Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henio2    101

Po ile w kujawsko-pomorskim mieszanka chodzi taka jęczmień z owsem pół na pół bo 750 to chyba wygórowana cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    827

Według AgroCen dzisiejsza średnia cena pszenicy konsumpcyjnej w twoim województwie sięga 906zł netto to jest ok. 970zł brutto a paszowa 843zł netto czyli ok. 900zł brutto czyli dobrze sprzedałeś (szczególnie paszową). Dużo miałeś ton do sprzedania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

PawelWlkp    333

Kupłem od znajomego meszanke paszową 80% jęczmienia, po 10% owsa i pszenicy po 700 brutto. Jakość bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

pszenicy oz. nie ma na Kuajwach prawa być prawie wcale nie wiem skad ludzie w tym roku posieją ozimą jak wszystko w zeszłym sprzedali a co zasiali to wymarzło- kupią kwalifikat po 2 tys.zł ciekawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

2 tyś za kwalifikowany materiał biorąc pod uwagę fakt że zwykłą pszenica jakościowa jest w granicach 900-1000 zł to wcale nie wysoka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    4

mam na sprzedaż pszenżyto Magnat pszenica Finezja i Bogatka POB PCT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

wogole nie opłaca się wysiew własnego materiału siewnego. W moim rejonie (okolice nysy) kwalifikowany materiał siewny można kupić w cenie 200zł/100kg, czyli obsianie 1 ha kosztuje 400zł, a wysiewając własne zboże jest to koszt: 200zł(własne zboże)+ 30zł(zaprawa)+ 30zł (oplata licencyjna)+ 10zl (robocizna wg uznania)= 270zł. Czyli zakup kwafifikatu 400zl - koszty wlasnego materiału z robocizna 270zl + dopłata do kwalifikowanego materiału 100zl (270-400+100=30zł) Z moich wyliczeń wynika ze na wysiewie swoich nasion zaoszczędzamy 30zł/ha. Moim zdanie szkoda rak brudzić, nie mówiąc już o tym ze siejemy kwalifikowane nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

jak liczysz własne po 200zł/100kg to tak tylko kto ci tyle zapłaci? Po drugie powiedz mi czym kwalifikat różni się od niekwalifikatu poza ceną- do jego zakupu zachęca jedynie ta durna dopłata ale czyż wszelkie dopłaty to nie samo zło?- przecieżone one rozp***rzyły polskie rolnictwo. Miał być wolny rynek a jest biurokracja, dopłaty, subwencje, limity a gdzie to jest, uczciwie i dobrze nigdy nie będzie.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie @Joachim napisał że "100kg" własnego ziarna będzie kosztowało 200zł? Jakoś ja tego niedowidzę. Każdy ma swoje zdanie, czy warto siać kwalifikowanymi nasionami, czy nie. Ja popieram @Joachim-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

jak liczysz własne po 200zł/100kg to tak tylko kto ci tyle zapłaci?

Naucz się czytać to będziesz wiedział ile zboża za 200 zł.

 

Żyto płacę 650 zł

Jęczmień 700 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
×