tom007

New Holland z serii TM

Polecane posty

Rafall90    0

ja nie wiedzialem tez z poczatku co moglo by byc przyczyna ale zaryzykowalem pare stow i kupilem narazie 1 pompke zeby niepotrzebnie nie narazac sie na wieksze koszta jak to by nie byly pompki ale zalozylem 1 podzialalo i od razu kupilem 2 teraz smiga jak z fabryki :D a co do plynow olejow itd niekiedy nie warto oszczedzac bo pozniej sie ma 2x wieksze wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do @elku87: pompa kosztuje znacznie mniej: http://www.portumnaagri.ie/products/hydraulic-pump - to jest sklep w Irlandii. Wystarczy 5min szukania w google i jest znacznie taniej. Nawet uwzględniając lot ryanair w 2 strony: http://www.skyscanner.pl/trasy/gdn/dub/gdansk-do-dublin.html (można wybrać inne miejsce lądowania niż Dublin, jak i Port lotniczy, z którego się wylatuje). To dobra opcja dla tych, którzy w razie awarii nie chcą długo czekać na część (praktycznie 1,5 doby i człowiek jest w domu) lub boi się, że przesyłka (bardzo droga) zaginie. Względnie można też po tę część pojechać samochodem lub po prostu zamówić z neta i czekać.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

New Holland TM to następca serii M, której protoplastą był Fiat Winner.  Z Forda serii 40 zostały wzięte 7,5 litrowy silnik, kabina oraz miejsce produkcji - była fabryka Forda w Basildon, gdzie dziś produkuje się serie T6 i T7,  Z kolei przedni most, tylny most i przekładnia z Fiata Winnera.

 

Czy może ktoś się orientuje czym się różnią te przednie mosty w serii TM, bo występują egzemplarze z małą zwolnicą i dużą.

maszyny-rolnicze-traktor-kolowyNEW-HOLLA

64340.jpeg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Witam. Zastanawiam się nad kupnem New Hollanda TM 140 z 2007 r i przebiegiem trochę ponad 3 tys. , czy znajdzie się użytkownik tego modelu, który coś o nim opowie?? Jego wady i zalety i jak z awaryjnością. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Edytowano przez kundza150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Tak jak piszesz. Później była 130 i 140 zamiast 135. Co do tej 140 to jest ładna i śmiało 2 tyle zrobić powinna bez grubszych napraw tyle ze tania nie jest bo to kwota netto ale na zachodzie też trzeba sporo dać za takiego z małym przebiegiem. Chłop wystawia go już z miesiąc może półtora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Panowie a co powiecie o jego awaryjności przechodzi jeszcze tyle co ma nastukane? Bo właśnie chodzi o tego z linku.Koleś się zarzeka że przebieg jest oryginalny.

Edytowano przez kundza150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

Posiadam TM140 z 2005r. od nowości z przebiegiem 5500 mth.

Wymieniałem:

-czujnik ciśnienia oleju silnika

-potencjometr od podnośnika

oraz uszczelniałem pompę wtryskową(ciekła).

Niestety klimatyzacja również zawiodła.

Minusem jest spalenie.

 

Pomimo to, jeśli egzemplarz jest zadbany, to ogólnie polecam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Panowie odświeżam, nie mogę znaleźć info. Dlaczego niektóre TM (przeważnie patrzę na 165) maja 4 dźwignie od chydrauliki po prawej stronie fotele, a niektóre maja dwie dźwignie, plus lewarek przed Joyem od biegów dołożone? Nie ma to związku z parami wyjść bo np są takie co maja cztery pary z tylu i tuz z przodu, a w środku 2 dwie dźwignie przy fotelu i lewarek do tuza przed Joystickiem od biegów. Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

OKi, dzięki, mam tez jeszcze pytanie o zegar ciśnienia powietrza, niektóre maja, niektóre nie? Od czegoś to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Pewnie od tego czy pneumatyka jest oryginalna, czy dokładana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Niby jeżeli hamulce są pneumatyczne to zegar ciśnienia jest przy desce, jeżeli hamulce hydrauliczne są i dodatkowe wyjścia pneumatyczne na przyczepy to zegar jest na słupku... 

potwierdzi to ktoś? 

Swoją drogą nie rozumiem tego, jaki sens jest montowania hamulców hydraulicznych dla traktora i osobnej innej instalacji dla przyczep? 

Czy to ma związek z tym ze niektóre tm mają dwa zbiorniki na powietrze z tylu przy kołach, a niektóre nie?

edit:

1) zegar ciśnienia jest, ale na lewym słupku 

2) zbiornik powietrza pod spodem;)

 

TM165 stoi już na podwórku;)

Edytowano przez Radosllaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1
Dnia 15.02.2018 o 18:10, alvaroalvaro78 napisał:

Opcja. Przeważnie wszystkie 165 maja joystick mechaniczny plus 2 sekcje na wajchy

no ok, a jak sie steruje pozostałymi dwiema sekcjami?

mam niebieską, zieloną, czarną, brązową, a tylko dwie wajhy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRISupport    7
Parich napisał:

Jest jakas roznica w budowie poza moca silnika miedzy TM 135 vs TM 130?

z jakiego rocznika ? pisz na tel 533170482 coś pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

znalazlem na ogloszeniu ładnego new hollanda tm 140 z 2003 roku i teraz tak mam takie pytania , bo nigdy nie jezdzilem w automacie on ma skrzynie range comand czyli zakresy abc i po 6 polbiegow na kazdym zakresie , to jak tu wygada jak sprzeglo wcisne w takim ciagniku to on sie zatrzymuje czy jak np dojade do konca pola i by zakrecic czy go zatrzymac to wystarczy sprzeglo wcisnac i stanie czy jak to wyglada ? i ogolnie na co patrzec by sprawdzic taki ciagnik , szczerze troche ta elektronika mnie przeraza że biegi nie wajchuje sie tylko automat w przycisku , ogladałem kilka case mx 135 ale złomy totalne , wiec pewnie bede musiał skusic sie na new hollanda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 20.02.2007 o 21:12, młody17 napisał:

Mój kumpel ma od tego roku TM 190 na 200 ha gospodarstwie i sobie bardzo chwalą i plecają jak najbardziej!!!

Pozdrawiam i życze dobrego wyboru!!!

Taki ciagnik spokojnie obrobi nawet 400 hektarów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja nabyłem tm 135 , ktos tu ma na forum jakbym chcial sie pare rzeczy dopytac przy obsludze itd ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemekk22
      Witam mam problem z TM165 mianowicie chodzi o to że po rozgrzaniu podczas zmiany kierunku jazdy zapala się i gaśnie kontrolka ciśnienia skrzyni ,szarpie przy zmianie na 13 bieg.  Również zapala się przy zmianach biegu, na zimnym wszystko dobrze nie szarpnie na 13 i nie zapala się kontrolka. Co to może być?.
    • Przez adam1968z
      Witam wszystkich, Mam pytanie czy w nch pompka zasilająca powinna pracować po przękręceniu kluczyka w stacyjce cały czas czy tylko dopompowywać ciśnienie i się wyłaczać. Proszę o podpowiedzi jeżeli ktoś coś wie.
    • Przez Ziomek111222
      Cześć !
      Chciałbym zapytać o wskazania temperatury w New Holland TM 120. W moim ciągniku wykres jest elektroniczny, a skala jest kreseczkach. Chciałbym zapytać jak to odczytać? 

    • Przez Marcin821010
      Witam, proszę o pomoc w moim TM zapalił się taki błąd  i nie wiem od czego jest, ciągnik jeździ normalnie nic się nie dzieje ale po odpaleniu za jakiś czas się zaświeca.

    • Przez Młody56
      Witam. Mam problem z moim ciagnikiem. Wyglada to tak, że po zakonczonej pracy został zgaszony(nic podczas pracy się nie działo) i gdy poszedłem 8 godzin pozniej go odpalić to nie mogę tego zrobić. Po przekreceniu kluczyka na zapłon kontrolki się zaświecają lecz gdy chce odpalić nawet rozrusznik nie przekręci (akumulator jest nowy) Objawy wyglądają tak jakby rewers był ustawiony na jazde w przód albo w tył ale rewers jest w pozycji neutralnej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj