Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

sthil007    1

rzepak 2050,lip-sier 2012 1910, kuku 800, pszenica kon.800-830, paszowa 780, jeczmien 770, pszenzyto 760 ceny netto -transport.Wlkp.

endzit    26

Kuj-pom - Bądkowo

Rzepak 2000 netto

Pszenica konsumpcja 840 netto

Ze wzrostem euro powinno być jeszcze wyżej.

PrzemoO    8

Jak wygląda z wypłacalnością w Bądkowie? Przy jakich parametrach pszenicy taka cena?

zorzyk2    50

Jakie są ceny owsa na Podlasiu, od Białegostoku w dół województwa. Pojawił się klient, ktory chce zakupić cały mój zasiek, a owies jest dorodny, ciężki.

iron    394

coś się książulo nie udziela ciekawe co bedzie mówił jak dalej bedzie zboże drożeć :lol:

thug    196

dzisiaj niestety solidnie poleciała pszenica w dół o 7 euro na tonie

Edytowano przez thug

murtek    122

W mojej okolicy:

pszenica paszowa 750- 770 zł brutto

konsumpcyjna 800- 820 zł brutto

Powoli rośnie...

iron

Nie wywołuj księcia z lasu :lol:

thug    196

na cebot spadki jeszcze większe jak na matifie dzisiaj pszenica poleciała w dół na matifie o 11 euro

kissmy...    57

zobaczymy czy dzisiejsze szacunki Amerykanów nie zmienią się w najbliższym czasie, Rosja niedługo przestanie eksportować pszenicę, niestety dzisiaj mamy ostry zjazd na matifie na pszenicy a jeszcze większy za oceanem do tego euro umocniło się wobec dolara, a na domiar złego złoty zaczyna odrabiać straty, szykuje się bardzo ciężki sezon, bo nie wiadomo jak przezimują uprawy a zawieranie kontraktów na tym etapie jest moim zdaniem obarczone zbyt dużym ryzykiem

tomaszpa1    0

murtek3, moze juz mu sie znudzilo prognozowanie i zmienil zawód na telefoniczna wróżke , ksieciunio lubil wróżyć :D

kissmy...    57

dzisiaj na szczęście marcowy kontrakt na pszenicę na matif odrobił część wczorajszych strat (+3,25euro) i przekroczył 197euro/t, pomimo dalszych spadków (poniżej 1%) za oceanem, dodatkowo dolar umocnił się wobec euro i złoty osłabił się wobec euro; czas wypocząć po tej emocjonującej końcówce tygodnia

garek    67

czyli po ostatnich gwałtownych wzrostach osiągneliśmy ceny takie jak były w żniwa. Gratuluje sobie i wam trzymania pszenicy. Fajnie to wyglądło tydzięn temu jak matif pokazał ponad 1000 ale dzisiaj jak pokazuje sporo poniżej to już wygląda nie za ciekawie. Dodam że w styczniu 2011 sprzedawałem pszenice w mrozy - 20 i była po 1000 netto. Ale dodam też że w 2010 czyli wcale nie tak dawno temu sprzedawałem po 450 pln. Więc różnie może być. Pozostaje mieć nadzieje że księciunio nie okaże się prorokiem. Globalnie myślę tak jak sprzedawałem w żniwa od 750 netto do 800 netto to jest dobra cena i należało się cieszyć i sprzedać wszystko.

zorzyk2    50

Gdyby wszyscy tak rozumowali i w zniwa wszystko sprzedali, to jaka była by jej cena? Żniwa były rozciągnięte w czasie i nie ma fizycznej możliwości takich zachowń, na szczęście.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.