Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

lukaczmarek    277

dokładnie. za jęczmien jary prawie miesiąc temu płaciłem 1900 zł i do wybory było sporo odmian. dzisiaj znajomy był to ledwie wyrwał jakiś browarny i to nie tyle co chciał i nawet nie wiem po ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja dzisiaj larkę kupiłem po 1000. I koledze dałem znać to kupił 6 ton. Też u nas wariacja. Spytałem się o jęczmień to powiedział że nic nie sprzeda bo z pod Poznania jedzie rolnik ciągnikiem po jęczmień do niego, 160km.

I tak stanąłem z tym kolegą i mówię że piszecie że jarka po 1700, a on mówi że rolnicy niektórzy to świnie, I niestety to prawda jak teraz czytam że po 3 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Witam

Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedanie ok 8 ton jęczmienia Stratus i Skarb. Przemłynkowany, Cena 110 zł. Odbiór w okolicach Płocka. tel 793555407

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko teraz nie wiadomo po ile będzie pszenica.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

szukają na siew murtek dla swoich gospodarstw. Dzięsiątki tysięcy ton pszenic jęczmieni zamiast do skupu trafi z powrotem w ziemie. a tak wogóle to jest masakra to co zostało to usycha udało mi sie kupic 8 ton jarki i 4 tony jęczmienia jarego . Czyli na 50 ha mam.

Edytowano przez garek
  • Like 1

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kolego ja nie mówiłem u sytuacji u ciebie na polu tylko w całej Polsce myślałem że to tak oczywiste że nie muszę tego pisać.

U mnie poleciał tylko jęczmień, rzepak normalny, z pszenicą narazie nie wiem co póki co rośnie.

a co w ogólnie Polsce to jest dobrze ? to że na wschodzie i gdzieniegdzie na zachodzie ale tu już dużo mniej coś żyje nie znaczy że w skali kraju jest ok .Czeęśc dolnośląskiego opolskie kuj-pom wielkopolskie lubuskie część zach -pom część mazowieckiego można tak pisać i pisać wszystko wymrożone moge Ci kolego podać co jest u nas przetrwało trochę żyta i trochę pszenicy zimotrwałej wiekszość rzepaku zgon tam gdzie sie zieleni brak obsady tak samo z pszenicą wiec nie pisz bzdur o 30% bo poleciało w najbardziej towarowych gosp. w Polsce. pszenica jara do siwewu jak jeszcze ktoś gdzieś złapie 300zł tragedia dosłownie.

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ojciec wczoraj kupił 500kg pszenicy jarej prosto z kombajnu za 1000zł (1000zł za 500kg) , 100% nam wymroziło pszenice, że nawet do gołąbków (a troche tego jest) by nie było w przyszłym roku, ale więcej nie kupimy bo nie kwalifikat i nie za taką kase !!

resztę posiejemy 30ha jęczmieniem jarym (na szczęscie mamy swój) i 22ha kukurydzy bo nie ma szans na nasiona, a jak są to w odległych województwach i za chore pieniądze ! Ktoś kto kupuje nasiona pszenicy prosto z kombajnu za 3000zł sam sobie strzela w stopę. Gdzie tu logika ?

 

teraz pytanie, jest 100ton pszenicy zimowej ? może tez ktoś mi zapłaci 2000zł /t ?? :ph34r:

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Część mazowieckiego na zachód od Wisły przemarznięte ludzie gdzie mogą wejść już przesiewają ,jak na razie ceny w normie 100 ,110 za metr na rynku co będzie dalej ?

Ceny jak na razie na młynie 800 netto za miesiąc może się to zmienić

Z materialem siewnym na przyszly rok bedzie problem strzelce przemarzniete

Edytowano przez ogrodnikm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Niño i La Niña na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy jednak, że prognozy sezonowe mają charakter orientacyjny, dlatego też nie są szczegółowe.

Marzec dzień po dniu

Wiosna niewątpliwie rozpocznie się znacznie wcześniej niż w ostatnich latach. Przejście z zimnych do bardzo ciepłych dni będzie nagłe. Już na początku miesiąca poczujemy iście wiosenne temperatury, a sprzyjać temu będzie pogodne niebo. Marzec będzie miesiącem suchym i słonecznym.

Prezentujemy szczegółową prognozę na marzec dla każdego polskiego miasta powiatowego. Wystarczy wpisać nazwę swojej miejscowości w wyszukiwarkę na tej stronie... zobacz

Kwiecień gorący i suchy

To będzie bardzo ciepły miesiąc, ponieważ temperatury będą wyższe od średniej wieloletniej. Poczujemy pełnię wiosny. Zachmurzenie powinno być niewielkie, nadal utrzymywać się będzie susza.

Maj bardzo gorący i suchy

Niewykluczone, że już w maju nadejdą pierwsze upały. Największe ich prawdopodobieństwo mieć będzie miejsce w województwach wschodnich i południowych naszego kraju. Występuje duże prawdopodobieństwo ekstremalnie ciepłego maja, jednego z najcieplejszych w historii. Podobnie jak poprzednie miesiące, w maju nadal będzie sucho i słonecznie. Powrót suszy, tym razem znacznie dotkliwiej da się we znaki wegetacji roślin.

Czerwiec upalny i suchy

Czerwiec będzie bardzo gorący i upalny. Będziemy mieć mnóstwo słonecznych i suchych dni. Jednym słowem prawdziwe lato, które rozpocznie się pod względem termicznych wcześniej niż według normy wieloletniej.

Lipiec i sierpień upalne i suche

To będzie upalne, suche i słoneczne lato. Posucha może się okazać niekorzystna dla rolników, sadowników i działkowców. Ostatnio suszę przed znaczną część lata mieliśmy w 2006 roku, zaś całoletnią w 1992 roku. W obu przypadkach jeden z miesięcy był rekordowo ciepły. W tym roku może być podobnie. www.twojapogoda.pl

teraz jeszcze zaktualizowana prognoza już nie podają gorąco tylko upanlnie oby to sie nie spprawdziło

źródło Twoja Pogoda


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ta prognoza jakaś monotonna, rozumiem ze może nie padać przez 2 miesiące... ale nie przez pół roku :) ten co to pisał ewidentnie nie lubi deszczu bo nic o nim nie wspomniał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie jedna firma robi zapisy na pszenicę jarą która przychodzi luzem lub w tonowych workach, bez zaprawiania i potrzebnych świadectw, ponoć z firmy nasiennej, ale firma zrezygnowała z zaprawiania i robienia wszelkich badan, i workowania, bo sprzedaje się to co jest po 220 netto ;[

a kupiłem 200 kg jarki w dodatku zeszłorocznej ale kwalifikowanej po 255 brutto ;[ a po za tym nawet na ta luzem pszenicę trzeba czekać i nie wiadomo czy będzie bo się zapisałem i już 3 dzień cisza.....

pewnie skończy się na tym, że ludzie osieją prawie wszystko kukurydzą, i ziemniakami ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie róbmy armagedonu. Nie takie klęski na świecie występują, a u nas żale że mrozu za dużo i przesiać trzeba. W afryce ludzie z głodu umierają szczególnie maleńkie dzieci, a my tu biadolimy że będzie problem ze spłatami zaciągniętych kredytów na inwestycje. Jakoś sobie poradzimy, sezon jeszcze nie stracony, obsiejemy jarymi, kukurydzą. Z głodu nikt cierpiał nie będzie. Będzie napewno ciężki rok ale nie lamentujmy aż tak bardzo to nam w niczym nie pomoże, jedynie nastrój psuje i jeszcze się kłócić bez powodu zaczniemy. Sam mam inwestycje rozpoczęte i się zastanawiam jak je przeprowadzić a szkoda by było nie wykorzystać jak unia się dokłada. Takie życie, mrozy upały. Susze, powodzie. Może troche bardziej nas docenią, bo wszystkim nie związanym z naszą branżą się wydaje że rolnicy to tylko na dotacje czekają i za darmo mają ubezpieczenie. A ceny zbóż jak ostatnio na każdy towar nie będą większe niż w innych częściach europy. Także głowa do góry, nie jedną klęske trzeba będzie jeszcze przeżyć. Jakaś nauka z tego niech do nas płynie która nas w przyszłości ochroni przed takimi co patrzą teraz na poszkodowanych kasę robić. Za pare dni dotrze materiał siewny z niemiec i słowacji, sytuacja się uspokoi wtedy troche. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Pszenica j. u mnie (woj.warm.-mazur.) po 900-1000 zł . ( rolnik-rolnik).

dokładnie - takie ceny są w warm-maz. U mnie chyba jeszcze z tona zadry została do sprzedania (w zeszłym roku brany kwalifikat) i też pójdzie po 1000 bo więcej nikt nie da. Oczywiście rolnik-rolnik.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

ja już pszenice przesiałem jeczmieniem bo tylko to mi sie udało załatwic od rolnika i jeszcze jedno agrobiznes robi swoje ani słowa w tym programie o wymarznietych oziminach tylko że bydło spada z ceny no spada ale to z ich winy

Edytowano przez agrouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dzisiaj sprzedałem 25t pszenicy paszowej cena 805 netto gospodarstwo . Pierwsza poważna sprzedaż zboża u mnie ze zbiorów 2011 . Z resztą trochę poczekam . Jarej mam ok.50 t. W mieszalniach są 2 ceny np. 780 netto ,a kolega przy 100 tonach wynegocjował po 830 netto . :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Ja dzisiaj larkę kupiłem po 1000. I koledze dałem znać to kupił 6 ton. Też u nas wariacja. Spytałem się o jęczmień to powiedział że nic nie sprzeda bo z pod Poznania jedzie rolnik ciągnikiem po jęczmień do niego, 160km.

I tak stanąłem z tym kolegą i mówię że piszecie że jarka po 1700, a on mówi że rolnicy niektórzy to świnie, I niestety to prawda jak teraz czytam że po 3 tyś.

daj jakis namiar . potzrebuję 10 ton jarki, wszystko mi padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    126

nam zostało 1.7 tony Tybalta do handlu. w mojej okolicy wszystkie oziminy przetrwały. a pszenica w skupie po 750 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Byłem dziś na targu i pytam się handlarza o ceny jęczmień jary 160 pszenica 170 łubin, groch, pelucha 300 nawet gorczyca po 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nam zostało 1.7 tony Tybalta do handlu. w mojej okolicy wszystkie oziminy przetrwały. a pszenica w skupie po 750 zł...

a gdzie mieszkasz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

U mnie w okolicy za pszenice płacą 830 brutto, a pszenżyto 790 brutto, termin płatności 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dzisiejsza podwyżka w pobliskim skupie o 30 zł/t (ceny brutto)

 

-pszenica paszowa- 820 zł

-konsumpcyjna- 850 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Idzie idzie.. Okoliczny młyn który zawsze robi zapasy na dłużej w gazecie dał ogłoszenie że kupuje konsumpcję po 930

Kujawsko-pomorskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj