Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

xsc    56

To nie ma szans wypalic.

Raz, ze nas jest ok 400tys

dwa, jak nie kupia od nas, to sciagna z skadinad. Cene reguluje rynek, a my jedynie mozemy sie poddac i pogodzic z taka sytuacja.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to nie wypali bo przecież skupujący nie jedzą tego zboża tylko sprzedają dalej. Większość zboża w kraju to paszowka. Pasza jest droga a trzoda czy drób nie drożeje. Mleko i opasy mocno tanieją więc kto na kupować coraz droższe zboże? Dużo ludzi zachęconych drogim zbożem czy rzepakiem likwiduje hodowlę i nastawia się na samą produkcję roślinną. W mojej okolicy kto miał sprzedać zboże już sprzedał zostali tylko ci którzy mówią że 1000zł za zboże paszowe to za mało i chcą trzymać do żniw. Nam zboże się skończyło i kupujemy gotowa parze dla krów po niecałe 1200zł. A jak mleko spadnie poniżej 1.10netto to krowy będą miały dietę do żniw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nawet jakby nie ściągneli to w sektorze rolniczym występuje konkurencja doskonała. Za dużo skupujących, za duże rozdrobnienie. Trzeba było nie niszczyć spółdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

jakoś w przemysle udają im sie zmowy cenowe np jak było z cementem nawozami itp.dobra wiecej o tym nie pisze bo UOKiK mnie skontroluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

podmiotow produkujacych cement jak dobrze pamietam bylo 4. Nawozy jest 3?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

no tak ich jest kilku a jak by miało sie tylu rolników dogadac to jest nie realne wiadomo jak jest to tylko był zart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

No i ile byście chcieli za to zboże dostawać 1500 zł?? Niektórym się niestety w głowach poprzewracało.

damian40000 bardzo dobrze napisał. Świnie stoją w miejscu, bydło tanieje, mleko tanieje i niby kto będzie od was to zboże kupował??

trzeba uznać jakiś kompromis między producentami zbóż a hodowcami, a nie żądać jakichś niebotycznych sum bo za rok można obudzić się z ręką w nocniku jak nikt zboża chciał nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Wtedy jak juz bedziemy mieli ta reke w nocniku Wy hodowcy jedynie co zrobicie to jeszcze nam do tego nocnika nalejecie.

W latach gdzie zboza jest malo mozemy sie nad Wami krolowac, jednak to Wy jestescie panami sytuacji, gdyz mozecie najwyzej zaprzestac tuczu ( to akurat tylko w przypadku swin i kur), a zboze sprzedac. Zas jak zboza jest duzo i jest tanie nikt nad nami sie nie lituje i jedziecie na "zbozowcach" jak po lysej kobule...

To taki paradoks, mimo, ze jestesmy po tej samej stronie, taknaprawde jestemsy zdrajcami w swoich szeregach. No coz, takie zycie:)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Cene dyktuje rynek więc nie ma co mieć pretensji do hodowców. Przecież hodowca nie zaproponuje więc niż chodzi na rynku cena. Bardziej niepotrzebni nam Ci spekulanci bo to oni destabilizują ceny. Tylko jak mielibyśmy wymusić na producentach środków produkcji by zmniejszyli cene. To jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

100l ropy-550zł

200kg mat siewnego 450-100=350zł

herbicyd-150zł

wapno- 150zł

250kg polifoski-500zł

fungicyd-300zł

podatek 200zł

ubezpieczenie 100zł

azot 600kg rsm-700zł

koszty kredytów-100zł ha

części ekxploatacyjne 100zł ha

koszt koszenia 300zł ha

Razem koszta minimalne bez amortyzacji to dla pszenicy 3500zł.

Minimalna cena zwrotu inwestycji przy plonie 5t to 700zł/t pszenicy. Doliczając amortyzację w kwocie 1000zł to juz przy plonie 5t minimalna cena za pszenicę by wyjść na zero to 900zł. I niech nikt się nie łudzi, ze wszyscy w Polsce nieumieja liczyć i sprzedadzą poniżej kosztów produkcji. Taniej to juz było. Klęsk żywiołowych się zwiększa, popyt rośnie, gruntów rolnych maleje. Ktoś sie nie zgadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

to jak cena za wysoka za pasze to niech hodowcy hodują tyle na ile im paszy starcza a co wy myslicie ze zboże to za darmo rosnie i sie samo pielęgnuje ,ja trzymam taką obsade żeby wyżywiły ją moje pola nie mam zamiar kupować drogich pasz bo mi sie to nie opłaca wole mniej odchować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Ja sprzedałem wszystko co miałem na zbyciu: (Kujawy)

konsumpcja po 930 netto- 995,1 brutto

rzepak 2030 netto - 2170 brutto

Przechodzę na zasady ogólne, kupuję maszyny na Prow więc nie mam zamiaru dalej czekać. Pozdro i wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Młyn B. z tym Panem który lubi rozgłos medialny nie handluję Sprzedałem do pewnego podmiotu który liczy na wzrost cen..

Edytowano przez endzit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

100l ropy-550zł

200kg mat siewnego 450-100=350zł

herbicyd-150zł

wapno- 150zł

250kg polifoski-500zł

fungicyd-300zł

podatek 200zł

ubezpieczenie 100zł

azot 600kg rsm-700zł

koszty kredytów-100zł ha

części ekxploatacyjne 100zł ha

koszt koszenia 300zł ha

Razem koszta minimalne bez amortyzacji to dla pszenicy 3500zł.

Minimalna cena zwrotu inwestycji przy plonie 5t to 700zł/t pszenicy. Doliczając amortyzację w kwocie 1000zł to juz przy plonie 5t minimalna cena za pszenicę by wyjść na zero to 900zł. I niech nikt się nie łudzi, ze wszyscy w Polsce nieumieja liczyć i sprzedadzą poniżej kosztów produkcji. Taniej to juz było. Klęsk żywiołowych się zwiększa, popyt rośnie, gruntów rolnych maleje. Ktoś sie nie zgadza?

dolicz doplate i 6 ton z ha to masz 2000zl a niektorzy zbieraja wiecej. Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

To możesz doliczyć także poniesienie kosztów ponownych na przecianie, czyli paliwo, materiał siewny. Wszystko zależy od roku. Jak jest optymalny rok to uzyska się te 6t może i więcej co u niektórych, ale jak wypadnie susza to za boga nie uzyskasz tych 6T.

 

P.S koniec rozmowy o tym, bo odchodzimy od tematu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Otóż to. Panowie piszcie na temat. Kolejne odejście od tematu będzie karane ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

podmiotow produkujacych cement jak dobrze pamietam bylo 4. Nawozy jest 3?

No jak by w Polsce rolników było tak ze stu dopiero by w sklepach ceny żywności były++ ;)

 

Jesteś pierwszy %. Pisz na temat !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Sąsiad w ostatniej chwili wydzierżawił mi 1 ha i musiałem kupić od rolnika na wsi pszenice do siania.

1200/t południowe Mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

a jak u was panowie kształtują się ceny zbóż paszowych u mnie na targowisku owies był od 60 do 70 zł za 100 kg a żyto coś około 60zł dodam że oprócz targowiska. sprzedać można na gorzelni ale oni słabo płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@tedizetor, nie każdy ma dopłatę a i nie którzy mają jeszcze czynsze do tego. Te 6t średniej to tak nie do końca zawsze się uda, a jak sie uda to raptem 1t zysku jak na dziś.

 

Na targowisku owies po 80zł do siewu schodzi ja świeźe bułeczki, jare pszenzyto po 90zł , ale go nie ma, jarka do siewu małe ilości po 90zł. Hurtowych cen nie znam. Podlasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pszenica paszowa u nas 820 netto jęczmień paszowy około 750zł netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

sprzedalem dwa auta jarej pszenicy po 1200 nawra i przewódkowa tajfun, chyba reszte tez sprzedam

mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

jęczmień paszowy 850 (wzrost o 20), pszenica paszowa 820 (wzrost o 40)- ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj