Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krytyk    0

A nie pomyśleliście że cenami kieruje rynek ?! Prawo popytu i podaży panowie !

Pandanus    1

jakie głupoty ?

a słyszeliscie może ile kontraktów terminowych z giełdy MATIF zostało tak naprawdę zrealizowane ???!!!

to jest poziomo do max 10 % a cała reszta kontraktów jest przepisywana na następny termin

ludzie !! tam zboze wystawiają podmioty finansowe które nigdy zboża na oczy nie widziały

składają oferty kupna i sprzedaży a tak naprawde wcale nie są tym zbozem zainteresowani chcą tylko zarobić na róznicy kursu jak na akcjach na giełdzie - czy to nie spekulacja ?

BlackMamba    1

Powiedz jaki masz wpływ na to co dzieje się na giełdzie? Spekulacje mają swoją siłę, ale tak jak ktoś napisał nikt nie oszuka popytu i podaży. Co wnosi twój lament do tematu? Skoro sytuacja powtarza się już któryś raz z kolei, to chyba znak że mamy do czynienia z cyklicznością i może w ten sposób należy patrzeć na opłacalność – na przestrzeni cyklu, a nie roku? Ceny nawozów powiadasz, mamy wolny rynek i choć praktykami dystrybutorów za zmowy mógłby się ktoś na poważnie zająć, to popatrz jak jest na wschodzie; ceny środków produkcji niższe niż u nas, ale i cena za płody rolne nieporównywalnie niższa. Niestety wolny rynek i konkurencja. Tak jest nie tylko w rolnictwie.

Wiadomość z agroFakt.pl

globus512    17

Oglądam właśnie Agrobiznes i tak się zastanawiam co tu robić z tym zbożem...

MartineZ    14

Luuudzie!! Błagam was nie sugerujcie się Agrobiznesem. Oni co trzy dni mają 3 różne koncepcje zachowania się rynków. Szanuje się a nie słuchajcie bez sensu tego co powiedzą w TV.

PRZEMEK321    2

1000zł za pszenice już jest wiec teraz należało by podnieś poprzeczke na 1500zł albo sprzedać już to zboże które jest już rekordowo drogie i zarobić naprawde spore pieniądze .

mtz_820    0

Wieczorem skocze do PZZ zobaczyc czy cos sie zmienilo wciagu 2 tygodni. Jutro chyba zawioze probki i zobaczymy czy w ogole na konsumpcje złapie... Jest jeszcze jedna opcja sprzedac jeczmien a z pszenica jeszcze poczekac. Mysle ze u mnie pod koniec lutego bedzie juz pusto, zstanie jedynie to co na skarmienie.

fafik    0

Krasnystaw paszowa bez prób tylko żeby robaków nie było, cenny brutto 960 zł, przy wymianie za nawóz 980 zł.

możesz napisać co to za firma a najlepiej daj jakiś namiar na nią (telefon)

marek1977    27

Panowie dzisiaj odwiedziłem skup zboża (centrala nasienna Mogilno) i jakie było moje zdumienie jak kierownik powiedział że silosy pełne i jak mam pszenicę do może za 14 dni coś kupią?.Niby wszyscy czekają ,a tu pszenica do skupu jedzie?.W elewatorze w Strzelnie skup trwa i cały czas ktoś z pszenicą podjeżdza,ciekawie się zapowiada?.

tomgli    3

fafik , duzo masz tej pszenicy, moze ja kupie

a z tymi silosami to i u kolegi pełno na mlynie zyta., to juz chyba koniec podwyzek

powislok    0

Witam!handlowal ktos moze z firma WS TRADE[czy cos podobnego]z Pulaw,oglaszaja sie non stop na INGRiT,co to za firma;jest wyplacalna?kupuja zboza w calej Polsce

Gorzupiak    0

w 2008 r gdy ceny bily rekordy byl 15% niedobór pszenicy. Teraz jest niby wiekszy niz 15% ;)

powislok    0

chyba raczej nie borek i fraczak oni oglaszaja sie w internetowej gieldzie rolnej i towarowej IGRIT ,sa podobno z Pulaw gdzies kolo TESKO,ale wiecej nie wiem.

silva    18

Jak ktoś chce kupić to jeśli ktoś po 950 zapłaci i przyjedzie do mnie po nią to cały samochód sprzedam. Parametry niezłe, Jedynie opadanie nie wytrzymuje na konsumpcyjną. Choć teraz więcej z jarej to i lepsze powinno być. Okolice Lublina

mtz_820    0

W Polskich Mlynach w kluczborku podwyzki 909zl/t Brutto Pszenica pospolita az sie zdziwilem ze podniesli az o tyle :blink:

mlody89    1

@powislok tylko że ja nie odpowiadałem Tobie na pytanie... lecz koledze @fafik. Czytaj dokładnie co kto pisze na forum.

panowie sam mam sporo zboża, a raczej miałem ok 250 ton, tyle udało mi się zebrać. Wszystko skarmiłem trzodą którą hoduje, na dzień dzisiejszy nie mam już nawet kg. Cena zboża jest za wysoka, w następnym sezonie będzie tragedia, zobaczycie wszyscy likwidują hodowle, trzodziarze i drobiarze nie wytrzymują tych cen. Sam teraz żałuje że wstawiałem świniaki, teraz za 250 ton, zboża miałbym sporo kasy, a tak ze swin to tylko długi zostają. Także w następnym sezonie jedno jest pewne, popyt się zmniejszy na zboże paszowe.

malkolm    23

będzie to samo co w 2008 roku, raz na wozie raz pod wozem, ja mimo że tylko uprawiam wolał bym aby pszenica było po 700, nawet 650, ale co roku, a tak zawsze gdy nie mam to jest droga,

kromo    0

panowie sam mam sporo zboża, a raczej miałem ok 250 ton, tyle udało mi się zebrać. Wszystko skarmiłem trzodą którą hoduje, na dzień dzisiejszy nie mam już nawet kg. Cena zboża jest za wysoka, w następnym sezonie będzie tragedia, zobaczycie wszyscy likwidują hodowle, trzodziarze i drobiarze nie wytrzymują tych cen. Sam teraz żałuje że wstawiałem świniaki, teraz za 250 ton, zboża miałbym sporo kasy, a tak ze swin to tylko długi zostają. Także w następnym sezonie jedno jest pewne, popyt się zmniejszy na zboże paszowe.

miejmy nadzieje ze ceny tucznika tez pojda w gore i bedzie się opłacać. pozdr

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.