tom007

New Holland z serii TM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damin180894    9

hmm to zależy ile mth i który rok ??? myślę że jak wybierzesz odpowiednio użytkowany model to na pewno będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ale ta 120 kosztuje 70 tys ale netto, czyli 85 tys brutto. Poza tym brakuje obciążników, a nie wiadomo jeszcze jak wygląda sprawa zaczepów - mogą być niekompletne bo handlarze często je sprzedają osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepik    1

U mnie też c360 nie dawała rady to znajomy przyjechali nowym nh t6070 to tak śmierdziało później, że myślałem że nic nie urośnie a tak fasola dała mi 999t z ha sam się dziwię bo zawsze było tam co najwyżej 10t z ha, w tym roku tez go wziąłem na usługę to ciągnik się zapadł i go bagno wessali, ale przyjachał jeszcze nh tm190 i jak go wyciągali to go rozerwało i tyko kalesony po nim na polu zostali. Yarecki widzę że ty też masz sporo ziemniaków, ja mam 200ha i już zaczynam kopać a ty już wykopałeś wszystko?

 

bajkopisarzu dostaniesz urlop

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

No własnie zdziwiło mnie to że tak tanio,bo inne powyżej stu tys może 90 kilka :o


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

jest fajny TM 140 na allegro, warty uwagi tylko cena trochę za wysoka ale to kwestia czasu i koleś zmięknie z ceną. Sam bym się nim przyinteresował, ale w moim wypadku taki używany się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No też go widziałem, ciekawa opcja. Moim zdaniem ta 140 warta tych pieniędzy bo to udany model. Dla nas trochę za mały - zamierzamy kupić coś mocniejszego do transportu najlepiej na skrzyni 50 lub 40 eko albo bezstopniówce - fendt 716/718 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No ładna.Szkoda że 175 i 190 są trochę felerne bo bym takie coś kupił.Wczoraj jechałem dać zaliczkę na JD 7710 z 2001 roku na ful wypasie i 10 km przed nim gość zadzwonił że go nie sprzedaję,rozmyślił się.Skurczybyk zrobił to już drugi raz w ciągu 2 tygodni,ale za pierwszym razem nie zdążyłem kasy wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

To ten?

Znalazłem to ten chyba no fakt 122 tys trochę dużo ale wydaję się bardzo fajny,widać że dbał o niego właściciel.A na filmie pokazuję że sporo potrafi :o Ale za duży jak dla nas...


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Czemu za duży. Taka 140 niewiele mocniejsza od 120. Nawet praktycznie nie powinienes odczuć różnicy w mocy i spalaniu, ale 140 ma lepszy podnośnik i trochę cięższa będzie. Też nie ma co zabardzo patrzeć czy kupic 115, 120 130 czy 140 tylko ten w najlepszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

zależy ile kolega ma ha ??? ja po sobie wiem że TM 125 dla mnie to już za mało szczególnie 4 skiby + packo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Gospodarstwo jest nie duże 10 ha i w polu za dużo by nie robił dużo więcej w prasie i ładowaczu czołowym gdyż mamy bydło mleczne :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

czy może mi ktoś objaśnić na czym polega praca tej skrzyni 18/6. bo moge mogę sie połapać. bo czytam tu o jakimś automacie czy to chodzi o automatyczną zmianę biegów na każdym z 3 zakresów. czy tam jest rewers elh? bo interseuje mnie taka maszynka tak ok 120-140KM żeby przyzwoicie ursusa 1134 zastąpić bo nie daje rady. ajk ze spalniem one stoją top bym tez był wdzięczny. w moich stronach to tylko john deere-y i fergusony ze starszych pracują a z nowszych to własnie sporo jest nh z serii t6000 a ja jestem zainteresowany właśnie TMem. oglądałem w niemczech na żywo to odrazu wpadł mi w oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

a jak ten ciągnik stoi ze spalaniem. wyczytałem na AF że pod pełnym obciążeniem to 22l/h ja mam sprzęt mniejszy że miałby zawsze lekko. to czy spalanie by było mniejsze. po prostu chciałbym żeby ciągnik miał zawsze lekko. a czy w każdym jest amortyzacja kabiny czy to też opcja bo przeglądając ogłoszenia na agriffaiers spotkałem się z takim bajerem.

Edytowano przez lukeczl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson123    0

witam kto posiada tm 150 i miał takie objawy na biegach parzystycy wszystko ok a na nieparzystych wali sprzęglo (tłumnik drgań) rozbierałem go 3 razy i nic skrzynia ok elektro zawory ok prąd dochodzi wszędzie i napięcia rosna tak samo na wszystkich el.zaworach

robie sie głupi noie wiem co jest robiłem wiele ciągnikow i innych maszyn ale ten to klęska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

mam pytanie do uzytkowników TM 165 jak te ciagniki sie spisuja czy czesci sa drogie

bardzo dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Jak dobrze użykowany to spisuje się jak każdy - dobrze. Jak zaniedbany - będą problemy. Ciągnik ciężki, długi, fajnie wyważony. Mocny podnośnik, trzeba dużo na nim powiesić żeby przód poderwać. Silnik 7,5 litra pracuje sympatycznie - duża pojemność daje elastyczność.

 

Tak, części są drogie, jak to przy zachodnim ciągniku. Zapomnij np. o pompie olejowej za 500-1000 zł. Remont skrzyni to na dzień dobry kilka tysięcy za sam fakt rozebrania jej, plus niezbędne części.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Na 99% TM165 ma pompę główną typu load sensing. Nie chce mi się szukać numeru w katalogu, ale niech cena powyżej 10 tyś. zł Cię nie zdziwi.

Pompa pomocnicza (smarowanie skrzyni, sterowanie skrzynią, elektrohydauliką, sterowanie wspomaganiem - ogólnie układ niskiego ciśnienia) może kosztować w granicach 1000-2000 zł, bo to zwykła zębata pompa.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Pompa kosztuje 17 tys netto


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Kupiliśmy nh tm 175 za 75tyś był na allegro. Tylko coś szarpał przy zmianie biegów rozpułowiłem go i wyleciały jakieś sprężynki, przy dłuższych oględzinach zauważyłem że tarcza drgań nie ma sprężyn,są tam na podobe sprężyn zaworowych od ursusa ale nie pasowały. W serwisie bodajże 700zł za sprężyny a za tarcze 2500zł sprężyny dałem dorobić i koszt 100zł. Całkiem inny Ciągnik. Polecam Tm bo ma Zajefany skręt i wg masywny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

witam,

Mam problem z hamulcami, mianowicie jak raz nacisne hamulec jest ok, a czym wiecej naciskam tym pedał bardziej wpada, az w końcu hamulce nikna na jakis czas całkiem. Jeszcze ciekawiej jest jak w ogule nie używam hamulcy, to traktor patrafi sam hamowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafall90    0

witam,

Mam problem z hamulcami, mianowicie jak raz nacisne hamulec jest ok, a czym wiecej naciskam tym pedał bardziej wpada, az w końcu hamulce nikna na jakis czas całkiem. Jeszcze ciekawiej jest jak w ogule nie używam hamulcy, to traktor patrafi sam hamowac.

 

 

Wymien pompki hamulcowe mialem to samo w Tm135 po wymianie wszystko ok koszt 2 pompek jakies 1400-2400 zalezy gdzie kupisz ja zamawialem u perkoza najtanej i uzywaj najlepiej oryginalnego płynu hamucego Ambra bo inaczej za chwile bedziesz mial to samo u mnie tak bylo bo jak kupowalemo to poprostu ktos zwyklego plyu nalal i w pompce mebrany wyzarlo i pompki przepuszczaly. Tylko wymien pompki i bedzie ok

Edytowano przez Rafall90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Hamulce rozgryzłem, mianowicie tacie sie skończł płyn, i nalał dota, po rozszyfrowaniu tego co napisane na korku zrozumiałem, że był to bład.... spusciłem to świństwo nalałem fusch'a lhm, i mozna powiedziec ze jest ok. ale czesaem mu sie zdażają dziwne akcje, pewnie pompki podrzarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin821010
      Witam, proszę o pomoc w moim TM zapalił się taki błąd  i nie wiem od czego jest, ciągnik jeździ normalnie nic się nie dzieje ale po odpaleniu za jakiś czas się zaświeca.

    • Przez Młody56
      Witam. Mam problem z moim ciagnikiem. Wyglada to tak, że po zakonczonej pracy został zgaszony(nic podczas pracy się nie działo) i gdy poszedłem 8 godzin pozniej go odpalić to nie mogę tego zrobić. Po przekreceniu kluczyka na zapłon kontrolki się zaświecają lecz gdy chce odpalić nawet rozrusznik nie przekręci (akumulator jest nowy) Objawy wyglądają tak jakby rewers był ustawiony na jazde w przód albo w tył ale rewers jest w pozycji neutralnej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez Rafael79
      Witam, jakie ciśnienie powinno być w akumulatorze hydraulicznym w New Holland 8360?
    • Przez DawidUrsusXX1
      Witam, pacjent New Holland 8560 power command podczas zmiany kierunku jazdy (bez znaczenia czy ze sprzęgłem czy bez) na ułamek sekundy miga kontrolka od ciśnienia skrzyni biegów, czasem mignie 2 razy. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez Rafael79
      Witam
      Mam problem z ciągnikiem New Holland 8360. Po wymianie filtrów i oleju w skrzyni biegów, wyświetla się kontrolka przy obrotach silnika 1500 i używaniu hydrauliki. Myślałem że jest zapowietrzony układ więc postanowiłem odkręcić śrubę przy filtrze z wkładem, odkręciłem tę śrubę i się okazało że olej nie wylatuje. Dodam jeszcze że oleju jest poniżej minimum ponieważ zabrakło mi do wymiany. I zastanawiam się czy jak doleje oleju to znikanie ten problem czy wsadziłem zły wkład filtra. Jestem posiadaczem tego ciągnika od 2 miesięcy. Bardzo proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie co może być przyczyną. Z góry wielkie dzięki.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj