Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Trevorfarm    0

Pszenżyto 350 +vat ,jęczmień 390-400 + vat, żyto 280 -300 + vat--odbierają sami ale poczekam jeszcze troszkę. Wszyscy pośrednicy i zakłady mówią że nie bedzie drożej ,że import- ale na gieldach w zachodniej Europie i Usa pszenica już po 570 i pcha się do góry.Podobno jesteśmy w unii- a ceny u nas jak na zakaukaziu.A dodam jeszcze ze w mojej okolicy zakłady zbożowe i paszarnie strasznie kwiczą ,że chłopy paszy nie biorą - ale z nimi podobnie jak z zakładami nawozowymi-za chitrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

miszka31    29

DZIś woziłem pszenice po 45zł brutto a parametry to; gluten 28, wyrównanie 71, gęstość 75 wilgotność 14

iliczba opadania 280,termin 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    2

Trevofarm i paszarnie u was puszczą farbę, tanio kupili zboże a chcą drogo sprzedać paszę, w moich stronach pospuszczali z tonu i dopiero pasza zeszła i wasi do tego dojdą myślą że prowadzą grę na przetrzymanie, bez przerwy odbieram telefony o obniżkach cen nawozów, o promocji zetora z 2009 r i innych maszyn, mówie że tylko pytałem o ceny a on cienko się tłumaczy że szef każe dzownić codziennie do 20 ludzi czy coś by nie kupili, tak że branża cieniutko przedzie( kurde chyba coś kupię, opryskiwacz "chodzi za mną") ale jeszcze poczekam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    12

z tymi cenami w tym roku to jest dziadostwo :):):):):)

 

 

dwa lata temu żyto po 810 za tonę z podwórka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    31

Pszenica 450pln/t,pszenzyto 350pln/t wiec nie tak zle ale zawsze mogłoby byc lepiej. O cenach rzedu 600-800zl mozemy raczej zapomniec bo wszyscy dazymy do uzyskiwania wiekszych wydajnosci z ha co przeklada sie na wzrost ilosci zboza na rynku i automatycznie obniza cene.

Ja w tym roku stawiam na jeczmien wiosenny.Zadnych parametrow nie wymyslaja tylko ma byc suchy wiec spore prawdopodobienstwo ze sie uda dobrze skosic i sprzedac prosto z pola. W poprzednie zniwa wyciagłem 7t/ha i lepiej zarobilem jak na pszenicy ktora do tej pory lezy w magazynie bo ma 25 glutenu i nikt nie chce kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    0

Pszenica w okolicznym młynie w skupie po 46 + Vat. Ja sprzedałem w sierpniu po 50 + Vat. rolnicza spóldzielnia produkcyjna sprzedaje owies po 300 zł - ludzie kupują i palą w piecach CO ( mieszają poł na poł z miałem lub z eko groszkiem). A spóldzielnia u siebie w bloku pali samym owsem,wiec kazdy orze jak moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Z paleniem zboża wszystko jest dobrze, tylko strasznie dużo dymu z komina , aż strach że sąsiedzi zaczną się skarżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Do czego to doszło??? Pali się zbożem! Kiedy słysze o czymś takim zawsze przychodzi mi jedna myśl a mianowicie czy ta sytuacja kiedyś nie odwróci się o 180*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

A na czym miałoby polegać to odwrócenie?

Nie rozumiem dlaczego się dziwisz, że pali się zbożem, przynajmniej jest większy pożytek niż wtedy gdy to zboże przerabia się na alkohol i się go pije do oporu szczególnie w rodzinach patologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

patrzac w przeszlosc mozna powiedziec ze niedlugo sytuajca powinna sie calkowicie zmienic....powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0
Nie rozumiem dlaczego się dziwisz, że pali się zbożem, przynajmniej jest większy pożytek niż wtedy gdy to zboże przerabia się na alkohol

Lepiej jednak przerobić na spirytus i użyć go na paliwo, przez co kraj zaoszczędziłby dewiz które musi wydać na ropę. Komuś to jednak nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    50

Żeby przerobić na spirytus, to trzeba zużyć jakieś paliwo. A tak zamiast pieca na OO, piec na owies, a mniejsze zużycie OO może skutkować większą produkcją ON(ta sama frakcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    78

Unas ceny netto:

z podwórka pszenżyto od 320-340

jęczmień konsumpcja 380

pszenica konsumpcja 470

extra parametry z księżyca 475

zero ruchu z interesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    25

Juz w Gazecie czytałem ze duzo mniej węgla i miału sie sprzedaje... Na wiosne całe hałdy będą leżec na składach, gdzie by nie spojrzał to biały dymek z komina idzie i zapach kawy czuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    2

sprzedawał ktoś zboże do firmy o nazwie SYN-POL ? firma działa na północy kraju. jeżeli tak to proszę o opinie. czy są wypłacalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    30

A jak myślicie jak to że opalanie owsem jest coraz popularniejsze wpłynie na cenę owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez axel
      jaki sklep polecacie bo ja sie zaopatrzam w sano
    • Przez grzesiekxy
      Witam. Podajcie ceny mieszanek pełnoporcjowych dla krów mlecznych w waszym rejonie oraz nazwę producenta.
    • Przez TheXxKamilxX
      Siema chciałem się zapytać jak tam z cenami za wysłodki albo wytłoki.... Najlepiej woj mazowieckie,łódzkie  ??
      Jesli macie jakiś sprawdzonych dostawców z tych woj to nie pogardzę kontaktem do nich  
       
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
×