Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Vril    1

Czy słyszeliście o jakiś prognozach cen zbóż w żniwa bo już w mediach zaczynają straszyć że ceny spadną , że wielki urodzaj ,że import itp -propaganda ?

PABLO555    13

<_< Wszystko będzie zależało od tego jakie będą naprawde plony ,i jak dużo rolników zdecyduje śię na sprzedaż w czasie żniw .

pablo21    26

Jak myslicie po ile bedą zboza po zniwach??? bo jak tona zyta spadnie poniżej 450-500zł to będzie cienko bo wszystko ropa, nawozy opryski drożeje.

DawidMalw    1

Dziś kupiliśmy pszenżyto po 550 zł/t.

W świetnym "stanie".Ziarno grube,czyste i nie ma w ogóle tzw połówek...

Miało być 1500 kg,a wzięliśmy 2600 kg...

mtz_820    0

Pszenica Młyn w Kluczborku Woj. Opolskie pare tyg. temu 520zl/t nie oficjalna wersja ze cena wzrosla do 550zl/t lecz skup jest wstrzymany (hu... wi czemu....)

jerzy    2

Pszenicę jakościową handluję po 480 zł, jęczmień paszowy idzie jak woda 450 a ceny rosną ,pszenżyto ok 400 jest zainteresowanie, pszenica paszowa po 42-30 zainteresowania brak.pozdrawiam

czarnyyyy    1

Do mnie dzwonili z Agroloku i za pszenice jakosciowa,ale o bardzo wysokich parametrach to mowil,ze nawet do 600 zl moga dac. A Komplex Mlyn w Wagrowcu tez podobno podniosl cene z 450 do 500 zl netto za pszenice.

Bartek    0

Z tego co pamiętam, to konsumpcyjna extra zaczyna się bodajże od 36 % glutenu. Obecnie obserwuję, lekką, ale jednak tendencję zwyżkową.

jerzy    2

Odpowiadam Bartkowi próby wychodzą od 28-32 % gluten, opadanie 220-260, gęstości nie znam, ale na sitach wypada bardzo dobrze, nie są to wyniki rewelacyjne u nas wyskoczył 2 dniowy deszcz przed żniwami, parametry poleciały w dół. Młynarz twierdzi że w naszych stronach nikt lepszego zboża nie przywiózł. Wpoprzednim roku gluten najniższy miałem 36 % a opadanie 260-300 sekund. Odmiana bogatka , jestem w trakcie sprzedawania i plon z zcała pewnością wychodzi 9 t/ha. Zeby tak lepiej płacili. Chciałbym zapytać jeszcz jak u was cena jęczienia, czy jest zainteresowanie ? Mam sporo do sprzedania dlatego pytam.

Może i cena się ruszy ale nieznacznie, wolę teraz sprzedawać a nie w mróz dygotać. U na najwięksi prodcenci nie sprzedają czekają na lepszą cenę, dają lepszą cenę ale muszą być parametry konsumpcyjne a z tym kłopoty będą, żeby nie zrobili zdziwka.

Widzę że wiesz o czym mówisz, może kiedyś pogadamy o uprawach na gadu, gdybyś wszedł na gadu to się nie przestrasz z dzieckiem mamy wspólne, tak moja dola.pozdrawiam

marti565    0
Pszenicę jakościową handluję po 480 zł, jęczmień paszowy idzie jak woda 450 a ceny rosną ,pszenżyto ok 400 jest zainteresowanie, pszenica paszowa po 42-30 zainteresowania brak.pozdrawiam

a skąd jesteś?? duże masz ilości pszenicy paszowej i jęczmienia paszowego??

jerzy    2

mam do sprzedania ok 60 t jęczmienia ,pszenicę praktycznie już sprzedałem, czekam na cenę min. 500 zł/t. U nas są strony "blondynkowe" i zaintersowanie będzie, tym bardziej że prosięta na targach idą jak woda po 380 zł za parę, jak ktoś ma do sprzedania zapraszam w nasze strony, mój kolega0 co produkuje prosięta mówi że ma zamówienia do końca marca.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?