Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przem    11

Zachodnie Mazowsze pszenica paszowa 510+VAT do dużej mieszalni pasz, młyny za jakościową płacą od 440+VAT do 470+VAT i dlatego pszenica z glutenem 28-29 idzie na pasze, jęczmień paszowy 390+VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Zachodnie Mazowsze pszenica paszowa 510+VAT do dużej mieszalni pasz, młyny za jakościową płacą od 440+VAT do 470+VAT i dlatego pszenica z glutenem 28-29 idzie na pasze, jęczmień paszowy 390+VAT

 

jakie okolice? może nazwa mieszalni :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

W Lubelskim pszenica paszowa po 420+vat, konsumpcja w zależności od parametrów- do 500+vat. Pszenżyto 320-330+vat, żyto 270=vat, jęczmień 330+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

w poniedziałek kupuje zboże:

pszenżyto po 340zł

jęczmień 350zł

żyto 260zł

wszystkiego biore 25ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    78

sorzedałem ciężarówke pszenżyta po 370zł/t netto.Wciągu miesiąca 50zł na t do góry.Konsumpcja ekstra parametry zajebis... max 480netto.Czekamy na efekt stycznia ale prognozuje max 20zł do góry i wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

prowadził ktoś może zapiski co do cen pszenicy konsumpcyjnej w latach 1998, 1999, 2000, 2001? Bardzo bym prosił o ich podanie jeśli ktoś owe posiada

 

EDIT:

Znalazłem dziś w necie, wczoraj szukałem a nie mogłem znaleźć

I półrocze 1998 -50,86 zł/dt

II półrocze 1998-45,57 zł/dt

I półrocze 1999 -42,06 zł/dt

II półrocze 1999-43,29 zł/dt

I półrocze 2000- 54,72 zł/dt

II półrocze 2000-49,96 zł/dt

I półrocze 2001- 57,25 zł/dt

II półrocze 2001-48,98 zł/dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

koledzy jestem zainteresowany kupnem jeczmienia, pszenicy i owsa... kasa od ręki...jak ktoś by miał na sprzedaż w dobrej cenie prosze o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    54

Sebastian, w szkole napewno masz roczniki statystyczne. Mysmy z nich korzystali na lekcjach ekonomii, sa tam zawarte cene poszczegolnych plonow rolnych, nawozow, i maszyn. Sproboje do nich dotrzec znow i spisze ciekawsze ceny, albo zapytaj w swojej szkole pewnie beda mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

owies 265 brutto

 

gdzie tyle można uzyskac;>

 

koledzy jestem zainteresowany kupnem jeczmienia, pszenicy i owsa... kasa od ręki...jak ktoś by miał na sprzedaż w dobrej cenie prosze o kontakt

 

mam ok 15t jak bys był chętny no i wiem gdzie leży moze ok 50t moze wiecej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego 15 ton troche mało, interesują mnie trochę wieksze ilości. tak na początek po łódce (w graniczach 25t)owsa, jęcznienia i pszenicy, oczywiście cena i lokalizacja oraz transport. potem bym kupił jeszcze wiecej... kwestia dogadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ile daje?? narazie przeglądam propozycje i albo się zgadzamy albo nie, rzuc swoją propozycje.

 

440zł kolego a termin płatności jaki i to z przywozem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Co to za interes oddac za 440. @aadams7 no raczej ponizej 500 nie da rady. Nam sie raczej nie spieszy ze sprzedaza jak bedzie 500 to sie powiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    17

Ceny skupu:

-pszenica paszowa 510zł/t

-jęczmień paszowy 420zł/t

-pszenica konsumpcyjna 480zł/t

wszystkie ceny netto z 04.01.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Jęczmień paszowy 450 netto, pszenżyto 370 netto, żyto 330 netto, owies 250 netto(porażka).Odbiór kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli kupiec działa na terenie dolnośląskiego,to czy możesz dać namiary na jęczmień i z ciekawości zapytam jaka jest minimalna "działka" tego zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Jestem z mazur-u nas podobno zawsze drożej, a firmy od nas z regionu. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym i podpytywałe o ceny, to powiedział ,że jak mam kaskę to radzi poczekać bo za miesiąc będzie znacznie drożej. Dzisiaj mogłem sprzedac pszenżyto po 400 netto, ale czekam. Drugi znajomy , który handluje indywidualnie(rolnik sobie dorabia) powiedział, że za miesiąc okolo 500 za jęczmień powinno być.Mam nadzieję, że się nie mylą, ale chyba mają rację bo chłopy co mają zwierzaki u nas zaczynają biegac jak koty wiadomo z czym(Oj żeby się nie mylili).Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    11

Na mazowszu pszenica paszowa 520-530 + VAT, młyny i chandlarze za jakościową przy glutenie 30 daja max. 500 + VAT żyto 310+VAT. Ja powoli pozbywam sie towaru, ponieważ chodowla ledwo pika znów ludzie ze świń rezygnuja a ci co maja zboże na sprzedaż czekaja na lepsze ceny, prawie nikt nie sprzedaje, obawiam sie że jak wszyscy sie bujna z ziarnem to cena poleci w dół a w najlepszym przypadku sie zatrzyma na takim poziomie jak jest. A jak będzie zobaczymy, czy strace czy mam racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×