Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ukasz52    17

Cena zboż wzrośnie jest to spowodowane przez spekulantów ktorzy lokują kapitał jaki im pozostal w surowcach których cena jest w miare stabilna i nie traci na wartości 90% i dosyć ciężko je "namnożyć" tak jak waluty akcje obligacje itp. to takie złoto dla ubogich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Gdzie i po ile można sprzedać pszenicę paszową i konsumpcyjną w okolicach Przemyśla woj.podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

danield28

23 październik 2011 - 15:33 | Bezpośredni odnośnik: #6

Nominalna 120 KM w ISO... Co do ceny to lekko ponad 250 tys. netto razem z ładowaczem... Sprzęt będzie pracował na 26 ha... Pozdrawiam

 

danield28

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:20

 

silva

Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt ale sprzęt do pracy.

 

 

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... :lol: Pozdrawiam :lol:

 

pozdrawiam to ja ciebie gościu zastanów się co piszesz 25 ha wg innych możesz uprawiać c-330 a ty 120km?? a czepiasz się wypowiedzi silvy hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jestem aż zdziwiony dzisiejszą sesją na giełdzie rzepak wzrost aż o 7% cena na styczeń 450 euro pszenica już o 5 % do góry już 211 euro to musi się przekładać na ceny u nas


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jestem aż zdziwiony dzisiejszą sesją na giełdzie rzepak wzrost aż o 7% cena na styczeń 450 euro pszenica już o 5 % do góry już 211 euro to musi się przekładać na ceny u nas

 

nie myl proszę wzrostu procentowego z tym wyrażonym w euro, brzmi to zbyt optymistycznie - jutro około południa zbadam ceny w okolicy i odniosę je do tych sprzed dwóch tygodni, zobaczymy czy młyny są zbilansowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Coś @książe się nie wypowiada. :o Na nasz rynek zanim przeniesie się optymizm z Matifa to tak raczej luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
danield28

23 październik 2011 - 15:33 | Bezpośredni odnośnik: #6

Nominalna 120 KM w ISO... Co do ceny to lekko ponad 250 tys. netto razem z ładowaczem... Sprzęt będzie pracował na 26 ha... Pozdrawiam

 

danield28

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:20

 

silva

Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt ale sprzęt do pracy.

 

 

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... Pozdrawiam

 

pozdrawiam to ja ciebie gościu zastanów się co piszesz 25 ha wg innych możesz uprawiać c-330 a ty 120km?? a czepiasz się wypowiedzi silvy hahaha

 

Drogi kolego, kolega @silva twierdził, że w rolnictwie jest coraz gorzej, następny forumowicz napisał że jednak na wsi nie jest tak źle, ponieważ widać inwestycje, następnie kolega @silva napisał, że sprzęt jest do pracy a nie jako przyjemność...

 

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... Pozdrawiam

 

Pisząc to chodziło mi o ludzi, którzy narzekają, że nie mają pieniędzy ale John Deere musi być jak kogoś nie stać to niech kupi sobie Belarus'a i nie będzie narzekał, że ma duży kredyt...

 

Po drugie, doczytaj pozostałe komentarze pod tym zdjęciem i zobaczymy jak sobie wyobrażasz uprawę ziemi na Żuławach c-330 przy jednoczesnej hodowli bydła mlecznego... Na pewno pociągnę nim aktywny 3 m agregat uprawowo-siewny, gruber 3 m czy może pług 4 skibowy... :lol: Co do samego ciągnika to co mam ci powiedzieć niektórych stać na taki sprzęt, bez kredytów i bez narzekania na brak kasy... ;) Pozdrawiam

 

Ps. Przepraszam za nie pisanie na temat ale udzielam odpowiedzi...

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

nie ma podstaw by euro staniało wiec 100zł z dnia na dzień bliżej...ksiaze sie zapłacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

pszenica kons. max 790zł brutto rejon Nysa- Prudnik a firma z okolic Namysłowa po 800zł juz od dłuższego czasu ,tylko nie wiem czy to netto czy brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

Spokojnie to nawet nie początek wzrostów.Jak większości nerwy nie puszczą na 1000 PLN to od kwietnia możemy mieć wzrosty powyżej 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

wiecie jak na rynku rzepaku? Widziałem kilka postów wcześniej że na matifie w górę ładnie drgnął. Jak myślicie można się spodziewać ceny typu 2,5tyś zł? Nadal zastanawiamy się czy sprzedać czy trzymać? Znacie jakieś firmy pewne które przechowują rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aktualna cena rzepaku jest bardzo dobra, co prawda korzystniej było sprzedać nasiona prosto z pola, ale raczej nie spodziewałbym się dużych wzrostów (o ile nie będzie ostrej korekty), złoty jest niedoszacowany i to kurs walutowy będzie znacząco ważył na zmianach cen;

 

odnośnie do cen pszenicy konsumpcyjnej (150t) na skupach nic się nie dzieje (nic nie kupują - więc ceny są niskie) 800zł/t, na młynach do 850zł/t czyli na gospodarstwie 815-820zł/t, pszenica paszowa 740zł/t na gospodarstwie (ilości całosamochodowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego to sa chyba ceny netto bo AGROAS placi po 720 +vat za paszowke

 

 

802z/t brutto za konsumpcje z 31 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no dzisiaj dość duża korekta w dół na zbożach pożyjemy zobaczymy jak będzie dalej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Lokalny młyn żarnowy, konsumpcyjna 780zl/t netto


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj