Zaloguj się, aby obserwować  
jkl

Zetor 12441 i Ibis XLS 3+1?

Polecane posty

jkl    0

Witam! Zetor 12441 i Ibis XLS 3+1. Co sądzicie na temat tego zestawu? Czy ten pług nie będzie za ciężki do tego ciągnika? Według katalogu waga pługa wynosi 1670Kg


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

napewno nie będzie zaciężki i napewno troche nie będzie miał co robić w orce ten ciągnik z takim pługiem bo cś mi się zdaje że tam tylko około 1,6m orki luzik taki ciągnik bez żadnego najmniejszego problemu chodzi z pełną 4 obrotową po 48cm z UG na bezpieczniku a sprężyny to tylko czy ciągnik podniesie a ten akurat podniesie i na 1 szosowej pełnej nie będzie miał co robić ja mam sam 11441 i 3+1 IBIS XXL B 48cm korpus i do tego agregat 3m trzy rzędy zębów wał croscil a z przodu strunowy +SO74/1 waga około 1800kg pusty + zboże, do tego ciągniczka mam jeszce Konskilde Delta 3m na bezpieczniku 7 łap 6 talerzy siewnik do poplonów precyzyjny orginał i wał strunowy 450mn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

A co jeśli będzie miał ramię do wału? Czy te 700kg na przedzie ciągnika nie będą za lekkie w czasie transportu i czy nie będę musiał łatać dziur w asfalcie? Oczywiście nie chodzi mi tu o prędkość maksymalną.

Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi od kogoś kto ma już podobne zestawy, bo z ojcem złożyliśmy wniosek na ten zestaw w ARiMR.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampek67    0

z udźwigiem nie powinien mieć problemu, moja 11441 chodzi z 3metrowym QUICKIEM agregat waży ok 1500 kg a wsypuję jeszcze 300 kg zboża małe problemy na uwrociach lepiej radzi sobie z tym agregatem 11741 bo jest dłuższa, jeśli będziesz zamawiał ciągnik to sugeruję abyś go wyposażył w przedni tuz niekoniecznie z wałkiemWOM, oraz koniecznie z trzysekcyjnym rozdzielaczem hydrauliki zewnętrznej w mojej 114 popełniłem błąd i mam tylko dwusekcyjny i przy QUICKU dzieją się cuda kiedy pracuje dmuchawa same podnoszą się znaczniki a serwis twierdzi że to niemożliwe. tak naprawdę to zastanów się czy nie kupić JD albo Deutza jak kupisz zetora ( na wniosek) to przez 5 lat będziesz się musiał z nim męczyć a serwis kiepsko

 

 

 

Posty piszemy w pierwszym okienku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Dziękuję za odpowiedzi, ale chyba zdecydujemy się na inną kombinację! Tzn. Zetor 11441 + Kverneland EM 85

lub Khun Master 102. Obydwa pługi o szerokości 40x4.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adammm    0

mam taki zestaw... zetor i kuhn. nie ma z nim co robić!! ale pług orze bardzo ładnie. Może pokuś sie na kuhn z zabezpieczeniami hydraulicznymi, wtedy zabiera 1,8m i to będzie w sam raz bo z 1,6 ma leciutko. Wszystko zależy oczywiście od gleby u mnie najcięższa to II klasa i jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a jakie masz ziemie ze tylko 4 korpusy???????? bo mnie 16245 to spokojnie by poszedł z 5 xxl


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemie raczej lekkie. Pociagnałby pewnie 5 ale nie wiem jak tam by było z udzwigiem i obrotem pluga a 2 sprawa mam wały ciaganae za pługiem i maja 1,80m i jakbym je ciagal za plugiem 5x45 to byłoby niejednorodnie ugnieciona gleba a 2 takiego zestawu to juz 16 by pewnie nie pociągneła.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1
Dziękuję za odpowiedzi, ale chyba zdecydujemy się na inną kombinację! Tzn. Zetor 11441 + Kverneland EM 85

lub Khun Master 102. Obydwa pługi o szerokości 40x4.

Jesli chcesz Kvernelanda to goraco polecam super pług mam takiego od dwóch lat tylko ze 3 skibowy ,orka równiutka jak na stole i super czysciutko za pługiem,naprawde warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W archeologa sie bawisz? Juz pewnie dawno kupił ten pług i przetestował. Wiem ze postów masz mało ale nie nabijaj ich odkopujac stare tematy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Kvernelanda em 85 nie kupie, bo ma za małą odległość między korpusami (tylko 85cm), co jest bardzo niekorzystne podczas orki zimowej po kukurydzy. Jestem już na 100% pewien, że weźmiemy Kuhn Master 102, ponieważ jest tańszy, ma większą odległość między korpusami (90cm), a poza tym ma hydrauliczne zabezpieczenie, które można płynnie regulować w zależności od warunków. Zakup planujemy dopiero po podpisaniu umowy z agencją, ale przedpłatę już zrobiliśmy.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

ja do zetora fortierry 12441 wkladam 3+1 obracanąz pottingera servo25 ma korpusy 48 i rozstaw 102 to bedzie smigac nawet w kukurydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0
ja do zetora fortierry 12441 wkladam 3+1 obracanąz pottingera servo25 ma korpusy 48 i rozstaw 102 to bedzie smigac nawet w kukurydz

 

Z tym rozstawem to na pewno po kukurydzy można śmigać. Nawet w poplon można śmiało wjechać :)


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz12244    0
Witam! Zetor 12441 i Ibis XLS 3+1. Co sądzicie na temat tego zestawu? Czy ten pług nie będzie za ciężki do tego ciągnika? Według katalogu waga pługa wynosi 1670Kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14
ja do zetora fortierry 12441 wkladam 3+1 obracanąz pottingera servo25 ma korpusy 48 i rozstaw 102 to bedzie smigac nawet w kukurydz

 

Ile kosztuje taki servo o którym wspomniałeś ? jest tańszy od Kuhna albo Vogel&Nota,,, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj