Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

thug    196

myśleć to ty możesz euro spadnie i po wszystkiemu, cała pszenica eksportowana do EU wróci do nas. ale jak drożeje to lepiej :) zna ktoś ceny pszenicy paszowej w Świętokrzyskim

pewnie że myślę i mam takie prawo a jak ci sie wydaje ze w tej sytuacji która jest w Europie i Polsce złotówka zyska to niech ci będzie moim zdaniem euro na pewno poniżej 4.3- 4.4 w najbliższym czasie nie zleci a nawet będzie wyżej

Edytowano przez thug

Ukasz52    17

Cena zboż wzrośnie jest to spowodowane przez spekulantów ktorzy lokują kapitał jaki im pozostal w surowcach których cena jest w miare stabilna i nie traci na wartości 90% i dosyć ciężko je "namnożyć" tak jak waluty akcje obligacje itp. to takie złoto dla ubogich..

solek01    30

Gdzie i po ile można sprzedać pszenicę paszową i konsumpcyjną w okolicach Przemyśla woj.podkarpackie.

Wiadomość z agroFakt.pl

nhfan    1

danield28

23 październik 2011 - 15:33 | Bezpośredni odnośnik: #6

Nominalna 120 KM w ISO... Co do ceny to lekko ponad 250 tys. netto razem z ładowaczem... Sprzęt będzie pracował na 26 ha... Pozdrawiam

danield28

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:20

silva

Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt ale sprzęt do pracy.

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... :lol: Pozdrawiam :lol:

pozdrawiam to ja ciebie gościu zastanów się co piszesz 25 ha wg innych możesz uprawiać c-330 a ty 120km?? a czepiasz się wypowiedzi silvy hahaha

thug    196

jestem aż zdziwiony dzisiejszą sesją na giełdzie rzepak wzrost aż o 7% cena na styczeń 450 euro pszenica już o 5 % do góry już 211 euro to musi się przekładać na ceny u nas

kissmy...    57

jestem aż zdziwiony dzisiejszą sesją na giełdzie rzepak wzrost aż o 7% cena na styczeń 450 euro pszenica już o 5 % do góry już 211 euro to musi się przekładać na ceny u nas

nie myl proszę wzrostu procentowego z tym wyrażonym w euro, brzmi to zbyt optymistycznie - jutro około południa zbadam ceny w okolicy i odniosę je do tych sprzed dwóch tygodni, zobaczymy czy młyny są zbilansowane

farmermf    78

Coś @książe się nie wypowiada. :o Na nasz rynek zanim przeniesie się optymizm z Matifa to tak raczej luty.

danield28    33
danield28

23 październik 2011 - 15:33 | Bezpośredni odnośnik: #6

Nominalna 120 KM w ISO... Co do ceny to lekko ponad 250 tys. netto razem z ładowaczem... Sprzęt będzie pracował na 26 ha... Pozdrawiam

danield28

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:20

silva

Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt ale sprzęt do pracy.

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... Pozdrawiam

pozdrawiam to ja ciebie gościu zastanów się co piszesz 25 ha wg innych możesz uprawiać c-330 a ty 120km?? a czepiasz się wypowiedzi silvy hahaha

Drogi kolego, kolega @silva twierdził, że w rolnictwie jest coraz gorzej, następny forumowicz napisał że jednak na wsi nie jest tak źle, ponieważ widać inwestycje, następnie kolega @silva napisał, że sprzęt jest do pracy a nie jako przyjemność...

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... Pozdrawiam

Pisząc to chodziło mi o ludzi, którzy narzekają, że nie mają pieniędzy ale John Deere musi być jak kogoś nie stać to niech kupi sobie Belarus'a i nie będzie narzekał, że ma duży kredyt...

Po drugie, doczytaj pozostałe komentarze pod tym zdjęciem i zobaczymy jak sobie wyobrażasz uprawę ziemi na Żuławach c-330 przy jednoczesnej hodowli bydła mlecznego... Na pewno pociągnę nim aktywny 3 m agregat uprawowo-siewny, gruber 3 m czy może pług 4 skibowy... :lol: Co do samego ciągnika to co mam ci powiedzieć niektórych stać na taki sprzęt, bez kredytów i bez narzekania na brak kasy... ;) Pozdrawiam

Ps. Przepraszam za nie pisanie na temat ale udzielam odpowiedzi...

Edytowano przez danield28

kamil41    28

nie ma podstaw by euro staniało wiec 100zł z dnia na dzień bliżej...ksiaze sie zapłacze

JPH2    25

pszenica kons. max 790zł brutto rejon Nysa- Prudnik a firma z okolic Namysłowa po 800zł juz od dłuższego czasu ,tylko nie wiem czy to netto czy brutto

XNarni    0

Spokojnie to nawet nie początek wzrostów.Jak większości nerwy nie puszczą na 1000 PLN to od kwietnia możemy mieć wzrosty powyżej 1000.

Slomek    184

wiecie jak na rynku rzepaku? Widziałem kilka postów wcześniej że na matifie w górę ładnie drgnął. Jak myślicie można się spodziewać ceny typu 2,5tyś zł? Nadal zastanawiamy się czy sprzedać czy trzymać? Znacie jakieś firmy pewne które przechowują rzepak?

kissmy...    57

aktualna cena rzepaku jest bardzo dobra, co prawda korzystniej było sprzedać nasiona prosto z pola, ale raczej nie spodziewałbym się dużych wzrostów (o ile nie będzie ostrej korekty), złoty jest niedoszacowany i to kurs walutowy będzie znacząco ważył na zmianach cen;

odnośnie do cen pszenicy konsumpcyjnej (150t) na skupach nic się nie dzieje (nic nie kupują - więc ceny są niskie) 800zł/t, na młynach do 850zł/t czyli na gospodarstwie 815-820zł/t, pszenica paszowa 740zł/t na gospodarstwie (ilości całosamochodowe)

SAUTER    4

kolego to sa chyba ceny netto bo AGROAS placi po 720 +vat za paszowke

802z/t brutto za konsumpcje z 31 grudnia

thug    196

no dzisiaj dość duża korekta w dół na zbożach pożyjemy zobaczymy jak będzie dalej

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił