Skocz do zawartości
pawel0488

Wał korbowy do C-360 3p

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
C-360

lukasz20    0

oryginał za 650zł?? nie zamało?? wujo jest dobrym mechanikiem i robi miesięcznie z kuzynem kilkanaście ciągników i z tego co mówili to grene ma hinduskie części które si zaraz rozlatują

Wojtek23    0

Witam.

Jadą kilka dni temu z opryskiwaczem ciągnik ursus C3603P zaczeło coś stukać w silniku.Odrazu moje podejrzenie padło na wał.Ściągliśmy go do domu,lecz do garażu sam wjechał bo palił i ciśnienie miał dobre.Słusznie podejrzewałem-to był wał,ale że aż rozleciał się na trzy częsci?wyciągłem normalnie po kawałku 3 części.Przeważnie wał pęka w dwóch miejscach.Czy wy mieliście takie przypadki pęknięcia wału w trzech miejscach?.

Pzdr.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukash    0

Jeżeli rozpadł się na 3 części to znaczy, że pękł w 2 miejscach misiaczku ;)

Wojtek23    0

Tak rzeczywiście pomyliłem się,ale przeważnie pęka w jednym miejscu.Miał ktoś taki przypadek?

Davidastra    0

grene ma takie same części jak inne sklepy

masz droższe oryginalne

i tańsze podróby

ale na tych tańszych sie nie wychodzi

made in china lub made in india

kret222    0

mialem do wyboru 400 zl chinski 500 polski i 650 angielski wybralem angielski bo mowili ze najlepszy ale to sie zobaczy przy ciezkiej pracy :P

lukasz20    0

Mój 3p miał ostatnio założony wał za 1200zł zobaczę go jaki on jest w kosiarce i prasie :P

Davidastra    0

no faktycznie troche tanio???

niedouwieżenia

wał do c 330 kosztuje 500 zł

i to indyjski

nie do uwierzenia że za angielski dałeś tak mało

ahme999    115
a dlaczego nie warto robić szlifu w 3p????

ano dlatego że one fabrycznie nie są przewidziane do szlifowania-po pierwsze primo-mają zbyt małą średnicę czopów, po drugie primo po szlifowaniu trzeba je na nowo utwardzać a to nie każdy zakład potrafi a po trzecie primo ultimo-zwykle dzieje sie tak, że szlifowany wał pęka w miejscu pierwszego dotknięcia noża tokatskiego-tak przynajmiej mówia fachowcy z dziedziny obróbki skrawaniem. właśnie z tych powodów wał w perkinsie powinien być traktowany jako część jednorazowa-a regenerowanie-cóż-polacy na wsystko znajdą sposoby i chwała im za to-lecz szczerze mówiąc sobie napewno nie włożyłbym wału po regeneracji, więc opowieści o szóstym szlifie wału perszinga(bo i taki widziałem na oczy u mojego znajomego) mozna porównać z szykowaniem samochodu na giełdę-beton w progi i klocki drewniane zamiast amortyzatorów

bork    0

witam pękł wał w moim c-360 3p jakiego producenta wybrać wał korbowy .

pooch    58

wał korbowy do 3 P jest ten sam co do MF3

masz do koloru do wyboru :

wersja ekonomiczna :

http://farmexpert.pl/wal_korbowy_mf3_produkt3214.aspx

andoria:

http://farmexpert.pl/wal_korbowy_mf3_andoria_produkt3215.aspx

andoria azotowany:

http://farmexpert.pl/wal_korbowy_mf3_andoria_azotowany_produkt3216.aspx

tyczyn azotowany:

http://farmexpert.pl/wal_korbowy_azotowany_tyczyn_mf3_produkt4309.aspx

i tyczyn nieazotowany :

http://farmexpert.pl/wal_korbowy_nieazotowany_tyczyn_mf3_produkt4327.aspx

uffff :)

nie widziałem tyle mozliwości wyboru przy innych ciągnikach ;[

bork    0

bo po takiej usterce robi się osiowość i planowanie bloku a nie wkłąda nowy wał i niby ma chodzić dsługo i bez awarii

panowie ten wał chodził od nowości do tej pory zimą przy remącie został zrobiony szlif wału no i teraz pękł

pooch    58

no to jeżeli nie uszkodził nic dookoła to wymiana wału załatwi sprawę

masato    1

Hms nie wiem jak to jest z tym szlifowaniem wału...ale podobno się szlifuje, ale bodajże tylko 2 czy 3 razy. Choć nie wiem jak to jest w oryginałach angielskich. Wały lubią pękać...sprawdź czy tłoki nie tykają głowicy, no i wał musi być dobry...to znaczy drogi:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?