Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

SOKAN    12

Pany. Mam zasiany owies taki nie planowany, i jak by mi się udało znaleźć chętnego który by zgarnoł taki owies w całości na koszonkę to jaką cenę by tu zaśpiewać ??

kissmy...    57

to chyba zbyt niska cena, ile waży taka bela? moim zdaniem 100zł/t to absolutne minimum przy obecnych cenach pasz

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

bela sianokiszonki waży 500-700kg. Gotową można kupić za 70-100zł. Koszt zrobienia to koszenie+ zgrabianie+ prasowanie+zbieranie beli+ owijanie+ siatka + folia. Nikt nie da więcej niż gotowa bela kosztuje. Zawsze można zrobić wszystko na swój koszt i potem wiosną sprzedać kiszonke.

Edytowano przez damian40000

marek1977    27

Co do obawy o ceny zbóż paszowych,to u nas w okolicy prosięta są wstawiane na maksa,każdy myśli żeby jakoś to zboże zagospodarować i po źniwach może się okazać ze z tego ogromu jęczmienia na rynek trafi tylko kilka %,zwłaszcza że jare tyle nie sypie co zimowe.

read    4

może to mój był jęczmionek konsumpcyjny co mu cena spadała, :) ale już nie ma z czego spadać sprzedane wszystko,

jakby była susza nadal cena by wzrosła a tak jest nadzieja że co się sprzątnie

jakby co mam pszenicę konsumpcyjną z finezją dla gołębi lub działkowców etc. :) po 1,1zł/kg

604166715

tedizetor56    94

Pany. Mam zasiany owies taki nie planowany, i jak by mi się udało znaleźć chętnego który by zgarnoł taki owies w całości na koszonkę to jaką cenę by tu zaśpiewać ??

taki nieplanowany to tez mam ale gluchy owies.oddam za darmo z korzeniami :rolleyes: Edytowano przez tedizetor56
  • Like 2

1piotr1    11

jak z cena pszenicy konsumpcyjnej na Dolnym śląsku bo mam 18 ton jeszcze nie sprzedanej ....?

przemol87    43

pszenzyto

neorol =860netto(cena dnia) spadek o30zl/t

Piast Ostrow Wlk. =820netto

Tasomix =800 netto spadek o 50zl/t

Miroslawa    0

Gdzie w woj łódzkim można jeszcze sprzedać żyto bo okoliczne młyny nie są zainteresowane kupnem . Mam około 15 ton . Proszę może ktoś na forum mi pomorze Z góry dziękuję i pozdrawiam

Miroslawa    0

Mieszkam między Łęczycą a Ozokowem

W Szadku kupuje żyto,ale to daleko ciągnikiem jechać,nie mamy dużego samochodu

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" - razor275

margoo78    56

Paszówka w mojej okolicy spadła do 75 zł brutto. Rolnicy czyszczą magazyny przed nowymi zbiorami a panowie w skupach skrzętnie to wykożystują obniżajac cenę z tygodnia na tydzień. Do tego Agrobiznes miesza w głowach rolników mówiąc o spadkach co wzmaga panikę i szybkie pozbywanie się wszystkiego co zostało za wszelką cenę i tak pewnie będzie jeszcze przez kilka miesięcy.

marek1977    27

Na Matifie znowu skok do 234 euro za pszenicę i to co dzisiaj proponują punkty skupu to śmiech na sali ,dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem który zna temat zbóż i mówi że we wrześniu zrobi się gorąco,nic więcej nie mogłem z niego wyciągnąć.Widać po cenie ropy że spekulacja przystąpiła do lokowania kasy w produkty rolne.

leniwy27    1

Tego nikt nie wie co będzie we wrześniu fakt na giełdach idze w górę ale u nas wzystkie skupy czekają na nowe zbiory i cena pozostanie na tym poziomie jak by nie patrzeć mamy już lipiec.

1piotr1    11

dziś sprzedałem do Polskich młynów 15 ton pszenicy ozimej..... jakościowej o parametrach, wilgotność 13,4, zanieczyszczenie 5,6 gęstość 76, opadanie 268, gluten 28, białko 13,4 liczba sedymentacji 44

cena 870 netto + 5% vatu

w skupie spokój była już przerwa na gazowanie itd..... ten kto miał sprzedać już dawno sprzedał w kwietniu- maju teraz odliczanie do żniw

widziałem ofertę na jęczmień zimowy tylko, że u nas chyba każdy wymarzł na 700 netto.....

KierzmaN    0

Witam... Z tego co widzę w moich okolicach to ceny specjalnie zbijają ponieważ wszyscy którym pozostało coś zboża opychają przed nowymi zbiorami także jest to specjalne zagranie,a zboża konsumpcyjnego z zbiorów nowych w moich okolicach raczej będzie brakować ponieważ ok 85% było po przesiewanie i zboże konsumpcyjne raczej w dobrej cenie się będzie trzymać,bo wiadomo jaki rok był,a paszówki będzie w opór mam nadzieje bo dużo dokupujemy... :):) woj:opolskie

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/