Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość murtek   
Gość murtek

Dzisiejsza rozmowa z potencjalnym nabywcą zboża: "panie tanieje, sprzedawaj !!! (...) na giełdach spadek aż o 13 euro". Dlaczego nie wspomniał o wczorajszym wzroście o te same 13 euro ?

 

Póki co (ceny brutto) paszowa 950, Agro- Efekt 930, mi proponują 980- 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95
Napisano (edytowany)

to na jaka cene czekasz?

 

Post nie na temat.

Edytowano przez murtek3

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7
Napisano (edytowany)

Panowie nie neguję waszych wypowiedzi, ale skoro mało wam było po 1000zł za tonę to co wy zrobicie jak zboża będą po 500zł -będziecie trzymać w nieskończoność -pamiętajcie fortuna kołem się toczy i nic nie trwa wiecznie. PODEJRZEWAM ŻE AKTUALNE CENY NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z PODAŻĄ ZBÓŻ NA ŚWIECIE I TO POPROSTU SPEKULANCI POSTANOWILI NA TYM ZAROBIĆ ALE PODEJRZEWAM ZE NIEDŁUGO PRZERZUCĄ SIĘ NA COŚ INNEGO I ZNÓW 400-500ZŁ ZA TONĘ BĘDZIE.

 

1.Post nie na temat.

2.Błędy ortograficzne.

3.Nie używaj opcji Caps Lock.

Edytowano przez murtek3
Błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

sa wielkie braki zboza i zapewne jeszcze pójdzie w góre, ja bede trzymał do końca i nie chodzi tu ze jak bedzie za ileś tam to sprzedam a oczywiste jest to ze kazdy chce dostac jak najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co widzę to dzisiaj nastąpiła ostra korekta na sierpniowy kontrakt pszenicy na Matif, mam nadzieję, że tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, ale takie wahania (blisko 10%) trochę mnie przerażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7
Napisano (edytowany)

Murek aż tak cię zabolało ze zboże może być tańsze? aha nie bądz nadgorliwy bo nie przypominam sobie zebym aż tyle prostych błędów zrobił ale niech ci będzie.ps-dziś kupiony jęczmień po 800zł,towaru dużo.

Edytowano przez zorro
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

zorro nie przesadzaj, u mnie dalej paszówka po 900netto i nie zapowiada się ,że cena spadnie ,ha, ha, ha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie też obniżka o 10 zł, teraz płacą po 940 brutto za paszówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas też poleciało paszówka 850zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Murek aż tak cię zabolało ze zboże może być tańsze? aha nie bądz nadgorliwy bo nie przypominam sobie zebym aż tyle prostych błędów zrobił ale niech ci będzie.ps-dziś kupiony jęczmień po 800zł,towaru dużo.

 

1. Murtek

2. Cena aktualnie mnie nie obchodzi. Mam zagwarantowane 980- 1000 zł/t brutto i ewentualnie czekam na lepszą.

3. Chyba ja narobiłem tyle błędów ? :) Masz słabą pamięć...

4. Wnioskuje, że jesteś hodowcą albo handlarzem, a więc zależy Ci na jak najniższych cenach. Swoją drogą dziwię się tym pierwszym, że biorą się za tą branże nie posiadając podstawowych, niezbędnych elementów, tj. gruntów i paszy. Proponuję albo ograniczyć produkcję albo i też rozpocząć strajk nie z powodu wysokich cen zbóż, lecz z powodu niskich cen za Wasze produkty.

Oczywiście jak to ująłeś zboża mnóstwo, więc nie ma co się spieszyć z zakupami :) . Ps. Pobliska Centrala Nasienna prosi wszystkich rolników, którym przezimowało zboże o zgłoszenie się w celu podpisania kontraktacji. Kupią po 1000, a sprzedadzą po 3000 (informacja od znajomego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@murtek jak wszyscy hodowcy ograniczyli by się z produkcja do tego ile mają ziemi to komu sprzedał byś zboże? Chyba że masz takie ziemię że tylko rzepak i konsumpcyjne produkujesz. Dzisiaj kupiłem owies po 700zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Jabyscie nie wyprodukowali, to zrobia to za was nasi sasiedzi, a my sprzedamy im zboze. Ani my ani wy laski nie robicie:)

 

Sprzedawajcie, sprzedawajcie.... widze, ze kazdy trzyma do pierwszej obnizki- a to taki prosty chwyt.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Pszenica niby tanieje ,a otręby u nas po 1000zł/t ,tak to nie pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Od wczoraj paszówka podrożała z 88zł na 90zł brutto, czyżby statki nie dopłynęły ( heh !) Tylko spokój może nas uratować, przez tydzień ludzie wywieźli tyle zboża, że pan, który skupuje śmiał się, że takich kolejek nawet w żniwa nie było. Teraz magazyny u rolników w większości pozamiatane i ciekawe co teraz zrobią? Znajomy, który również prowadzi skup kazał nam jeszcze czekać spokojnie, bo będzie drożeć, poczekamy - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Potrzebuję jakieś dobre namiary na kogoś kto skupuje jęczmień i kukurydzę z województwa Lubelskiego. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

Murtek dziwi mnie że wy wszyscy macie takich dobrych znajomych i wam tak doradzają i że ty masz taką gwarantowaną cene-haha -co do materiału siewnego proponuje poszukać w necie np.www.agrofoto.pl i tam jest napisane ze materiału siewnego bedzie więcej niż w 2011r więc nie siej tu niczym nie podpartej paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Od wczoraj paszówka podrożała z 88zł na 90zł brutto, czyżby statki nie dopłynęły ( heh !) Tylko spokój może nas uratować, przez tydzień ludzie wywieźli tyle zboża, że pan, który skupuje śmiał się, że takich kolejek nawet w żniwa nie było. Teraz magazyny u rolników w większości pozamiatane i ciekawe co teraz zrobią? Znajomy, który również prowadzi skup kazał nam jeszcze czekać spokojnie, bo będzie drożeć, poczekamy - zobaczymy.

Czekajcie czekajcie a możecie się nie doczekać :D na zbożu z zakupu bazują głównie tucze otwarte i drobiarze a przy tych cenach pasz to wstawienia mocno ograniczone bo kto by niby chciał stracić zarobione pieniądze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czekamy czekamy a metriał jakiś włoski zapewne bedzie...powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Niby wszyscy rolnicy a jeden drugiemu okoniem stoi, zawsze jest problem, zboże drogie hodowcy narzekają, zboże tanie ci co je uprawiaja mają problem, każdy chce sprzedac jak najdrożej coś, co wyhoduje lub co jemu urośnie, to normalne, więc po co taki sarkazm kolego Heniu2 i kolego Zorro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wracamy do cen!!

 

 

Obdzwoniłem wczoraj wszystkie ogłoszenia to ceny kształtują się w granicach 100 zł(wszystko prócz owsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
Napisano (edytowany)

1. Murtek

2. Cena aktualnie mnie nie obchodzi. Mam zagwarantowane 980- 1000 zł/t brutto i ewentualnie czekam na lepszą.

3. Chyba ja narobiłem tyle błędów ? :) Masz słabą pamięć...

4. Wnioskuje, że jesteś hodowcą albo handlarzem, a więc zależy Ci na jak najniższych cenach. Swoją drogą dziwię się tym pierwszym, że biorą się za tą branże nie posiadając podstawowych, niezbędnych elementów, tj. gruntów i paszy. Proponuję albo ograniczyć produkcję albo i też rozpocząć strajk nie z powodu wysokich cen zbóż, lecz z powodu niskich cen za Wasze produkty.

Oczywiście jak to ująłeś zboża mnóstwo, więc nie ma co się spieszyć z zakupami :) . Ps. Pobliska Centrala Nasienna prosi wszystkich rolników, którym przezimowało zboże o zgłoszenie się w celu podpisania kontraktacji. Kupią po 1000, a sprzedadzą po 3000 (informacja od znajomego).

Nie przesadzaj kolego z 1 ha plantacji nasiennej można obsiać ok 40 ha poza tym ilu rolników sieje kwalifikat są rejony że zboża super przezimowały a ceny będzie kształtował popyt pozdrawiam B)

 

Post nie na temat.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja mam mieszankę żyta i pszenżyta [oczywiście zboże paszowe] nie ma komu dać 75zł za metr,mazowieckie.na targowisku żyto po 75zł.owies 70zł. pszenica 100zł.jęczmień 110zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Murtek dziwi mnie że wy wszyscy macie takich dobrych znajomych i wam tak doradzają i że ty masz taką gwarantowaną cene-haha -co do materiału siewnego proponuje poszukać w necie np.www.agrofoto.pl i tam jest napisane ze materiału siewnego bedzie więcej niż w 2011r więc nie siej tu niczym nie podpartej paniki.

hehe kolego teraz to oni potrafią gadać że będzie chyba nie znasz polskich realiów cała zachodnia polska lezy z plantacjami nasiennymi centarla nasienna niedaleko mnie twierdzi zupełnie co innego niz piszesz ty a mianowicie że materaiłu siewnego ozimin będzie bardzo niewiele więc?

 

Post nie na temat

Edytowano przez lukaczmarek

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj