Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

marek1977    1307

Stoisław skoczył z 920zł na 960zł/netto za pszeniczkę,widzę że te obniżki jakieś inne niż tak wszyscy krzyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

oj Siwy żartowniś z ciebie albo teoretyk - w praktyce kto się organizuje poza rozpieszcznymi grupami producenckimi, które są z reguły klanami rodzinnymi obszarników?

Na pewno nie małe tradycyjne GR, które albo podupadły przez ostatnie 20 lat starasznie a ich właściciele żyją w nędzy albo dorabiaja zupełnie gdzie indziej i ich to nie interesi- tak to jest w praktyce z tego co widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Niestety tak jest. Cudem można by nazwać zebranie się 10 czy 15 "małych" rolników, którzy razem oddali by te 600 ton zboża i potem rozliczyli i rozeszli się w zgodzie itp.

 

 

Pszenica paszowa nadal 980zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

bo cudów nie ma jak mówią i widocznie małym za bardzo się nie opłaca tworzyć grup producentów ( tak to zostało pomyślane niestety, że mały mało na tym zyska a duży przeciwnie), chyba że dołaczą się do jakiejś już istniejącej ale to też teoria bo grupy nie po są zawiązywane żeby sprawy rodzinne ( zwłaszcza fiansowe -nie zawsze czyste) wychodziły na zew. - w ten sposób mało kto nawet wie, że może gdzieś nawet niedaleko od niego tak grupa sobie funkcjonuje, hojnie wspierana przez budżet państwa. I niech nikt się nie obraża za prawdę i że małych takie równouprawnienie irytuje ale to jest tolejny dowód że nasze Państwo już dawno skazało małych rolników na zagładę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Wszystko zależy od ludzi ich mentalności i charakteru my działamy bez grupy dogadawszy się w dwóch jeden drugiemu pomoże, sprzętu pożyczy i do łopaty przydzie z całą rodziną jak trzeba wiem, że nie wszędzie się tak da. Jak to mówią " lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć". Swego czasu zalożylem grupę producencką jak zakładaliśmy to wszyscy chętni, zarejestrowaliśmy wybraliśmy zarząd itp. ale jak doszło do wpłacenia wpisowego to zostało 3 więc daliśmy spokój i każdy teraz robi na swoją rękę, patrząć na nas i zazdroszcząc że ten to ma i ale mu dobrze.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

ja tam nie jestem za tym jak każdy ma swoje pole swoje konto to i gdzie tu wspólnota- co my unia jakś czy co żeby do wspólnego wora ładować kasę a potem co sprytniejsi ja wybierją sobie a porzyczenie maszyny to całkiem inna bajka- zresztą tak zawsze było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

podobno pierwszy statek z pszenica juz wplynol kolejne plyna..chyba wytwornie paszowe sie wkurzyly na zaistaniala sytuacje i sciagnely towar...kukurydza juz spadla do 900 z 950....

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

agrobiznes propaganda... czemu nie powiedzą co się dzieję na świecie teraz... wymarznięcia i susze czemu tego nie podają tylko że cena pójdzie w dół?? teraz jest u mnie lubelskie 960 paszówka.. a za to podwójne przesiewanie w tym roku, to przynajmniej po tyle to będzie w żniwa..

 

Obserwując pogodę w zachodniej europie można wywnioskować ,że susza ustąpiła i nie wszystko stracone.

 

Temat dotyczy cen, a nie prognoz ! Kolejne odejście od tematu będzie karane !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FALCO1    0

Czy może ktoś wie jakie procedury są przy zakupie pszenicy od Agencji Rynku Rolnego??

 

+10% post nie na temat

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja od wczoraj i dziś wywiozłem wszystką pszenice po 1020złbrutto a kukurydza 920zł brutto zyto jeczmień 900zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

dobrze zrobileś idzie tyle pszenicy do Polski że się zdziwicie jak poleci w dół...

 

Post nie na temat oraz błędy ortograficzne !

+ 10 %

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3456

Młyny 960 już nie koniecznie z pełnymi parametrami .

W skupach przecietnie i ceny zaczynają się nawet od 900 zł /tona do nawet 1040 zł .Z tego co się orientuje to 900 zł to dają skupy które przyjmowały zboże na przechowalnictwo a dzisiaj wystawiają taką cenę godząc się na to że im nikt zboża w tej cenie nie przywiezie ale za to rolnicy którzy przetrzymywali zboże w takim skupie muszą się godzić na realizowanie sprzedaży po cenie jaką ma zakład a nie rynek .Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to że pszenica która była przechowywana w taki sposób już dawno została sprzedana po mimo że rolnik jeszcze nie podał terminu i zrealizował umowy więc podmiot handlowy musi zaniżyć cenę do tej po której sam sprzedawał zboże bo w innym przypadku musiał by dołożyć do interesu co jak wiemy nigdy nie będzie miało miejsca więc stęd biorą się jeszcze takie ceny jak 900 zł .

Następna sprawa to że takie mechanizmy zakłucają liczenie ilości zbóż (uważam że celewe) bo np.rolnik który przetrzymuje zboże u takiego pośrednika oczywiście poda w sondzie np. GUS że jest posiadaczem takiej a takiej ilości zboża (no bo jest jej właścicielem) a jednocześnie zbiera się dane o zapasach w młynach , handlarzy gdzie podaje się dane o zapasach wliczając to samo zboże drugi raz do póli bo pomimo że handlowiec jeszcze nie jest oficjalnym właścicielem zboże ale że go posiada w magazynie liczy go jako swoje a potem wychodzą dane o ilościach zapasów i zbiorów z kosmosu .Mówiąc krótko dubluje się kontrakty .

Więc rolnicy zanim podpiszecie kontrakty na przechowalnictwo z terminem sprzedaży lub bezterminowe zastanówcie się czy aby sami sobie nie robicie niedzwiedziej przysługi i tak zwane "?przechowalnictwo" działa przeciw producentom .Choć na pierwszy rzut oka miało być wygodnie bo po co martwić się składowaniem ale prawda jest taka że w obecnym mijającym roku najprawdopodobniej zwrócił by się magazyn i by jeszcze na piwo zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

centralna polska cena pszenicy 920,930 netto cały czas w górę chętnych nie brakuje powiesz ze masz to beda cie tel nekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

nie wiem jak gdzie indziej ale Kujawy w tym roku to pustynia- czegoś takiego to nikt tu nie pamięta

Nie lepiej wygląda sytuacja w Niemczech i Francjia oraz na Ukrainie, która jak wiadomo jest spichlerzem Europy ale nei w tym roku.

Analitycy twierdzą że zboże jest a dlaczego to wyjaśniał kolega marks50- czyli są w błędzie zboża nie ma i nieprzypłynie bo nikt go nie ma a jak coś tam ma to na pokrycie własnych niedoborów.

Póki co cena koło 1000 zł za t jest jaknajbardziej na miejscu bo do zbiorów, które tez zapowiadaja sie liche jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@ksiaze masz racje płyna kolejne statki, cała flotylla, podobno płyna z południa, z portów morskich Czeskich i Słowackich, ;D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

wczoraj sprzedałem żyto niby konsumkcja choć opadanie wyszło 94-104 po gazowaniu (trojszczyk + rozkruszek), sprzedałem po 890zł netto 22 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Jak czytam posty o tym jak to cena pszenicy zaraz spadnie to mi się smiać chce :D.W zeszłym roku sprzedawałem pszenicę konsumpcyjną w marcu po 820 a w czerwcu reszta poszła na paszową po 1000, teraz będzie tak samo,do żniw można zapomnieć o spadku cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

wczoraj sprzedałem żyto niby konsumkcja choć opadanie wyszło 94-104 po gazowaniu (trojszczyk + rozkruszek), sprzedałem po 890zł netto 22 tony

 

Do kogo odstawiłeś może kraszewice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj