Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massey15    0

Wiesz jeśli myślisz że mam taki zysk jaki ty obliczyłeś to się mylisz. Ponieważ tak: z tony zboża za 250 zł mam 500 kg mąki czyli jakieś 300 zł + 500 kg otrąb czyli 115 zł (tona otrąb 230)czyli 300 + 115 = 415. Czyli około 1:1,66 i to jest zysk brutto a do netto jeszcze trzeba sporo odjąć...

zorzyk2    50

Nic nie pisałem o zysku tylko wykazałem, że relacja cenowa ceny zakupu do sprzedaży, wcale się nie pogorszyła lecz poprawiła. Dodam, że do wypieku chleba żytniego nie stosuje się maki tej samej klasy, jak do ciast(przy mące pszennej) - więc to jeszcze poprawić tą relację.

Wiadomość z agroFakt.pl

macursus    111

Stoisław (zachodnio-pomorskie)

Pszenica konsumpcyjna   Stoisław 49,00  zł za 100 kg.

Żyto konsumpcyjne Stoisław 32,00 zł za 100 kg. 

Jęczmień jary  Stoisław 33,00 zł za 100 kg.

Owies do przetwórstwa   Stoisław 23,00 zł za 100 kg.

Gryka Koszalin 75,00 zł za 100 kg.

massey15    0

Dobra ok nie kłócimy się chciałem tylko powiedzieć że młynarze nie są tacy pazerni jak wam się wydaje. Miejmy nadzieje że cena zarówno zboża jak i mąki po żniwach będzie wyższa czego i wam i sobie życzę :).

xsc    54

Provimi tworog:

pszenzyto 405

pszenica 515

qq 575

jeczmien 400

brutto, troche bidnie, ale co zrobic?

mlynarze placa 500-520 netto za pszenice

przem    11

na zachodnim mazowszu pszenica paszowa 520-530 netto, troche nie ten dział ale, rzepak 1300 netto do mieszalni pasz więc chyba czas się z nim rozstać i zrobić miejsce na nowy :)

przem    11

520-530 netto za pszenice było w czwartek a dziś usłyszałem juz propozycje 570 netto

wojtek918    3

A orientuję się ktoś z was jaka cena jest na jęczmień, pszenżyto, pszenice (paszowe) w woj. świętokrzyskim???

murtek    122

Hmm a jakich to nie mieli zaaapasów ( w mln ton)- zmowa, spekulacje itd.

Joachim    0

Witam!

Jak myślicie warto zakontraktować pszenice po 550 brutto pszenice z nowych zbiorów z dostawą w sierpniu? Pszenica konsumpcyjna, gęstość 76

DF24    28

Ja miałem po 520 netto na port ale nie podpisałem

Panowie może wiecie jakie ceny sa w waszych rejonach pszenicy bo unas jeszcze cisza nie mają ceny ustalonej :)

Joachim    0

Ja miałem po 520 netto na port ale nie podpisałem

Panowie może wiecie jakie ceny sa w waszych rejonach pszenicy bo unas jeszcze cisza nie mają ceny ustalonej :)

Ja tez obdzwonilem dzisiaj wszystkie okoliczne skupy wokół Nysy i narazie nikt niechce podać ceny

Trevorfarm    0

Pszenica konsumpcyjna 580 netto, żyto 390 netto, jeczmień 450 netto, pszenżyto 400 netto- odbiór z podwórza. Tak mi zaproponowali kontrakty , ale chyba poczekam, bo jak czytam o plonach w tym roku i nie tylko w Polsce to powinno sie dziabać do góry. A w dodatku jeszcze nie skosiłem nawet 1 ha bo leje.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.