SZYMON178

Czym jest lepiej wozic kuku ?

Polecane posty

jarko12    1

ja odkąd pamiętam worze rozrzutnikiem i jest dobrze tylko właśnie długo schodzi ze zwaleniem. Ale to już nie jest problem ja w tym roku zamierzam przerobić tak aby zwalał w 15 sekund jak ma zrobione mój sąsiad. Bo na 1000 obr/min zwalam ale na malutkich obrotach bo na dużych to by chyba mój rozrzutnik nie przeżył ;) ;)


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6610    0

Mój wuja wozi przyczepami samozbierającymi. Szybko się zwala i nie zostawia jendej kupy tylko równomiernie rozwala na całej pryzmie. Jest bardzo pojemna tylko ciągnik musi mieć okk 90km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

U nas wszyscy mają "przerobione" rozrzutniki. Opróżnianie 10-15s na malutkim gazie tylko jeden ciągnik musi być tylko do wciągania drugi natomist ma szuflę na tuzie i rozgarnia i ubija. Ludzie tylko otwierają i zamykają rozrzutniki ;]


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Możecie powiedzieć na czym polega to przerobienie? No i od czego te tryby pasują.

U nas 95% sprzętu to rozrzutniki, u mnie na niecałych 4ha woziło 4 rozrzutniki: 2 dwuosiowe i 2 tandemy plus jeden do gniecenia ale na drugi rok przyda się jeden więcej do wożenia i drugi do gniecenia bo nie nadąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

my mamy dwa zestawy po dwie przyczepy wywrotki na bok: dwie niemki HL-ki z podwyzszanymi burtami do 1,5m i dwie nowe wieltonki 12ton z burtami 2 metry. poza tym jeszcze jedna duza niemka 8ton-burta 1,5m i skorupa 14ton z burta 2m. taki transport jest swietny, ale wymaga duzej mechanizacji na pryzmie: wysypujemy na betonie przed pryzma, a Ł-34 wpycha wszystko blyskawicznie do gory. do pomocy jest jeszcze teleskopowka. wszystko hula i jest cacy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

u mnie robiło się tak jeden ludzik stał na początku pryzmy i otwierał burtę i ciągnik wjeżdżał na pryzmę bez zatrzymywania wysypując przyczepę a na drugim końcu ktoś zamykał i mimo tego 4 ciągniki miały problem z odebraniem kukurydzy od 8 rzędowej sieczkarni a rozgarniał tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze robione są 2 pryzmy na raz na jednej ubijam ojciec zetorem z ładowaczem a na drugiej ja NH z pługiem na tylnym TUZ-ie sama masa tego pługa to ok 700 kg... ile sprzętów wozi to zależy od oddalenia pól jeśli są do 5 km to 4 sprzęty po 2 na każdą pryzmę, a jeśli powyżej 5 km to 6 pojazdów po 3 na pryzmę... ;)

wożą zawsze 2xT088 z jelonkiem 6630 Premium i International 1455XL, o 2 tandemy o ładowności 8 ton i nadstawkami o pojemności 18 m3 współpracują z NH TD90D i TD60D... ;) według mnie w moim przypadku rozrzutniki są lepszym rozwiązaniem niż przyczepy ponieważ mam czas spokojnie sobie ubić ale gdybym robił na jedną pryzmę i zależało mi na czasie to szybciej rozgarnął bym przyczepę i pewnie wolał bym nią wozić... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wg. mnie najlepsze są rozrzutniki z dużymi nadstawkami i hydraulicznym posuwem taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

konczac tegoroczna akcje chcialbym sie podzielic moimi doswiadczeniami transportowymi. dotychczas ze wzgledu na stosunkowo niewielkie ilosci (150ha) wozilismy kuku 3x T088 z nadstawkami i standardowym napedzie wyladunku. w tym roku kukurydzy bylo ponad 450ha, wiec zaopatrzylismy sie w szereg klasycznych przyczep (HL, Wielton itp) transport byl troche niewystarczajacy, mimo to i tak duzo sprawniejszy niz T088. HLki i Wieltonki gwarantowaly szybki transport i przyzwoicie szybki wyladunek jednak ujawnila sie podstawowa wada takiego transportowego rozwiazania: brak dociazenia ciagnika podczas jazdy z pelnymi przyczepami, skutkiem byly czeste problemy z wyjazdem z mokrego pola. wydaje mi sie, ze rozsadna alternatywa jest zakup starszych (10-15 lat) przyczep samozbierajacych, usuniecie podbieraka i ewentualne wzmocnienie konstrukcji, bo wiadomo ze one sluza docelowo do wozenia zielonki z trawy, ktora jest relatywnie lzejsza. ponadto przyczepy takie sa wyposazone w "balonowe" kola, pozwalaja cofnac do silosu jesli trzeba i sa dosc lekkie. co mysla Forumowicze na temat zastosowania takich przyczep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

dexter a nie lepiej poszukać jakiś silosowych przyczep na tandemie o pojemności 40-45m3? przy powierzchni jak Twoja taki zakup staje się racjonalny. Wyładunek poprzez posuw taśmy, przyczepy na tandemie większe na tridemie. Na Swoim przykładzie wiem, że 2xAutosan D616 z Joskinem Silo Space 20/40 nie ma szans z przy tej samej ładowności


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

U nas w tym roku woziliśmy na 5 pojazdów transportowych. W tym były 3 rozrzutniki ( w tym jeden mój 8t cynkomet z nadstawkami) Moja przyczepa samozbierająca Pottinger Europrofi 5000D i przyczepa 8 tonowa z nadstawkami. Rozładowywaliśmy na 2 pryzmy. Najwięcej wchodziło na samozbierającą i najlepiej było rozprowadzone na pryzmie. Szybkość rozładunku zbytnio się nie różniła bo zanim odpięli burty w przyczepie to czas uciekał. Uważam że najlepsza jest przyczepa samozbierająca bo dużo wchodzi, w miarę szybki rozładunek, i dobre rozprowadzenie na kopcu kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@lukasz1987 racja, silospace elegancki, swietna przyczepka, wszystko fajnie, tylko skad pieniadze? ceny nowych to pewnie powyzej 150tys, uzywane tez za darmo nie sa poza tym trudno je w ogole znalezc. ja bym potrzebowal ze trzy takie przyczepy, wiec kolo pol banki trzeba z kieszonki wysypac. dlatego jestem raczej za poszukaniem tanszego rozwiazania jakie podsuwa kolega @matiboss. samozbierajace krone, claas, pottinger czy deutz-fahr mozna dostac taniej i to sporo. trzeba pewnie tylko troche je wzmocnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

zdaję sobię z tego sprawę za 20/40 daliśmy praktycznie 150 tyś zł więc nie są to tanie rzeczy 45/25 stała coś koło 170 tyś ale to już tridem.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Używaną przyczepę samozbierającą w niezłym stanie to do 40 tysięcy kupisz a taką jak moja nową to trzeba dać z 220tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No droga ta twoja zbierająca nawet jak i używana. Za tą cene można kupić 3 zbierajki 8t ;)

U mnie w okolicy jest taki gospodarz co ma 150krów a jego brat miał 300-500szt świń ale teraz przeszedł na byczki. Sieją ok 70ha kukurydzy i mają pola daleko od gosp to wożą T0-88 + nadstawki / Zbierająca Pottinger 8t + nadstawki / Przyczepa zrobiona swoja, tylko rama od dużego rozrzutnika jest a tak to z desek zbita paka i mieści ok 11t i jeszcze wożą Scanią wywrotką 4-ro osiową i jak tylko zdąrzą wozić te kuku na trasie 10km..


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolega jednym zestawem u siebie co roku wozi, ciągnik siodłowy i 35t patelnia. Pola są suche.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

U mnie kosił "zestaw": Fendt LSA610, Fendt LS615, Renault; ciągały rozrzutniki/przyczepy na tandemie; sieczkarnia JD67xx z kemperem. Przy pryzmie dwie osoby na Belarusie820 i Pronarze82TSA. I tyle.

 

Przyczepy samozbierające mają z reguły wozić podwiędnietą trawę, która ma większą objętość. Jak taką napakować kukurydzy to może wejść na nią 1,5 raza tyle co na jej odpowiedniczkę w postaci rozrzutnika o tej samej ładowności. Zawieszenie kół/tandemu dostaje "po uszach". Zwłaszcza resory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Dlatego jak kupowałem przyczepę samozbierającą wziąłem wytrzymalszą oś niż w standardzie i teraz się nie boję, że coś mi się stanie z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Osie mam wytrzymałe, z resorami był problem bo popękały. Teraz mam wstawione od jakiegoś samochodu ciężarowego i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj