Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XNarni    0

Odcinać kupony możemy jak pieniądze są na koncie - wcześniej to tylko wirtualne. Zbiory zbóż(zwłaszcza konsumpcyjnych) nie były tak imponujące jak niektórzy szacują a nas próbują o tym przekonać.Cena w górę min.1000 to tylko kwestia czasu.Oczywiście po drodze korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszędzie, a paszówka pojechała do jakiegoś hodowcy w Bory Tucholskie, nie mam dokładnych namiarów, gdyż szło to przez pośrednika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dzisiejsza propozycja 760 netto paszówka loco gospodarstwo minus propozycja od niepewnej finansowo firmy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Niskie strasznie macie te ceny. Ja jak dzwonię po ogłoszeniach to ceny jęczmienia czy pszenicy zaczynają się od 850 zł a mimo to u większości słyszę " już sprzedane"

 

matoperator7 proszę o konkretne namiary na ten jęczmień po 700 zł jadę i biorę całą naczepę

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Cena na dzisiaj

Pszenżyto 720 brutto

Jęczmień 750 brutto

E tam nie może być ,tak się zmieniło przez 10 dni,a tak tanio miałeś kupować?Także zastanów się co piszesz :blink:


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niskie strasznie macie te ceny. Ja jak dzwonię po ogłoszeniach to ceny jęczmienia czy pszenicy zaczynają się od 850 zł a mimo to u większości słyszę " już sprzedane"

 

matoperator7 proszę o konkretne namiary na ten jęczmień po 700 zł jadę i biorę całą naczepę

 

 

 

takie ceny to sa u rolnikow niesttey juz sie koncza zrodełka z tanim zbozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sytuacja się napina prawdopodobnie przez pogodę, nikt poza rolnikami nie ma zapasów, a niedługo podaż może ulec znacznemu ograniczeniu, dzisiaj słyszałem o 800zł netto za pszenicę paszową, muszę się dowiedzieć na jakich parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj rozmwiałem z pewną osobą która zajmuje sie skupem zbóż w dużej firmie i twierdziła że ceny raczej nie będą rosły już za wiele a o sytuacji sprzed roku można zapomnieć teraz jeszcze jest presja raczej w dół rośnie złoty na giełdach raczej w dół itd tylko nie wiem na ile to sie sprawdzi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja bym powiedział że cena która jest teraz czyli powiedzmy 700 za paszówkę i 800 za konsumpcyjną jest rozsądnym kompromisem między hodowcami a producentami zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To samo mi mówil koleś który kupowal ode mnie pszenice w sierpniu po 766brutto.W październiku sprzedawałem mu po 782 a teraz skupuje po 832

 

To samo mi mówil koleś który kupowal ode mnie pszenice w sierpniu po 766brutto.W październiku sprzedawałem mu po 782 a teraz skupuje po 832

 

 

To była odpowiedz do @thug ale kolega powyżej wyprzedił mnie))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A ja słyszalem od takie wlasnie osoby co innego. Bo rok rocznie skupowali okolo 1000 ton pszenicy konsumpcyjnej a w ubieglym sezonie skupi ... 36 ton.Bo reszta porosła na polu. Nie ma zboza na rynku, tylko "leci ogolnopolska sciema" z cenami w TV i w skupach, zeby z rolnika wariata zrobic,zeby sie wystraszyl i sprzedal po 750 bo "bedzie tanieć". Skupy dogaduja sie ze soba skupuja nasza paszówke i na mąke idze az miło. Polepszaczy sie doda i bedzie chleb jak zloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja nie twierdzę ze tak będzie zacytowałem tylko wypowiedż


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

Cena na świnki jest każdy chce więcej trzymać więc musi czymś to wykarmić wczoraj był u mnie gościu co ma duża hodowlę i chciał jęczmień kupić tak z 20 ton powiedziałem mu po 950zł a on 850zł :) i nie kupił ale jak hodowcy szukają zboża to znaczy że będzie zborze droższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

ja bym powiedział że cena która jest teraz czyli powiedzmy 700 za paszówkę i 800 za konsumpcyjną jest rozsądnym kompromisem między hodowcami a producentami zbóż

Ty już swoja pszenicę sprzedałeś czy jesteś hodowcą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja jeszcze trzymam a do kiedy myśle do marca kwietnia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja jak mi sie robaki zalęgną.Zawsze jak sprzedawałem z robakami to była najdroższa bo późno wywozona i juz nikomu nawet robaki nie przeszkadzały.A jak była tania pszenica to laborantka tak długo grzała tą lampa jakby chciała żeby się coś wykluło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Witam

w mazowieckim pszenica paszowa przy większych ilościach dochodzi do 800 netto na gosp. A co do przyszłości cen pszenicy to chyba trzeba byc czarnoksiężnikiem albo jakimś szamanem i miec szklaną kulę zeby je przewidziec :). Obecna cena za pszenicę paszową według mnie to jest już cena całkiem atrakcyjna. Cena pszenicy z wysokim opadaniem czyt. konsumpcyjnej powinna byc sporo droższa od paszowej a tak nie jest i to mnie dziwi ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to drobiarze szaleją pszenica paszowa 800zł/t, kukurydza 840zł/t oczywiście netto, wskażcie mi proszę za ile mogę sprzedać 4t owsa i 10t łubinu wąskolistnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj