Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    57

to drobiarze szaleją pszenica paszowa 800zł/t, kukurydza 840zł/t oczywiście netto, wskażcie mi proszę za ile mogę sprzedać 4t owsa i 10t łubinu wąskolistnego

mllodyyy    0

Jęczmień paszowy i pszenica paszowa po 760 netto. :/

Dymek27051992 napisz gdzie można po tyle kupić jęczmień :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl

mezik    0

Mój sąsiad kilka dni temu sprzedawał pszenice do kurników za 830 zł netto. Tyle mu oferowali w skupie po sprawdzeniu parametrów ale wstąpił do pobliskiego kurnikarza i dawali mu 810 zł ale potargował się i dali mu tyle co w skupie czyli 830zł w dodatku było dużo bliżej. Ilość ziarna jaką odstawiał wynosiła ok. 6 t więc nie aż tak dużo.

thug    196

z 6 tonami wogóle chcieli gadać na temat negocjacji ceny

mezik    0

Sąsiad oprócz tego, że ma gospodare już od paru lat handluje sobie cielakami więc ma dobre gadane wiem bo dobrze z nim żyje i sam nie raz widziałem, że ma ręke do handlu. Ten kurnikarz troche się krzywił ale jednak zgodził sie na tą cene.

mezik    0

Zajmują sie produkcją brojlerów na ubój, znajduje się w województwie kuj-pom, w jednej wsi jest chyba trzech bądż czterech gospodarzy specjalizujących się właśnie w tej produkcji, nie jest to jakieś zagłębie drobiarstwa. Dodam że w tamtym roku do tego samego człowieka w podobnym okresie odstawiłem ok. 20 ton paszówki w cenie 900 zł/t, a pare tygodni później cena poskoczyła jak się nie myle do 950 zł.

michal009    5

Rozmawiałem ostatnio z handlarzem i powiedział mi że jego koledzy co skupują pszenicę już chodzą po domach i pytają czy nie mają do sprzedania. Płacą za jaką by nie była po 800 zł.

gucik131    7

to jak by do mnie przyszli to 15t od razu a jak by dali 85 to 24t by poszły tylko u mnie 740 zł/t za paszową i więcej dać nie chcą:(

Wicherek    9

Rozmawiałem ostatnio z handlarzem i powiedział mi że jego koledzy co skupują pszenicę już chodzą po domach i pytają czy nie mają do sprzedania. Płacą za jaką by nie była po 800 zł.

Ale żyta to chyba u was nie brakuje . na piaskach trudno o pszenicę .

PeterG14    114

U mnie jutro ma pójść 5 ton pszenżyta za 710 zł. Dają więcej ale to idzie do znajomego, który "podrzuca mi" klientów. A w piątek ostatnie 3 tony żyta paszowego po 770 i będę miał ten ryż z głowy. Zostanie mi tylko 3 tony jęczmienia i 3 tony owsa. Reszta dla bydlaków. Pozdrawiam i życzę wysokich cen :D

michal009    5

Ale żyta to chyba u was nie brakuje . na piaskach trudno o pszenicę .

U mnie w okolicy żyta nie widziałem już bardzo długo. Nie ma gdzie go sprzedać. A, ziemia nie jest taka zła. W moim gosp. większość to klasa 3a i 3 b a tylko jakieś 8% to 4 więc nie jest źle. Co prawda to nie jest to klasa 1 czy 2 ale 4-5 ton pszenicy idzie zebrać w dobrym roku. :rolleyes:

kissmy...    57

wywiozłem pierwszą partię pszenicy konsumpcyjnej wilgotność 12,5, gluten 29, białko 14, gęstość 77, opadanie 310 - 860zł netto, chyba jeszcze nigdy wcześniej nie robiłem transakcji po cenie najbliższego kontraktu na matif ale to raczej przejściowa sytuacja, magazyny są pełne tylko u podmiotów, które prowadziły pełną parą skup w żniwa i oferowały godziwą stawkę, a takich jest tylko niewielki odsetek

bialy2005    193

jestem na etapie szukania kupców na zboże i jak widze w innych rejonach jest lepiej :( najlepsza oferta to za pszenice paszowa 750 netto mam jakies 40t, zyto paszowe 650netto mam 35t i tu powinno byc wiecej według srednich cen, przenzyto 720 netto jakies 15t, owies 550netto około 20t tu tez powinno byc troszke ponad 600 według sredniej :(

obdzwoniłęm wszytko co sie dało i drozej nikt nie chce dac. Po mieszalniach pasz jeszcze taniej. Głownei boli to zyto i owies bo jedna duzo taniej daja niz jest rynkowa na giełdach. Pszenica i pszenzyto to tak w miare do przyjecia.

Edytowano przez bialy2005

bialy2005    193

Nie mówie ze złe ale jak sie widzi srednie z giełdy koło 100zł wiecej to cos nie tak. W sumie mam klinta na zyto co da 710 netto ale tylko patelnia i umowa ze jak porostu ponad 5% to obcinaja 30-50zł a u mie tam gdzie trzymam zyto tylko solówka i przyczepa wjedzie :(

Edytowano przez bialy2005

lukaczmarek    265

Gdzie masz średnie ceny 100 zł?? Za tyle na dzień dzisiejszy nie sprzedaż zboża o żadnych parametrach o paszówce nie mówiąc. Jak ci dają 800 zł brutto za pszenice to jest bardzo dobra cena

PeterG14    114

To tanio te żyto się ceni. U mnie jest droższe. W ogóle jak patrze na te ceny to nie chce mi się do żadnych firm sprzedawać. Prywatnie dają u mnie więcej. Dużo żyta sieje się u mnie ale nikt nie sprzedaje. Jak tak dalej pójdzie to zlikwiduje bydło i będę zboże produkował. Narazie nie narzekam jest dobrze.

SOKAN    12

Jak waszym zdaniem zachowa się cena pszenicy przy spadającym kursie euro. Dziś kolejna bariera pękła. ????

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096

Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił