Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
margoo78    533

Nie jest dobrze cena leci na łeb na dziś oferują 760 netto za pszenicę i wróżą spadek na przyszły tydzień. Panowie o co tu chodz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

o co chodzi ? o żniwa chodzi i o to że rolnicy chcieli bajońskie sumy za zboże młyny nabyły tańsze (lub w normalnych cenach) magazyny pełne i spokojnie czekają na żniwa.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

o czym ty człowieku piszesz cała wielkopolska przesiana, a majowa susza jarki załatwiła ładnie....... i to nie tylko problem wielkopolski bo duża część Dolnego śląska przesiana i na słabszych polach więcej jak 3-4 tony nie będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Zgadzam się z kolegą oziminy kiepsko przezimowały i jeśli nawet ktoś ich nie skasował to będą żadkie czyli i plon będzie lipny. Co jak co ale zboże na sezon 2012 będzie dość drogie to już chyba 3 rok taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

taka sytuacja na pewno będzie do żniw , dopiero gdy się zaczną cena może podskoczyć i na pewno tak będzie, a uwierz mi wiem co piszę już prawie 20 lat ten temat przerabiamy . Każdy zrobi jak będzie chciał i sam się przekona, tak tylko napisałem jak aktualnie wygląda sytuacja na młynach . Pozdrawiam


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a jak się utrzymuje cena żyta, żyto bardzo dobrze przezimowało u mnie liczę na dobry plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

wiem że w warmińsko-mazurskim i podlaskim żyta ładne, pszenicy to u nas za dużo nie ma. Ciekawe jak pszenica na żuławach? cena spada bo sporo przyjechało podobno z za granicy ( wiadomość od kierowcy sam.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wielkopolska cena jarmarkowa spadła o 5-10 zł na worku średnio i sporo gospodarzy widzi że został miesiąc i żniwa i chcą posprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

koncowka pszenzyta pojechala dzisiaj do wielkopolski po 890netto z dowozem


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u nas to skupujacych to całkiem pogieło za pszenzyto powiedział mi 700 brutto !!!!!!!!! mam wszystkiego po trochu same resztki i jakos to musze wypchnac zeby zrobic miejsce na swieze ale nie po 700 brutto.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

za miesiąc żniwa i dlatego cena spada bo jak by kupili teraz zboże po 1000 to kto im kupi pasze z tak drogiego zboża jak spokojnie będzie można kupić z pola po 600zł. Jedynie pszenica jakościową będzie droga bo bardzo dużo jej wyginęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś dzwoniłem po okolicznych skupach. Pszenica paszowa 750 netto, pszenżyto 700 netto. Lubelskie - zaścianek cenowy polski.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

o czym ty człowieku piszesz cała wielkopolska przesiana, a majowa susza jarki załatwiła ładnie....... i to nie tylko problem wielkopolski bo duża część Dolnego śląska przesiana i na słabszych polach więcej jak 3-4 tony nie będzie....

a dasz jakies foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wiec nie lepiej zaryzykowac i sprzedac w wlk?ile u was biora za transport?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Dziś poszedł ostatni kurs pszenicy paszowej (1o ton) do hodowcy trzrody. Umówione 2 tyg wcześniej 810 tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dziś sprzedałem ostatnie 11 ton zboża, jęczmień jary pomieszany trochę z żytem i pszenicą, cena 830 zł/netto Rolpol Uscikowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wielkopolska co przesiane wygląda bardzo ładnie inne jare też już masę lat tak ładnego jarego nie miałem nawet na piachach z pszenżytem trochę gorzej rzadkie ale może 4 tony da i jeszcze ta miotła teraz wybiła ponad po tym Huzar Activ szkoda kasy było tylko już kupiłem a znajomi odradzali mi bo u nich zeszłego roku nie działał a firma do domu jeszcze reklamy jego przysyła ,według mnie paszowego będzie dużo pomieszane zimowe z jarymi jedynie kto ma czyste żyto czy pszenicę to o cenę nie powinien sie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Jęczmienie jare i pszenica jara u mnie ładnie wygląda z zimowych zbóż w okolicy kto miał to zostało tylko żyto i niewielkie kawałki pszenżyta i pszenicy ozimej na te zboża już są klienci by im zostawić na wiadomy "cel".Zboża zimowego w moim rejonie bedzie bardzo mało albo wcale tydzień temu jeszcze ci co zostawili rzepak zaorywali i siali kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

w naszym rejonie też cena zboża spadła ja dziś znajomemu sprzedałem pszenice po 800 a za jęczmień 700 nie ma kto dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

Pszenica konsumpcyjna 920 zł/ t netto

 

W okolicy kilku już się przejechało, bo chcieli zrobić interes życia na "siewnym" zbożu. Wystawili ogłosznei z ceną 1200 zł/t brutto i przez miesiąc ani jednego klienta, więc się zestresowali i szybciutko na przemiał po 920 zł/t netto.....

 

Ja wystawiłem jęczmień ozimy w odsiewie C2 po 1500zł/t i towar idzie ,sprzedałem już 7 ton ,a do siewu jeszcze trochę czasu i jeśli będzie szło tak dalej to zejdzie wszystko co mam.Chyba ludzie przeczytali ostatni numer Top Agrar i nie czekają na sam koniec?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Jeśli śledzisz na bieżąco oferty z allegro , to pewnie zauważyłeś że jest tam wystawiany jęczmień ozimy który co nowe ogłoszenie ma niższa cenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Pany. Mam zasiany owies taki nie planowany, i jak by mi się udało znaleźć chętnego który by zgarnoł taki owies w całości na koszonkę to jaką cenę by tu zaśpiewać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj