Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

farmermf    80

http://futuresource.quote.com/quotes/quote.action;jsessionid=abcPtA6yUCIvhcBqPpy_s?symbol=EBM-ENC

Kontrakty na ponad rok do przodu i jakoś 120ojro tam nie widać. Dziś konsumpcja z magazynu idzie po 1050netto i raczej na 500 to to nie spadnie.Radze hodowcom korzystać z chwilowych spadków cen w żniwa bo puzniej to tylko drozej może być. Może nie tysiąc, ale myślę że mało mniej.Dziś za owies czy mieszankę po 700 płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki się nie urodził co by przewidział ceny na giełdach. Poza tym @matoperator7 znawca z ciebie jak z koziej d...y trąba. Przed żniwami 2010 wróżyłeś ze pszenica będzie po 300. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26869-ciezka-sytuacja-na-wsi/page__st__40 . Skończ waść wstydu oszczędź.

 

sam sobie oszczedz wstydu a ty co przewidziales tylko ten co nic nie robi sie nie myli a po ile zboze bylo u ciebie po zniwach 2010 ???????????? bo u mnie jeczmien jary po 400 zl elewator kupowal a mieszanka po 350 zl pszenica po 500 zl ceny netto sam sie nie osmieszaj bo gadasz bzdury koles

 

matoperator7 piszesz w jednym poście, że tyle rzepaków przesianych a w drugim , że nie będzie na niego ceny , że dostaniemy tyle samo co w żniwa 2010 jak juz teraz firmy chcą podpisywać kontrakty po ponad 1800zł/tone. Wydaje mnie się że nie znasz podstawowych zasad ekonomi słyszałeś o popycie, podaży, kosztach? To jest normalne że w żniwa handlarze będą próbowali szukać jeleni ale dobry gospodarz ma gdzie przechować towar nie bój się ludzie za darmo zboża nie oddadzą przy dzisiejszych kosztach.Moje prognozy rzepak w żniwa ok 2000zł/t mniej było zasiane dużo plantacji zostało zlikwidowanych po zimie ale nie wszystkie które powinny u nas są takie erzepaki w które nie b edzie sie oplacalo kombajnem wjezdzac , jest za sucho, plony po 1,5tony z hektara nie będą rzadkością a nie wiadomo co sie jeszcze do żniw wydarzy. Myśle że na przełomie roku może dojść do 2500/t jest jeszcze aspekt wysokich cen ropy aftowej. Sytuacja może się zmienić jedynie jeśli na swiecie będą rekordowe zbiory a na to się nie zanosi. W Polsce wiadomo że rzepaku bedzie zdecydowanie mniej. ceny zboża w żniwa lekko spadną a dalej bedą się powoli piąć do góry u nas rekordowych zbiorów nie bedzie jare przy ej pogodzie to jest niewypał... decydujące będą zbiory na świecie, ale trzeba pamętać że transport też kosztuje i taniego zboża nikt nam nie zaoferuje, w sytuacji gdy trzeba odbudować zapasy. Ps. matoperator świnki terz w koncu podrożeją.

 

 

ty chlopie skonczyles ekonomie!!!!!!!!!!!! Ja skonczylem na wyzszej uczelni to sie nie wypowiadaj ze nie znam tego czy tam tego w rolnictwie nie ma ekonomi jakbys zauwazyl !!!!!!!!!! myslisz ze lekko spadna ceny zbboz myslisz sie beda na podobnym poziomie moze ciut wiecej niz rok temu. a czy mam swinki to skad wiesz jestes wrozka ?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kurcze tak czytam tematy z cyklu ceny- obojetnie to czy swinki zboze czy tez i mleko i co tam jeszcze produkuje nasza brac rolnicza i uderza mnie jedno trzodziarze krzycza swinie musza byc po 8 zl producenci zboz najlepiej po 2 tysie za pszenice jedynie mleczarze jakos trzymaja "fason" i mowia no dobra dostaje 1,40 jakos idzie nie ma tam przepychanek tytpu za miesiac musi byc po 2,5 zl ( co tez byloby totalnym debilizmem z wielu wzgledow co bardziej przenikliwi sami domysla sie o jakie wzgledy chodzi)to chyba przez chroniczny nadmiar pracy hehe(mowie o mleczarzach) A reszta stale ja chce tyle i tyle bo stale pracuje za darmo itd itp. oczywiscie nie neguje faktu iz rolnictwo jest bardzo ciezka dzialalnoscia ale troszke umiaru w wypowiedziach tez sie przydaje a zdrowy rozsadek podyktuje rozsadne oczekiwania cenowe

 

wracajac do tematu pszenica paszowa 950 pszenzyto 950

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja dzisiaj za resztę około 18 ton wziąłem po 1020zł/t


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3373

Dziś z ciekawości dzwoniłem do okolicznych punktów skupu i cena 'paszówki' zaczyna się od 970-1020 zł t a kończy na konsumpcyjnej 1100 zł t max.

Co do wróżenia z fusów co będzie w żniwa to ceny na pewno zostaną obniżone choć by po to aby wykorzystać rolników którzy nie mają magazynów ale średnie ceny porównywane m/m nie spadną poniżej obecnych choć by z powodu niedoborów które przy optymistycznych założeniach prognoz pogody i tak nie odrobią zapasów światowych a wręcz deficyt się pogłębi a co jeśli będzie powtórka z poprzedniego sezonu ?

Ceny w Polsce mówiąc wprost będą zależne od cen jakie obowiązują na giełdach światowych +/- transport bo ceł praktycznie nie ma .

 

Ps.

Co do wypocin matoperator7 to należy go ignorować bo jest to troll i to niestety niskich lotów nie umie odpowiedzieć na posty i to od strony technicznej jak i ortograficznej . Gdzie jest admin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

ame='BlackMamba' timestamp='1303924176' post='712477']

Jeszcze taki się nie urodził co by przewidział ceny na giełdach. Poza tym @matoperator7 znawca z ciebie jak z koziej d...y trąba. Przed żniwami 2010 wróżyłeś ze pszenica będzie po 300. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26869-ciezka-sytuacja-na-wsi/page__st__40 . Skończ waść wstydu oszczędź.

 

sam sobie oszczedz wstydu a ty co przewidziales tylko ten co nic nie robi sie nie myli a po ile zboze bylo u ciebie po zniwach 2010 ???????????? bo u mnie jeczmien jary po 400 zl elewator kupowal a mieszanka po 350 zl pszenica po 500 zl ceny netto sam sie nie osmieszaj bo gadasz bzdury koles

 

 

 

 

ty chlopie skonczyles ekonomie!!!!!!!!!!!! Ja skonczylem na wyzszej uczelni to sie nie wypowiadaj ze nie znam tego czy tam tego w rolnictwie nie ma ekonomi jakbys zauwazyl !!!!!!!!!! myslisz ze lekko spadna ceny zbboz myslisz sie beda na podobnym poziomie moze ciut wiecej niz rok temu. a czy mam swinki to skad wiesz jestes wrozka ?????????????

 

Nie skończyłem ekonomii nigdzie tego nie napisałem nie mam nawet wyższego wykształcenia. Natomiast ty jesteś chyba komikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości dzwoniłem do okolicznych punktów skupu i cena 'paszówki' zaczyna się od 970-1020 zł t a kończy na konsumpcyjnej 1100 zł t max.

Co do wróżenia z fusów co będzie w żniwa to ceny na pewno zostaną obniżone choć by po to aby wykorzystać rolników którzy nie mają magazynów ale średnie ceny porównywane m/m nie spadną poniżej obecnych choć by z powodu niedoborów które przy optymistycznych założeniach prognoz pogody i tak nie odrobią zapasów światowych a wręcz deficyt się pogłębi a co jeśli będzie powtórka z poprzedniego sezonu ?

Ceny w Polsce mówiąc wprost będą zależne od cen jakie obowiązują na giełdach światowych +/- transport bo ceł praktycznie nie ma .

 

Ps.

Co do wypocin matoperator7 to należy go ignorować bo jest to troll i to niestety niskich lotów nie umie odpowiedzieć na posty i to od strony technicznej jak i ortograficznej . Gdzie jest admin ?

[/qusam kes

 

sam jestes trolem jakbyc zauwazyl nie uzywam znakow z kropkami tak szybciej sie pisze admin toba powinien sie zajac za obrazliwe nazywanie mnie!!!!!!!!!!!!! jestescie jeszcze mlodymi ludzmi chcecie zarobic kase po zniwach bo sprzedajecie zboze myslisz ze ceny srednie nie spadna ??? to srednia cena dla ciebie to 1000 zl za pszowe zboze chyba zartujecie ludzie o czym wy piszecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica paszowa 1017

Kukurydza 1017

Jęczmień paszowy 824

Wszystke ceny brutto.Animex Grodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@matoperator7 Ty mi wyglądasz na jakiegoś wiejskiego przygłupa. Pokazałem na załączonym obrazku ze jesteś krową która dużo muczy, a mało mleka daje, czyli wypisujesz totalny bełkot i twierdzisz ze to ja "głupoty piszę". Poplątałeś się już w swoich wypowiedziach doszczętnie. Gdzie ty mieszkasz, bo umnie ceny pszenicy w zniwa zaczynały się od 700, a nawet gdyby były od 500 to i tak daleko do twoich wyimaginowanych 300. Takich jak ty to lepiej nie zaczepiać, bo sprowadzisz do swojego nędznego poziomu głupoty i zabijesz doświadczeniem.

Edytowano przez BlackMamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@matoperator7 Ty mi wyglądasz na jakiegoś wiejskiego przygłupa. Pokazałem na załączonym obrazku ze jesteś krową która dużo muczy, a mało mleka daje, czyli wypisujesz totalny bełkot i twierdzisz ze to ja "głupoty piszę". Poplątałeś się już w swoich wypowiedziach doszczętnie. Gdzie ty mieszkasz, bo umnie ceny pszenicy w zniwa zaczynały się od 700, a nawet gdyby były od 500 to i tak daleko do twoich wyimaginowanych 300. Takich jak ty to lepiej nie zaczepiać, bo sprowadzisz do swojego nędznego poziomu głupoty i zabijesz doświadczeniem.

 

Nie bede sie zblizal to twojego poziomu inteligencji bo sam jestes glupolem jakich malo na swiecie ! u mnie w kuj-pom za pszenice paszowa lekko ponad 500 elewator a jeczmien 440 zl, mieszanki owsy itp lekko ponad 300 wiec sie nie pomyslilem za duzo jesli chodzi o zboze !!!!!!!!!!! i co to za cena ?? Boisz sie poprostu bo sprzedajesz zboze.Wiec skonczcie jz wygadywac bzdury i zejdzcie juz na ziemnie Toba powinni sie zaintereseowac i dac ci Bana chlopcze!!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Na prawdę powala mnie twoja inteligencja, błyskotliwość i zdolność łączenia faktów (specjalnie dla ciebie napiszę CZYTAJ : IRONIA). Te ceny to penie uzyskałeś po wykorzystaniu swojej niezwykle przebiegłej zdolności przewidywania... Tylko pozazdrościć..

Edytowano przez BlackMamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W mojej okolicy paszówka minimum 990 brutto, a konsumpcja 1020 i drożeje...

 

Ps. Ignorujcie tego delikwenta i nie zniżajcie się do jego (zaniżonego) poziomu inteligencji !!! Buja w obłokach ... :lol:

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

byłem wczoraj na skupie "młyny polskie" to cena za pszenice jakościowa 1000 + vat i jest tendencja zwyżkowa z 960+ vat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę powala mnie twoja inteligencja, błyskotliwość i zdolność łączenia faktów (specjalnie dla ciebie napiszę CZYTAJ : IRONIA). Te ceny to penie uzyskałeś po wykorzystaniu swojej niezwykle przebiegłej zdolności przewidywania... Tylko pozazdrościć..

 

 

po pierwsze nie jestesmy na Ty !!!!!!!! uwazaj zebys sie nie przeliczyl ze zboze bedzie drogie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

I po co te kłótnie?? Sam jestem hodowcą trzody i wysokie ceny nie są mi na rękę chociaż jak narazie nie zapłaciłem za zboże więcej niż 800 zł brutto (wliczając pszenicę, jęczmień), ale niestety nie przewiduję że zboże po żniwach znacznie stanieje. Więc jeśli ktoś pisze ze po żniwach będzie po 300 czy 400 zł to chyba jest kompletnie niezorientowany w temacie.

Ad tematu

Jęczmień tydzień temu kupowałem po 700 zł

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

po pierwsze nie jestesmy na Ty !!!!!!!! uwazaj zebys sie nie przeliczyl ze zboze bedzie drogie!!!:)

 

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć fajfusie. Powinienes czyscic ludziom buty a nie marzyć o tytułowaniu cie panem. Piszesz o idiotyzmie innych, a ja powiadam najpierw sam z niego wyrośnij, bo ja nigdzie nie spekulowałem na temat przyszlych cen, wspomnialem ze jestes zbyt cienki w uszach, zeby cokolwiek przewidzieć. To kolejny dowód na to ze nie jestes zbyt rozgarniety, o czym swiadczy brak umiejetności czytania ze zrozumieniem. Koniec dyskusji na tym jakze ci dobrze znanym bagiennym poziomie. Sayonara ty nasz intelektualisto

 

Obrażanie innych użytkowników - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć fajfusie. Powinienes czyscic ludziom buty a nie marzyć o tytułowaniu cie panem. Piszesz o idiotyzmie innych, a ja powiadam najpierw sam z niego wyrośnij, bo ja nigdzie nie spekulowałem na temat przyszlych cen, wspomnialem ze jestes zbyt cienki w uszach, zeby cokolwiek przewidzieć. To kolejny dowód na to ze nie jestes zbyt rozgarniety, o czym swiadczy brak umiejetności czytania ze zrozumieniem. Koniec dyskusji na tym jakze ci dobrze znanym bagiennym poziomie. Sayonara ty nasz intelektualisto

 

 

Zwracam sie z prosba do moderatora o zablokowanie tego uzytkownika uzywa on bardzo wulgarne slowa widac ze poziom tego forumowicza jest na poziomie zerowki!!! Jestes za bardzo chamski ile Ty massz lat !!!!!!!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

matoperator7,litości,czy ty na prawdę nie czujesz tego że pleciesz bzdury i nikt tu nie chce "trawić" twoich wypocin.Odpusć sobie bo to zaczyna byc juz żałosne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matoperator7,litości,czy ty na prawdę nie czujesz tego że pleciesz bzdury i nikt tu nie chce "trawić" twoich wypocin.Odpusć sobie bo to zaczyna byc juz żałosne....

 

 

 

 

To sa moje przewidywania rownie dobrzemoge powiedziec ze ty pleciesz bzdury nic ci do tego kolego !!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Załóżcie temat: "przewidywane ceny zboża po żniwach" i będziecie sobie wymieniać poglądy... TUTAJ dzielimy się informacjami o aktualnych cenach. Pol Pasz 950zł za paszówkę.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Temat o przewidywaniu cen po żniwach jak najbardziej, ale wpierw można zapodać np. taki. "Czy warto przygotować kombajn do żniw", które zapowiadają się wg. co niektórych jako wyjątkowo urodzajne z bardzo niskimi cenami, czy tez wyjątkowo słabe, z uwagi na zniszczenia spowodowane suszą i innymi plagami a,la egipskie.

Co do cen zboża, to radzę wstrzymać się ze sprzedażą tym nielicznym, którzy jeszcze posiadają jakieś zapasy, choć najlepszą radą, jak mówią, jest rada-'nigdy nie słuchać czyichś rad" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj