szaleniec

pług śnieżny do c 330

Polecane posty

pawlus224    2624

Ja pare lat temu (jak młody i gupi bylem) wziołem tylną burte od rozrzutnika , trzy belki dębowe , do tego listwa(belka od podnośnika) wszystko na srubki skrecone i zawieszone na TUZ . snieg po kolana odpychałem , ale niestety trzeba coraz na bok skrecać , bo jest bez skosu,ale zawsze lepiej niz lopatą ;)

 

Teraz przerabiam ten "wynalazek" zeby dało się zakładac do tura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

ja wytargałem na złomie starą tylnią burte od przyczepy dospawałem jej uchwyty na ścięgna i na śróbe i śmigam po polnej drodze.Fakt trzeba jeżdzić tyłem ale lepsze to jak iść 1km na pieszo. Ale nie wiem po co ci pług przecież teraz śniegu w ogóle nie ma. Chyba że mieszkasz wysoko w górach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Witam znowu potrzebuje odpowiedzi na kilka kolejnych pytań.

Mianowicie:

Po pierwsze: czy podnoszenie pługa (skok tłoczyska)na 20-30cm wystarczy czy szukać innego siłownika o większym skoku tłoczyska ponieważ wydaje mi się ż pług będzie trochę za nisko. Jak uważacie?

Po drugie; (może głupie pytanie ale cóż)Nie zależnie czy stosuje siłownik dwustronnego działania czy jednostronnego muszę dać 2 węże? Tak czy nie?

Po trzecie; Jakiej średnicy zastosować tłok? Pług nie jest bardzo ciężki ale swoje waży.

 

Przepraszam, że tyle pytań ale chce rozwiać swoje wszelkie wątpliwości.

Liczę na Waszą pomoc.

 

PS. Wiem, wiem śniegu nie ma i nie wiadomo czy będzie.(najwyżej znajdę inne zastosownie dla tego pługa)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

odp2. Jeżeli założysz siłownik dwustronnego działania, to możesz podłączyć oba węże i wtedy będziesz mógł przyciskać pług do ziemi, ale wtedy przód ciągnika pójdzie Ci w górę i nici ze skręcania kołami. Możesz również zaślepić w tłoku to wyjście i automatycznie zrobi sie siłownik jednostronnego działania, wtedy pług opadał będzie pod własnym ciężarem.

 

odp3. Nikt moim zdaniem nie da Ci takiej dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli zastosujesz tłok o dużej średnicy to czas podnoszenia wzrośnie w porównaniu do siłownika o małej średnicy. Moim zdaniem wystarczy mała średnica, oczywiście jeśli będzie dobra pompa to bez najmniejszego problemu sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Wielkie dzięki za szybką odpowiedz. Czyli jak dobrze rozumiem jaki dam siłownik jednostronnego działania to wystarczy dać jeden wąż? Jak Myślisz wystarczy jak pług będzie się unosił na ok. 20-30cm czy lepiej żeby unosił się wyżej?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

co do wysokości to Ci nic nie podpowiem, a odnośnie siłownika to jeśli będzie jednostronnego działania to montujesz wtedy tylko jeden wąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dante    8

Jak do śniegu to ci wystarczy te 20-30 cm , no chyba ze jak masz kukurydze to mógłby wyżej podnosić .

 

U mnie to z bort rozrzutnika robią ciągany spych .

Z dwustronnym siłownikiem możesz dociążyć szufle bo nieraz masz zlodowaciały śnieg i ci się podniesie samoczynnie .


Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.com/user/904Turbo?feature=mhsn#p/a/u/2/-My80dBQcp4


Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

ja mam pług do zetora 8011 zmontowany.

zamontowany jest siłownik od wysuwania motowideł od bizona, podnosi tak na 40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu    0

Witam! U mnie w pracy zrobili kiedys calkiem podobny plug do sniegu jaki ma na zdjeciu PACIFICVISTA i podnoszenie zrobilismy nie na hydraulice,tylko na silowniku hamulcowym od ciezarowego samochodu.Jest on na powietrze.Wystarczy troche przewodu,zawor na trzy sekcje no i co najwazniejsze sprawny kompresor. Plug byl zamontowany takze w C330 a podnosilo go bez przesady ale w 1 sekunde!!! Oczywiscie jesli bylo wystarczajaco powietrza w baniaku.Opuszczenie trwalo moze ze 2 sekundy. A jesli chodzi o cene takiego silownika to napewno jest sporo tanszy od hydraulicznego.... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

z czego mozna zrobic pług sniezny chce go załozyc na przedniego tuza i nie wiem z czego go zrobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Najlepsza będzie blacha 5mm (ja z Tatą wyginaliśmy na ognisku, po nagrzaniu na 2 belki drewniane i przejazd traktorem kilka razy) Reszta metalu wedle uznania i kreatywności twórczej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3
No to ja się pochwalę swoją kąstrukcją. Tj moją a wykonanie tj spawanie Taty

 

050f852cdbabac85m.jpg

 

Pozdrawiam

 

 

 

mugbyś zrobic wiecej zdieńc tego spyhu

 

pozdrawiam :lol: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jest jakaś firma która produkuje pługi śnieżne ostatnio widziałem w mieście jak Ursus C330M odśnieżał plac przy Tesco naprawdę był dobrze zrobiony,był masywny i w miarę szeroki może warto by gdzieś poszukać takiego pługu i się na nim wzorować ale na własne potrzeby to i zwykły najprostszy powinien wystarczyć.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

zgadza sie na własne potrzeby nie trzeba robic nie wiadowmo jaki dobry pług warzne zeby spychał ;) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2
mugbyś zrobic wiecej zdieńc tego spyhu

 

pozdrawiam ;) ;)

 

Spoko. Mam jeszcze jakieś już zrobione ale cyknę jeszcze nowych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do c-330 to tylko na tyl robic spych i najlepiej samemu jakis najprosttszy a nie zaraz kupowac wydac na nowy 4-5 tys zrobis jakis zwykly bez hydrauliki tylko na jakies bolce ustawiane miejszy koszt ale z silownikem by byl wygodniejszy pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

No to po pewnych problemach z kompem. Padł sobie staray a na nim miałem zdjątka (dobrze że dysk przetrwał). jest nowy dysk wsadzony ze starego i wreszcie daję foty z pługa, są to z tego samego okresu co tamta, jak spadnie śnieg (ale chyba tak się nie stanie) obfocię jak się spisuje w pracy. Oto fotki:

 

1473a7934d12f058m.jpg

d6287b07b5e251acm.jpg

3badbfa38f0db232m.jpg

 

Na samym dole od strony nie roboczej są przyspawane śruby. na nie nałorona jest guma z opony 2 warstwy i płaskownik aby dociskał. (Na zdjęciach nie ma bo jest to wersja do pracy z podłorzem). Miał się wychylać ale niestety ciut za mała ruznica jest w grubościach rur więc narazie jest standardowy tylko na tył. Pozdrawiam

 

EDIT:

 

Nowe fotki z dzisiejszej akcji odśnieżania:

 

7907033f88f1989fm.jpg

9d23017ccb69d26fm.jpg

fae97c5aaacb8a24m.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

c330 daje rade zawsze to lepiej niz szufla ja mam podobna konstrukcje ale jezdze do tylu t25 zalozone lancuchy i jakos sie odsnieza

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Witam. Chciałem Wam Chłopaki podziękować za pomoc w stworzeniu pługa. Wasze cenne rady bardzo mi pomogły. Pług doskonale spełnił swoje zadanie i w końcu nie musiałem odwalać łopatą :) i czekać aż odśnieży gmina :) .

Łączny koszt to około 700zł(może trochę mniej) myślałem,że będzie taniej ale węże są drogie, materiał miałem swój ale trochę musiałem dokupić( byle kawałek kosztuje) i siłownik też musiałem kupić, ale nie żałuje spisał sie naprawdę super :) Wart był tych pieniędzy :P

 

Zdjęcia można zobaczyć w mojej galerii :)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1983    0

Jako ze zima tuz tuz zaprezentuje pług który wykonałem rok temu, nie jest to nic specjalnego ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Bardzo dużą zaleta jest szybki montaż na przednim zaczepie i tylnej belce:)

 

 

http://img221.imageshack.us/my.php?image=11439037qk7.jpg

http://img74.imageshack.us/my.php?image=39289316ob4.jpg

http://img221.imageshack.us/my.php?image=13ku9.jpg

http://img92.imageshack.us/my.php?image=img3663hl5.jpg

 

 

W tym roku postanowiłem wykonać pług który będzie miał podnoszony lemiesz za pomocą tuza który już jest wykonany. Zostało mi tylko skończyć sam lemiesz i zamieścić zdjęcia:)

Gratuluje rozwiązania ;[ fajne wykonanie. Ja dopiero kończę swój, rozwiązanie podobne tylko skos będę ustawiał na sworzniu pionowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vigi87    0

Witam. posiadam Ursusa c330 i mam zamiar zbudować pług śnieżny mocowany z przodu. Jak zauważyłem wiele takich pługów ma "ramę" łączącą pług z tylną częścią ciągnika. Czy rzeczywiście takie wzmocnienie ma sens? czy c330 jest na tyle słabą konstrukcją że mógłby ulec uszkodzeniu bez takiego wzmocnienia ? Pytam ponieważ sam myślałem o zbudowaniu takiego usztywnienia podwozia, a widziałem też c330 z pługami bez wzmocnienia. co myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj