Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

thug    236

to u nas też duże podmioty taką cenę trzymają ale w końcu bańka pęknie jak pisałem wczesniej obstawiam tausena w kwietniu ale moge sie mylić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

planowane zasiewy kuku i te z konieczności po przemarznięciach ozimin mogą wiele zmienić wedle zasady jak wszyscy sieją to ty orz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

W województwie łodzkim, cena pszenicy konsunpcyjnej 750 - 780 zł netto, cena jeczmienia 690 zł netto, ceny od miesiąca bez zmian.

 

 

Ja też jestem z łódzkiego i pszenica w lokalnym młynie max 820 a jęczmienia poniżej 800 to nie ma co szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

jeśli potraficie przewidywać przyszłość to proponuję porzucić rolę na rzecz spekulacji,

 

dzisiaj dalsze wzrosty i co ciekawe większe dla kontraktów na nowe zbiory (2012 i 2013), na rzepaku podobnie przy nieco mniejszej dynamice,

 

http://bankier.tv/ko...nych-10454.html

zawsze mi się wydawało że analitycy mają długie wąsy i siwe skronie, a także stare kości w których dużo mądrości... a tu co widzę: młodzieńcze exelowskie wywody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pszenica w dalszej perspektywie nie może być tańsza, bo od kilku lat wzrasta areał uprawy rzepaku i kukurydzy częściowo kosztem pszenicy której potrzebujemy coraz to więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

u nas o 20 zł do góry drugi tydzien z rzędu chociaż cena i tak taka powiedziałbym sobie 750-800zł pszenica netto

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a ja właśnie czytam w coraz większej ilości pism rolniczych że uprawa rzepaku w europie spada, zapewne kosztem pszenicy, a u nas odwrotnie, więc cena na jedno i drugie powinna być wysoka(wliczając jeszcze mrozy jakie mamy to z ceną nie będzie problemu) tylko żeby było co sprzedać.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dziś kolejna, aczkolwiek minimalna podwyżka o 10 zł. Pszenica paszowa powyżej 800 zł brutto, konsumpcja 840 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

macie jakieś nowe informacje co się dzieje na rynku rzepaku? Bujnie się w końcu w do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dziś sprzedałem 300kg (gościu kupił do siewu) jęczmienia po 800 zł brutto. Ceny dzisiejsze na skupie; jęczmień 750 netto, pszenica 780 netto-zakłady tłuszczowe Kruszwica. Ceny w górę-jęczmień o 50 zł a pszenica o 30 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Kuj.Pom pobliski prywatny punkt skupu. Pszenica 780zł. wczoraj.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

macie jakieś nowe informacje co się dzieje na rynku rzepaku? Bujnie się w końcu w do góry?

czekaj do wiosny ,pewnie skoczy do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Wszystko zależy od tego jakie będą dezinformacje w agrobiznesie i tego podobnych. Pewnie będą mówić że we Francji dobrze przezimowały i tego będą się trzymać i to nagłaśniać, a nie że u nas i na Ukrainie wymarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

agrobiznes nie jest już jedynym żródłem informacji, pośrednicy mają już świadomość że my mamy podobną wiedzę i czas złodziejstwa się kończy, obserwuję to każdego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

W Lubelskim po ile pszenice kupują ??? I ogółęm jaka cena jest notowana???? poczekać ze szpedażą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

220 euro netto pekło na MATIF


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm, zboża na wszystkich giełdach oraz w okolicznych skupach idą w górę a w Agrobiznesie obniżki... !?! Obiektywność w każdym calu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

piszesz poważnie bo nie ogladałem tego badziewia dawno twierdzą że tanieje ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Chyba najzwyklejsza propaganda ale maja naprawde duza siłe. dzwoniłęm dzis do jednego z handlarzy i sam sie z tego smiał. Ale powiedził ze od 12 telefon nie stygnie :) Wyglada na to ze komus brakowało juz towaru i trzeba było zmobilizowac rolników. u tego handlaarza cena bez zmian od 3 tygodni paszowa pszenica 750 netto pszenzyto 730. U innego po 740 jedno i drugie oczywiscie loco gospodarstwo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

Niestety z tym straszeniem przez Agrobiznes niestety prawda.Każdy rolnik który ma internet i z nigo kożysta to się na bajki nie nabierze ale wiemy jaka jest na wsi z informatyzacją i w większości niestety rolnicy idą na żywioł "agrobiznesu" i dają się oszukać .Proponuje zachęcać sąsiadów do tego by kożystali z innych informacji niż stronniczy "Agrobiznes" a ze swojego przykładu wiem że gdy zaproponowałem sąsiadowi że odkupię zboże które wywoził po 580 zł za tonę jako paszowe w żniwa dopiero to go zmobilizowało a wręcz zaciekawiło dlaczego chcę go od nigo kupić .Gdy naświetliłem mu sprawę i przestał wierzyć telewizji sam zmagazynował zboże a internet stał się dla nigo bezcenną inwestycją bo jak stwierdził "Więcej oszukiwać się nie da ".

Zamojskie

850 konsumpcja

740 paszówka ale ruchu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

raczej netto :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

Metody dezinformacji i wywoływania określonych zachowań poprzez środki masowego przekazu są skuteczne. Mamy internet a ilu z nas wie do jakich zmian doszło w Islandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj