DanielFarmer

Zakup opon leżaków magazynowych

Polecane posty

DanielFarmer    1377

Witam,

Z racji tego ze mam dosc wąskie opony w ciągniku rozważam wymianę na szersze i wpadła mi w oko oferta z olx gdzie za dopłatą oferują mi wymianę opon na szersze.Proponowane opony to lezaki magazynowe z wykupywanych magazynow lub z blizniakow.Są to np opony nowe z rocznika 2007 2009 lub z bieznikiem 90-95% nie naprawiane i nie uszkodzone.

 

Pytanie moje czy warto się w to pchać?Boję sie ze te opony mogą sie do niczego nie nadawać i popękać jak pójdą w robotę.Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Myślę że jak były przechowywane w odpowiedni sposób to powinny być dobre,w końcu opony do traktora to zakup długoterminowy a nie jak do auta na parę sezonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Moze w magazynach byly ale teraz zdj opon sa na placu pod chmurką i nie wiadomo ile tam lezą u goscia.Dawno temu sasiad kupil na zapas do 60tki opony i polozyl w garazu i po kilku latach zalozyl i sie nie nadawaly....mam obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Kupiliśmy kiedyś dwie sztuki 12,4x28 co C330M. Jedna firestone padła po 1,5roku, spróchniała (przy zakupie była tańsza o 1/3 od drugiej), druga continentala chodzi do dziś. Firestonka miała sporo bieżnika ale słabe boki a continental miał mniej bieżnika. Obie wzięte spod chmurki.

Wg mnie jeżeli nie spróchniałe to warto o ile cena jest dobra czyli taniej niż nowa po odjęciu VATu. Często spotykam ogłoszenia używanych opon bez faktur a biorąc fakturę  na nową i odliczając VAT to ta używana bez faktury okazuje się ciut drogawa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@toamszek Jak miałem w aucie jak kupiłem z 99 r ale zmnienilem bo by szmelc że strach było jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Zależy pewnie od składowania i składu gumy. Te bedace na zapasie miały zawsze sucho, dokupiłem drugą za grosze i nie obserwuje niczego złego, kilka razy jezdzilem 170 a 160 to nawet czesto i nie boję się. Kiedyś wszystko lepsze było, w C-360 to ojciec miał opony zabytki jak kupił ciagnik i zmienił po 15 latach bo łyse były. Ostatnio do Zetora kupiliśmy indyjskie to nie da się jezdzic po szosie, normalnie jajowate tyle że tanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

nie porownywac samochodowych choc tam akurat ryzyko zycia a jesli w czas zobaczysz ze sie nie nadaje to 300zl tracisz. W ciagnikowych ryzyko utopienia grubej kasy bo komplet na 4kola troche kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Kiedyś był na forum przypadek kupna nowego ciągnika na  ''nowych'' oponach z magazynu  [galleryimg=532799]

 

Kupowałem  w tamtym roku oponę  do prasy za mniej niż połowę ceny,opona   z 2004 roku  i wszystko  ok.Chociaż niema co porównywać bo opona za 350 zł to grosze .  Do C-330  można się jeszcze bawić w takie okazje ,do większego sprzętu   nie warto. Nigdy się nie dowiesz kto i jak ją przechowywał .Jak to mówią ''skąpy płaci 2 razy  '' ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj