Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

marekgizio    4

Twoja logika ma sens jeśli kupisz tyle samo ton nawozu co sprzedasz zboża.

Ale jeśli dajesz na ha tonę nawozu i zbierasz 8ton zboża to niema to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

Niema to jak panika wśród rolników "szczekawka" Agrobiznes krzyknie "będzie taniej" to ciągniki wożą pszenice jak podczas żniw przed burzą .Kto rozsądny umie przeczekać różne propagandy różnych ekspertów to przetrzyma te zboże choćby do czerwca i na pewno nie straci bo do żniw jest tyle czasu że cena może wzrosnąć nawet powyżej 1500 zł/t wiem wiem zaraz okrzyki że z drzewa spadłem ale tak samo krzyczano jak prognozowano że zboże będzie po 1000zł/t .Nie ma co się obawiać bo panikarze pszenice już sprzedali a na rynku zostają twardzi gracze .Rynek zawsze musi się kołysać bo jeżeli nastąpi stagnacja na jakimkolwiek poziomie to nie ma handlu więc samym spekulantom zależy na obniżkach aby mogli sami taniej zakupić zboże .Stara zasada rynkowa jak coś tanieje to musi zdrożeć i na odwrót .A teraz przyziemniej jak z zasiewami bo w lubelskim pogoda tak się złożyła że mroźny wiatr smalił na nieośnieżone pola co powodowało że pszenica pociemniała a obecnie przykrył ją śnieg . Jak myślicie jakie będą efekty bo z praktyki wiem że nie było za ciekawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A skad oni wiedzą, ile będzie pszenicy w 2012 i 2013 roku ?? Przyjdzie taki rok jak 2010/2011 i szlag trafi te wyliczanki

Zabawa właśnie na tym polega że nic pewne nie jest.A że nieszczęścia lubią chodzić parami to nadzieja że po żniwach ceny nie spadną na łeb na szyję. Wiedzą o tym pewno i handlowcy, gdyż poziom proponowanych cen w kontraktach na nadchodzące żniwa do najgorszych nie należy.

Nadzieję budzą również wymiecione magazyny rolników i handlowców, gdyż przy cenie zboża wyższej niż 70 zł/q znakomita większość wyprzeda się do zera, a po żniwach zamiast wpychać na rynek, uzupełni magazyny. W naturalny sposób obniży to podaż i powinno zabezpieczyć ceny na niezłym poziomie.

Co do cen, owszem nieco spadły, ale warto zaznaczyć że każda sprzedaż, czy to na samej górce, czy też 15% poniżej to i tak lepiej od tych nieszczęśników którzy sprzedali po żniwach, ślepo wierząc w fałszywe dane o zapasach i niezłych plonach głoszone przez tych którzy zamiast nam, pomagać, doprowadzają do ubóstwa.

i tam należy kierować swoje pretensje, zamiast o obwiniać tych którzy nie pozwolili sobie na grę w bambuko i zostawili zboże na strychu.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Jakim sposobem spadnie cena pszenicy konsumpcyjnej której nie ma na świecie? Jeśli taki kraj jak Niemcy kupują pszenicą konsumpcyjną to tylko świadczy o braku tego jakże cennego produktu. Aktualne wahania ceny to jest tylko działanie rynku i gra o niższą cenę aby zmusić rolników do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Jeden ma drugi nie ma... po co te spory...tu chodzi o co innego i nikt tego nie zauważa... Wszędzie szczekają że wina drogich produktów spożywczych to wina rolnika bo przetrzymuje zboże, nazywa sie ich spekulantami, a miasto to już mało nam serca pazurami nie wyrwie. Wiadomo ci co nie mają zboża też nie są zbytnio zadowoleni, a szczególnie ci którzy nie zaopatrzyli się w środki do produkcji na nowy sezon. Panowie nie dajcie się ponosić emocjom... spokojny zawsze wygrywa... Tak jak mówie media robią z nas spekulantów... a drozeje jeszce ropa,cukier, NAWOZY!!! i tam spekulacji nie ma, tam są prawa rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy kupujesz czy sprzedajesz .


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Dobra cena. Przeczytałem ostatnie posty i myślę że @xemit gada bardzo mądrze i zna się na rzeczy co i jak. JA także myślę że zboże pójdzie w górę a ci wszyscy w polityce musza straszyć bo jak by zapewniali że zboże podrożeje to nikt by nie sprzedawał tylko czekał i cena szła by do góry a tak postraszą to ci słabsi się wyłamią i jakoś to idzie :) Z tatą już od miesiąca czekaliśmy i wiedzieliśmy że za chwile będzie dołek bo już za długo drożało zboże no i się doczekaliśmy :) ale po dołu będzie i górka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

"nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy akurat w tym roku plony były rekordowe" to cytowane zdanie uzytkownika "pandanus" wiec ja twierdze masz pan prawo pisac co chcesz kiedy chcesz ja tylko stwierdzam ze piszesz glupoty jakich malo na tym forum opolszczyzna daleko od slaskiego nie lezy a rekordy to u mnie jedynie w cenach widac a nie w plonach.Wiec nie bede z toba prowadzil wiecej konwersacji poniewaz nie stoisz w brodziku moich potrzeb intelektualnych co koliduje z moja wysublimowana wiedza na ww. temat.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

co ty piepszysz ?

ja akurat mieszkam na granicy z dolnośląskim wiec kawałek jest od ciebie

ale to i tak bez znaczenia

róznice w plonach to były nawet w miejscowości obok tj 5 km a co tu mówić o 150km

tam bylo duzo podtopien, woda miejscami stała przez 2 miesiące a moja miejscowosc akurat znajduje sie wyzej i

u nas ziemie są bardzo przepuszczalne i w mokry rok są plony w suchy niestety nie - połowa tego co w ubiegłym

a co do twojej "wysublimowanej wiedzy na ww. temat" to mam pewne zastrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Może i ceny będą rosły ale na razie w mojej okolicy za pszenicę paszową dają max 850 netto. ceny spadły tydzień temu ok 20 zł.Po prostu niedługo czas wychodzić w pole i niektórzy muszą sprzedawać to jest okazja do obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

@Lambogrand i musze Cie zasmucic co do tych plonow bo ja tez jeczmien mialem po ok 7t/ha :blink: tylko ze mnie nie zalało ale moze tez do tego przyczyniala sie odmiana i nowe nasiona. W brew pozorom nie wszystkich zalalo i nie kazdy mial jakies duze problemy z grzybem. Tylko co z tego ze tyle jeczmien synal jak rzepak 1,5t i tak na jedno mi wyszlo.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cytat z Agrobiznesu:

 

,, Na rynku jest tak dużo rzepaku, że przetwórcy zastanawiają się gdzie rolnicy go składowali''

 

 

Śmiać się czy płakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Po prostu zakłady nie mają już rzepaku chcą kupić i nie ma skąd a nawet jak jest to cena cholernie wysoka więc starają się ją obniżyć :P

Co się dziwisz, dostali kasę na program to sieją zamęt i spustoszenie żeby sponsor był zadowolony ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie w okolicy jest kilka osób uprawiających rzepak ale nie znam nikogo kto by przetrzymywał do teraz, każdy wyzbywa się po żniwach, ciekawe gdzie oni go tyle mają

pewnie tak samo jak było po żniwach z zapasami pszenicy

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po prostu zakłady nie mają już rzepaku chcą kupić i nie ma skąd a nawet jak jest to cena cholernie wysoka więc starają się ją obniżyć :P

Co się dziwisz, dostali kasę na program to sieją zamęt i spustoszenie żeby sponsor był zadowolony ;)

 

 

Nie dziwie się tylko to co oni tam wygadują przechodzi ludzkie pojęcie. Mimo wszystko ludzie to oglądają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

@Hubert jak to slyszalem w TV to po prostu parsknąłem smiechem :mellow: Zaraz beda mowili ze plony rzepaku zapowiadaja sie bardzo dobrze i ze nadrobia brak rzepaku z zeszlego sezonu, tylko szkoda ze rzepaki powoli wypadaja przez te mrozy, druga sprawa to to ze kupe czasu do rzniw a oni juz chca oceniac zbiory... Rozmawialem dzisiaj z kolega i zastanawia sie nad przeoraniem bo mało go zostalo na polu. Tak jak pisze @malkolm wiekszosc wysprzedaje rzepaki po zniwach bo nie maja gdzie trzymac, sam bym przetrzymal do zimo czy wiosny ale nie mam warunkow na magazynowanie rzepaku, męcą ludziom w glowach i tyle.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Xemit

"Zapewniam cię że ci co dzisiaj maja zboże wiedzą jak je przechować.Sam sprzedałem parę tygodni temu zboże ze żniw 2008 i 2009 i nic mu się nie działo za wyjątkiem ceny która różniła się diametralnie od tej którą proponowali mi hodowcy w momencie zbioru."

Coś nie chce mi się wierzyć że trzymasz tak długo zboże :o ,nie wal ściemy :D

Hubi

Zacznie się wiosna i nikt tego nie będzie oglądał :P

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj