Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wczoraj dowiedziałem sie że kumpla ojciec sprzedał pszenicę po 260 zł za tonę. Więc nie wiem to to już przesada nie jest. Przecież to nawet po kosztach nie jest. Ale może jaka pszenica taka cena ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy cenie 260 nie ma mowy o sprzedaży,można to nazwac promocją ,wyprzedazą, ale dla mnie jest głupota bijąca w nas wszystkich.Idzie fama ze można kupic tanio,i ojciec twojego kumpla robi krecią robotę.A może go suszyło.bo po trzeżwemu nie wyobrażam sobie takiej transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

denzel    12

niektorzy nie maja kasy i sa zmuszeni do sprzedazy za tak smieszne pieniadze

jutro jade na targ do okolicznej miejscowosci beda jutro aklualne ceny

ale nie jade sprzedawac bo za taka cene to nie chce mi sie nawed ladowac

ja po nizej 450zl za tone nie sprzedam

trudno bedzie lezalo do nastempnej zimy

ja uwazam ze teraz jest tanio i ludzie maja duzo zboza i "udeza" w produkcje zwiezeca

bedzie "gorka swinska co zje gorkie zboza" a konsekfencje beda taie ze zboze bedzie drogie a

swiniak spadnie do 3zl za kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl



MartineZ    14

denzel ma racje....na razie stada sa odbudowywane ale zanim bede odbudowane w 100% troche czasu minie a ci co teraz sie nastawiaja na hodowle to straca wygrali ci ktorzy nie zrezygnowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vitasem    17

Teraz wszystko zależeć będzie od pogody jeżeli maj będzi taki suchy jak kwiecień to o plonach można zapomnieć i w takim przypadku przetrzymywanie zboża ma sens.Jeżeli chodzi o świńską górkę to skończyła się w zeszłym roku teraz pogłowie świń jest na niskim poziomie , a odbudowa trochę potrwa bo dużo macior wykasowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

denzel    12
swinska gorka jest od pol roku, albo i lepiej :D :D , a zboza ceny dalej nie ma

 

chciales powiedziec ze jest swinski dolek bo swini brakuje i w skupie tucznikow i na targowiskach nie ma prosiat a jak sa to chca za nie kosmiczne pieniadze 500zl i wiecej za pare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Co do posta MartineZ ja przetrwałem ,ale będę się cieszył jak odrobię zeszłoroczne straty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MartineZ    14

ja tez przetralem niech martwia sie ci ktorzy pokasowali maciory i teraz musza sprzedac zboze za smieszne pieniadze a napolu nic nie rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukas17    0

kolejny zakup wykonałem 80 ton zboża:

jęczmień 420zł tona, kupiłem 20 ton

żyto 320zł tona, kupiłem 20 ton

pszenżyto 440zł tona- kupiłem 30 ton

mieszanka (pszenica letnia, owies, jęczmień, groch ) 390zł tona kupłem 10ton do żniw mam już dość, ale z pewnością zrobie zapas na kolejny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


marcin974    25

Noo @lukas -Ty rób zapas a my kto moze to trzymamy jeszcze :P

 

 

 

Dobrze ze jest gdzie przechować ubiegłoroczne zbiory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukas17    0

no robie zapas już mam dogadane 40 ton pszenżyta po 400zł tona, coś mi się wydaje że do żniw wszystkie magazyny zapełnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MartineZ    14

marcin974 nie wszyscy maja ten komfort i musza sprzedawac....byl czas ze u mnie ciagnik za ciagnikiem i to odziwo pozadne sprzety z duzych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcin974    25

Ja doskonale rozumie, a jak niektórzy są w takiej sytuacji ze prosto z pod kombajnu muszą sprzedać...

 

U nas w tym roku tak slaba pszenica ze w głowie się nie mieści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukas17    0

kupiłem kolejne 10 ton żyta po 310zł za tone gościu chciał po 340, no ale zemściłem sięna nim za zeszły rok, gdy miałem umuwoine z nim pszenżyto po 750zł a przyjechałem ciągnikami po zboże a on mówi żę za mniej niż 800zł nie da, no i musiałem płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietras892    192

ja w tym roku wygrałem na życie. ;) ... wywiozłem prosto z pola coś 480 zł/t teraz dostałbym dobrze w plecy bo cena jest tragiczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


black08    3

fajnie ze cieszycie sie ze cos komuś słabiej płaci. jesli chodzi o trzode to zobaczymy w okolicach grudnia 2009 jaka bedzie cena. bo na cena 1000 za zboże raczej nie ma co liczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

denzel    12

jak na razie to wszystko idzie w tym kierunku. swini robi sie coraz wiecej a na polach w tym roku bedzie duzo mniej jak sie w pogodzie nic nie zmieni. w najblizszych tygodniach sie wszystko okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukas17    0

co do zbiorów w polsce będą pewnie niższe ale wystarzczy jechać jużw moje okolice lub na zachód polski to szusza nic nie zrobiła, a z tego co słyszałem niemcy francja tam będą dobre plony tylko teraz ciekawe ile tych świnek będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

timasz    52

ja mam zamowione zyto bardzo ladne nadawalo by sie na konsumpcje po 350 zl za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bluss1    0

timasz to chyba za dobrą jak dla Ciebie cenę ktoś ci sprzedaje,ja też mam żyto jeszcze konsumpcje[badałem]proponują mi 370 netto,ale chyba sie wstrzymam coś tam słychać o wzroście cen.ja też z warmii,a ty na jakie cele potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kobra89    66

No to u was widze ladne ceny jeszcze u mnie w niedziele na rynku Przenzyto kosztowalo 300 zl brutto, mieszanka zbozowa 280 zl, normalnie paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietras892    192

u mnie młyn korporacji żabczyńskich za żyto płaci 330+vat mój kolega jest tam kierownikiem skupu wczoraj z nim gadałem i mówił że ludzie wiozą i wiozą  nie ma już gdzie pomiescić wywnioskowałem że u nas Ci którzy trzymali zboże stracili wiarę i się pozbywają zresztą kryzys i brak kasy napewno też zrobił swoje...... paranoja z tymi cenami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
×