Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Grzenio    17

spokojnie ceny lada dzień będą szły do góry, połowa upraw na ukrainie wymarzła więc nie ma sie co śpieszyć ze sprzedażą.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

spokojnie ceny lada dzień będą szły do góry, połowa upraw na ukrainie wymarzła więc nie ma sie co śpieszyć ze sprzedażą.

Skąd taka pewność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Nie wiadomo czy pójdą tak w górę, skoro importują zboże z Czech czy Słowacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Koledzy ponawiam to co zaczol tomgli

 

znacie firme TRANS prowadzona przez Dariusza Nowickiego?elewator Gądki?jak z platnoscia i jak z probami uczciwe czy ozynaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Witam, pszenica 760 netto, płatność do miesiąca Cargill Ropczyce, woj podkarpacke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Nie wiadomo czy pójdą tak w górę, skoro importują zboże z Czech czy Słowacji

 

Tak kupują tylko że doliczając transport wychodzi prawie 9 stówek netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

Dokładnie,no i co z tego ze importuja z Czech co roku to robia

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedawałem do młynarex Mojsławice cena 88 netto za 240 opadu do 90 za 260 w grudniu teraz 82 netto to chyba nie idzie w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

900zł netto? w grudniu gdzie to prawie tysiąc na łapę pierwsze słysze o takich cenach w grudniu u nas największe podmioty w grudniu płaciły za takie parametry 760 zł netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ja w grudniu mialem propozycje z wielkopolski za 830netto a reszta to placila 760-790 netto

 

dobrze ze cena podskoczyla na 215 e

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

sprzedawałem do młynarex Mojsławice cena 88 netto za 240 opadu do 90 za 260 w grudniu teraz 82 netto to chyba nie idzie w góre

 

i teraz młynarex ma kłopoty finasowe, nie płaci za towar i zwalnia ludzi, widzisz co narobiłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Czytam was od jesieni po żniwach sprzedawałem przy parametrach 12 białka 220 opadanie wilgotność 14,5 gęstość min 76 po 78netto gluten 23. Wczoraj podpisałem umowę na 50 ton podobne parametry po 775 netto. Mogłem podpisać loco cargil po 800 netto. Czyli mówiąc prawdę szału nie ma.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no szału nie ma i nie będzie raczej ale niektórzy prawie po 1000 brutto sprzedają ciekawe gdzie bo ja też mam pszenice z dobrymi parametrami i najwyższa cena jaką dają to 850 brutto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

no ciekawe gdzie sprzedają bo u nas nawet taką cenę 850zlnetto za tonę ciężko jest dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no własnie o tym pisze nie wiem skąd niektórzy biora tekie wysokie ceny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Cena faktycznie nie skoczy ale czy 80zł to mało ? myśle że to dobre ceny. Rami czytaj dokładnie do tu nikt o takiej cenie nie pisze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego troche wyżej jeden z użytkowników napisał że w grudniu sprzedawał po 900 zł netto!!!


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nie wiem o co wam w sumie chodzi z tymi cenami przecież cena 800 zł za tonę to jest dobra cena, przecież sprzedajecie pszenice wyprodukowaną kiedy saletra była po 90-100, saletrzak 85, paliwo gdzieś po 4,5 a że wcześniej spekulanci wywindowali cenę pszenice po 110 za tonę, to nie miało nic wspólnego z realiami rynkowymi......., udało nam się zarobić i tyle raczej szybko się to nie powtórzy....., chyba że pogoda przypasuje będzie nieurodzaj jakieś kataklizmy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Jeszcze wszystko przed nami ,nie wiadomo jak przezimowały oziminy ,sami wiecie jak była sucha jesień, u nas wschody słabe jeszcze do tego te mrozy ,sami widzicie jak reaguje rynek

Mazowsze pszenica konsumpcyjna 800netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

U mnie plus pięc stopni i wiatr odkrł pola szału nie ma wszystko rude. Za kilka dni będzie wiadomo co tam jest i jakie straty


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

nie wiem o co wam w sumie chodzi z tymi cenami przecież cena 800 zł za tonę to jest dobra cena, przecież sprzedajecie pszenice wyprodukowaną kiedy saletra była po 90-100, saletrzak 85, paliwo gdzieś po 4,5 a że wcześniej spekulanci wywindowali cenę pszenice po 110 za tonę, to nie miało nic wspólnego z realiami rynkowymi......., udało nam się zarobić i tyle raczej szybko się to nie powtórzy....., chyba że pogoda przypasuje będzie nieurodzaj jakieś kataklizmy.....

Jak ty mówisz, że 800zł to nie mało, to chyba nie znasz kosztów w swym gospodarstwie. Wypisz i pochwal się kosztami i pokarz swój zysk z ha, bo mnie to taka cena (sprzedałem po 850 i później 810netto) średnio zadawala i napawa mnie strachem jeśli nie będzie wyższa w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Oczywiście że cena 800 zł jest dobra.

farmermf 850 ci mało, jakby było 1000 też byś powiedział ze cie nie zadawala.

Koszt produkcji 1 tony w zależności od plonów wynosi około 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj