SZYMON178

Czym jest lepiej wozic kuku ?

Polecane posty

SZYMON178    0

Czym jest lepiej wozic kukurydze przyczepami czy rozrzutnikami napiszcie jakieś wasze spostrzezenia na ten temat


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przyczepa to szybszy rozładunek, rozrzutnik to rozładunek bardziej równomierny jednak wolnijeszy. Można przyspieszyć go zapinając WOM 1000, w efekcie traktorzysta na fotelu wykonuje ruchy frykcyjne jak zajączek podczas kopulacji a łańcuchy w rozrzutniku wydłużają sie o jakieś 20% ;)

 

Na pryzmie pracować będą fizyczni czy 4x4 z turem bądź innym rozpychadłem? Ludzikom z widłami darowałbym przyczepe bo nawet nie będą mieli kiedy piwa wypić :/

 

Obecnie w mojej okolicy chyba wszyscy korzystają z rozrzutników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przyczepę na pryzmie jest bardzo łatwo przewrócić. Zwali wszytko w jedno miejsce i potem trzeba to rozgarniać. Jak masz do dyspozycji tura to ok ale ręcznie to zanim rozgarniesz masz następną do zwalenia a kiedy ugnieciesz?? najlepszy jest rozrzutnik albo przyczepa samozbierająca. Dobrze gdy ma jeszcze wałki rozwalające.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

przyczepę jest łatwo przewrócić na małej pryzmie ale np w moim przypadku kiedy ma ona 8-9 metrów szerokości przyczepa jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ wywrót trwa chwile a że na pryzmie pracują ciągniki nie mniejsze jak 100 KM z turem lub spychem na TUZ rozgarnięcie kukurydzy jest dużo szybsze i łatwiejsze niż czekanie na opróżnienie rozrzutnika. Właśnie dlatego w mojej okolicy rozrzutniki wychodzą z użycia no chyba ze ma ktoś jakiś 10- 12 tonowy, bo tak poza tym to pracują u nas przyczepy o objętościach 10-14 m3 więc dużo większych niż powszechnie spotykanie 4t rozrzutniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale wywracasz do tyłu czy na bok?? przyczepę i na szerokim mona przewrócić jak skrzynia jest do tyłu podniesiona a jedno koło za głęboko w kuku wejdzie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

zawsze do tyłu i od kiedy pamiętam jeszcze nigdy się przyczepa nie przewróciła a pozatym jak jest róno i dobrze ugniecione to nie ma takich dziur żeby cos się mogło stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

U nas się wozi tylko rozrzutnikami jednoosiowymi i przyczepami samozbierającymi.

 

Najlepsze są samozbierające z walcami rozrzucającymi, bo po nich wystarczy ugnieść, bez żadnego rozgarniania. Jeśli jest dobry operator rozrzutnika(albo długa pryzma) to także nie trzeba rozgarniać. Pryzmę ugniata 1 ciągnik z jakimś sprzętem do rozgarniania, ale nie koniecznie. Oczywiście jakiś człowiek z łopatą też się przydaje ;)

 

Z tego co widziałem na YT, to po wywrotkach musi rozgarniać co najmniej 2 ciągniki z turami, ale ciągniki do wożenia mogą być słabsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to głównie wożą słynnymi w naszych stronach rozrzutnikami T-088, które chodzą z ciągnikami o mocy ok 120 KM. Na prymie zawsze znajduje się ciągnik z turem, który rozgarnia a zarazem gniecie kiszonkę, no chyba, że jest duża pryzma i dużo ciągników wozi to 2 ciągniki depczą. Moim zdaniem takie rozrzutniki są najlepsze do zwożenia kuku bo nie ma tyle rozgarniania, a poza tym są pojemne.


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no kolega @wsk125ccm ma racje. tez uwazam ze najlepsze sa przyczepy zbierajace z walkami rozrzucajacymi. ja co roku uzywam 4 rozrzutniki tandemy ale wszystkie maja przerobiony posow tasmy na szybszy(zalozony lancuszek). popierwsze przy takim rozwiazaniu wlacza sie maly bieg, wolne obroty i jest wszystko rownomiernie rozrzucone,a po drugie tasma sie tak nie rozciaga bo nie ma takiego szarpania bo rownomiernie lancuch ciagnie. co do przyczep to 2-osiowych nie polecam bo sa bardzo wywrotne jezeli wywraca sie do tylu. u mnie we wiosce juz w tym roku jedna przewrocili i nadaje sie tylko na zlom bo cala rama pogieta no i skrzynia tez. no ale za to przyczepy nie sa tak awaryjne jak rozrzutniki. najlepsze chyba sa przyczepy zbierajace i przyczepy na tandemie. w tym roku nie mialem ani jednego czlowieka z widlami tylko ciagnik ze spychem na przednim tuzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja w zyciu nie uzywałem rozutnika i nie bede po pierwsze wjezdzać na pryzme nie wieżdzam wogóle mozezpocząku jak jest mała z 0,5m zawsze wywalamy pod pryzma i wpychamy turem zarazem ugniatając. i przy taimrozładunkui ugniataniu to wszystkie przyczepy wywracamy na bo chyba ze nie da sie inaczej przyczepa po odjechaniu rozciaga ładnie kuke i nasroku jest jej najwiecej w tedy nie trzeba duzo popychac tylko czubek sie zepchnie i gniecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Moim zdanie to jak mówią inni przyczepa to szybszy rozładunek ale przyczepa wywala w jedno mjejsce a rozrzutnikiem można rozładować kiszonke bardziej równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

w moich stronach kukurydze najczęściej worzą rozrzutnikami natomiast my wozimy rozrzutnikiem i przyczepą. Rozrzutnik ma zmieniony posów tak jak opisał @Henius91 a przyczepą to nigdy nie wywracamy do tyłu tylko zawsze na boki po czym jest małe prawdopodobieństwo przełamania przyczepy, co do przyczepy to musi byc też pojetny operator i nie ma wielkiego strachu a nawet łatwiej rozgarnoąć kukurydze jak umiejętnie rozładuje kukurydze. Do rozgarniania i ugniatania używamy zetorka z turem i spokojnie styka jeden ciągnik na dwa zestawy wożące przyczepa(własna) i rozrzutnik(mamy wynajety) a najlepszą sprawą jest tak jak koledzy wyżej opsiali przyczepa samozbierająca z wałkami piekna sprawa widziałem jak znajomy nią ładnie rozładowywał kiszonke poprostu sam układał sobie pryzme fakt ze uniego jeszcze woziły kolejne 2 przyczepy zbiejrające z tymi wałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Najlepiej to przyczepą zbierającą z wałkami dozującymi ;)

Przyczepą jest szybszy rozładunek, ale w jedno miejsce. Natomiast rozrzutnikiem wolniej, ale równomiernie. Ale jak kosi wydajna sieczkarnia i na pryzmie jest ciągnik z turem lub inne "rozpychadło" to chyba lepiej jest wozić przyczepami :P U nas w okolicy jest różnie, wożą czym sie da B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

My wozimy przyczepą i rozrzutnikiem lepiej rozrzutnikiem bo ładnie się równomienie rozsypie się a przyczepą połowa spadnie za kopiec i można wyrwać sobie tłok i spadnie cała skrzynia ( wiem bo już coś takiego mieliśmy ) a na czasie nam nie zależy bo tniemy własną jedno żędówką


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ja worze rozrzutnikiem,lepiej rozsypuje,a w sąsiedniej wsi ma 8 ton na tandemie i jeszcze do tego ma podczepiony agregat ten co rozwala gnój po polu,poziome wały ma,więc sobie zrobił taką zastawkę, zakłada,trochę odchyla i tak ładnie rozsypuje po pryźmie,że aż się che widłami poprawiać, a z wywrotki to ręce opadają,ciężko i dużo roboty jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Ja w swojej praktyce tylko popieram przyczepy z tego względu, że wyładowuje wszystko w jednym miejscu (zawsze to jest początek pryzmy) i następnie posiadam 2,5metrowy lemiesz rozgarniający, w którym pracuje ciągnik 4x4.Wystarczą mi 3 przejazdy wzdłuż pryzmy i po takiej d 47z podwójnymi burtami nie ma śladu. Każdy robi tym, co posiada:D


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekzelku2    1

wg. mnie kazdy wozi co posiada albo zaleznie gdzie ma byc wywalona ta kukurydza :P wg. mnie jesli ma byc na pryzmie to do tego celu lepsze sa rozrzutniki a jesli w silosach to przyczepy :) dodaje linka jak sie umnie to robi :)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=-NTxKNLqhAE&...re=channel_page

lub

http://pl.youtube.com/watch?v=Oee8mx9Boqc&...re=channel_page

zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja wożę dwoma rozrzutnikami 4t, kosimy jednorzędówką i C-360. Tempo koszenia jest takie, że akurat zdążę zwalić i ugnieść. Da się w ten sposób zrobić ok 1,5ha dziennie. Sieję ok 7ha kukurydzy i zbieram w dwie pryzmy, ponieważ część kuku sieję po życie zbieranym wiosną na kiszonkę. Żyto kiszę razem z trawą kupkówką, która dojrzewa w tym samym czasie. Kukurydza po życie dojrzewa później ponieważ wysiewam ją w drugiej połowie maja. W plonie głównym sieję kukurydzę ok 20-25 kwietnia, stąd zbiór w dwie pryzmy. Jeśli ktoś sieje więcej niż 10 ha to nie polecam takiej metody zbioru jak moja bo to poprostu zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja jestem za przyczepą. Jak jest dobra kukurydzy i chodzi 4 ciągniki przy odbiorze to przyczepa ma swój plus. U mnie przy kopcu ciągnik z ładowaczem który ledwo daje rady ugniatać plus ktoś przy kopcu tylko otwiera i zamyka burty. Teraz już dwa ciągniki na kopcu jeden tylko wpycha drugi gniecie w poprzek i nikt nie wjeżdża na kopiec wszyscy sypią przed i jak wożący dojdą do wprawy to jak sypią na bok przyczepami to kiper dwa razy grzbiet turem podepchany i resztę robi drugi ciągnik który gniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Jeżeli posiada się odpowiedni sprzęt to zdecydowanie przyczepą ze względu na wydajność jaką osiągamy w ojej okolicy wiele osób odeszło od wożenia kukurydzy rozrzutnikami na rzecz przyczep :(


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyczepą. Więcej wejdzie na przyczepę kukurydzy,szybszy rozładunek. A i rozrzutnik będzie się przewracał to można ciągnik przewrócić bo dolny zaczep jest sztywny.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

No a jak kosi się wydajną siekałką to czasami na kopcu nie daja rady a ciagniki z przyczepami kiper i dalej. Miałem takie przypadki że na kopcu ledwo sie wyrabialismy na dwa ciągniki. ale siekałka nie stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj