Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrek10    4

Na mazowszu pszenica paszowa 520-530 + VAT, młyny i chandlarze za jakościową przy glutenie 30 daja max. 500 + VAT żyto 310+VAT. Ja powoli pozbywam sie towaru, ponieważ chodowla ledwo pika znów ludzie ze świń rezygnuja a ci co maja zboże na sprzedaż czekaja na lepsze ceny, prawie nikt nie sprzedaje, obawiam sie że jak wszyscy sie bujna z ziarnem to cena poleci w dół a w najlepszym przypadku sie zatrzyma na takim poziomie jak jest. A jak będzie zobaczymy, czy strace czy mam racje.

Paszowa droższa od jakościowej?

piotrek10    4

@piotrek10 Smieszne ale prawdziwe... tak juz jest ładnych kilka miesięcy

U mnie w okolicy płacą jednak minimalnie więcej za jakościową ale taka różnica jest śmiesznie mała, tak ok. 20-30 zł na t.

Wiadomość z agroFakt.pl

MartineZ    14

tak bedzie do poki znacznie nie zmniejszy sie zapotrzebowanie na wieprzowine bo na razie wszyscy sie przestawili na tucz i zapotrzebowanie na zboze paszowe jak wieksze niz na konsumpcje a naklady produkcji tych zboz sa nieporownywalne

denzel    12

otreby w ciagu miesiaca poszły 50zł w gore i śruta zepakowa tez poszła do góry to i zboże w najblizszym czasie powinno drgnac. niema co sprzedawać ja trzymam do marca

Ukasz52    17

u nas tak to już jest z skrajności w skrajność za rok bedą szukać jakościówki...

jaro    163

Ktoś się orientuje ile kosztuje mieszanka (owies+jęczmień) w podlaskiem ? -kuzyn chce kupić jakieś 2 tony do siewu (w tamtym roku kupił kwalifikowane-i twierdzi że nigdy więcej biggrin.gif )-a naprawdę fajny mam ten owies no i nie wiem ile wołać biggrin.gif .

denzel    12

wstrzymaj sie se sprzedażą do marca w marcu ludzie kupują do zboża jare do siewu i cena jest wyższa

jerzy    2

Koledzy ile uwas kosztuje jęczmień jary w sprzedaży, mam ofertę kupna po 430 zł za tonę jak myślicie czy to przyzwoita cena jak na ten rok ?

Vitasem    17

w tej chwili cena jęczmienia w moim rejonie to ok 430zł ,ale mój znajomy z dużej firmy paszowej mówi,że mają coraz większe problemy w zaopatrzenie się właśnie w jęczmień i otręby pszenne,ja czekam liczę na 500 netto.

potrzebuje sprzedac pszenice ok. 10 ton kwalifikuje ją jako paszówke ze względu na drobne ziarno a z glutenami pewnie nie było by problemu, jaka jest cena na dzień dzisiejszy? pilnie potrzebuje dobrego kupca.

Pablo289    0

Panowie!Czy to nie rozbój w biały dzień?!

Żyto po 300, pszenica po 500, śmiech na sali.

I jeszcze problem z odstawieniem bo nie wszystkie podmioty skupujące chcą brać.

Mam pewien pomysł:

Nie wywoźcie zbóż przez najbliższe 5 tygodni, to muszą w końcu podnieś, dobre i 40-50 zł na tonie.A jak zauważycie, że sprowadzają do zablokować, tak jak za Leppera.A propos, gdzie ten "zdrajca wsi"teraz działa, coś długo o nim nie słychać.

Pozdrawiam

bogys    0

a jak u was z parametrami pszenicy

zawartosć glutenu w granicach 32-34, bialko do 14,5 najwięcej problemów jest ze słabą gęstoscią.

MartineZ    14

ja pszenicy nie mam ale mysle ze parametry pszenicy zreszta jak i innych zboz sa bardzo slabe i z pewnoscia u wiekszosci ponizej oczekiwan...taki rok ;) a raczej sezon

bogys    0

z dowozem na miejsce piękny owiec za 300zł

Za 300 zł to przy obecnej cenie węgla można się zastanowić nad przekrztałceniem go w ciepło (do pieca)

aadams7    0

z tego co się słyszy tu i ówdzie to na podwyżki się nie zapowiada...

po ile za qq?? bo muszę kupić

bogys    0

@Damin180894 można wiedzieć jaki masz piec, powierzchnię domu czy jest ocieplony i ile spalasz na dobę kg przy takich mrozach jak teraz?

aadams7    0

u to qq spadła?? w tamtym tygodniu pytałem się to była 550zł, dziś w agrobiznesie mówili że max 540, chciałem się tylko upewnić. dzięki

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096

Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670