Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

XNarni    0

Wczasy cztery razy do roku to nie kwestia mentalności a zasobności portfela.Rolników po prostu na to nie stać ew. nie mamy czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek96    0

tomaszpa1 ja się nie chwale tylko u mnie po tyle kupuje a jakość zboża średnia ale nie, aż tak zła jak ty piszesz. U mnie tez sobie cenią zboże np. jęczmień po 700zł/t ale nikt nie chce kupować, wiec kto chce sprzedać to opuszcza cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie za jeczmien zapłaca po 750 zł , ale ja czekam tak na 800 zł bo jary jeczmien mam bardzo ladny , wyjatkowo jak nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek96    0

Może u ciebie jest więcej chętnych na kupno zboża , a u mnie w tym roku nie bardzo bo dużo osób zlikwidowało hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt alesprzęt do pracy.

 

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... :lol: Pozdrawiam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mówie o sprzęcie dostosowanym do gospodarstwa a nie dużo na wyrost. Jeli sie rozwijasz to musisz kupować i sprzęt 10 lat temu obrabialiśmy ponad 4 razy mniej ziemi, teraz nie dalibyśmy rady obrobic tego tamtym sprzętem a jeśli już dalibyśmy to właśnie dzięki szybszemu obrobieniu zwiększamy zyski. Czyż nie? Czasami jest tak że masz dzień lub dwa na zrobienie jakiegoś zabiegu czy nawet wykoszeniu. Pomyśl że musze opryskać w dzień 25ha rzepaku opryskiwaczem 400l

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek96    0

tomaszpa1 u mnie drobiu to wogóle nie ma. Trzody było sporo ale po tamtym roku dużo osób zlikwidowało i zostało kilkunastu hodowców aby. Więc kto ma kupować zboże paszowe :)

Edytowano przez dymek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... :lol: Pozdrawiam :lol:

Nie będe tłumaczył po co się inwestuje w sprzęt do pracy bo to każdy dobrze wie (oprócz ciebie), poza tym porównaj nowe siewniki, pługi, agregaty do starych, no chyba że ty tylko ciągnikiem ziemię uprawiasz.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wracając do tematu na matifie kontrakty na wszystkie miesiące sporo do góry najbardziej styczniowy w pewnym momencie prawie 206 euro/tona


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czyli robi sie prawdopodobne że pszenica jednak wróci do wartości sprzed roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kamil41, na to wychodzi , nie zdziwiłbym sie jezeli cena osiągnie apogeum w lutym i przekroczy 1000 zł/t ale mowa oczywiscie o jakosciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

paszówka niewiele tańsza będzie widać na rolpetrol paszowa skoczyła procentowo bardziej niż jakościowa różnica oczywiście pozostanie ale niewielka myślę ze w przedziale 50-70zł /tona wszystko zależy jaki kurs euro będzie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

suzuki21l, nie do konca sie z tym zgodze. teraz swinie u nas były 5,50 zł + vat , jest duza szansa ze cena dojdzie do 6 zł , znajomy jak wyliczył to zysk netto z ostatniej sprzedaży wyniósł 65 zł / szt. niby na jednej sztuce nie masz duzo ale jak on hoduje 1000 sztuk rocznie to chyba nie tak mało:)... pamietaj nikt nigdy nie powie ci ze ma w portfelu za duzo pieniedzy;] , w tam tym roku pszenica była przeszło 1000 zł /t i wiadome było ze nikt z tych co sprzedaje zboze powie ze jest za drogie... co do paliwa to wszyscy je zuzywaja czy rolnik , czy przedsiębiorca czy rencista. a co do zwyzki podatków i różnych opłat to tez nie masz racji. wynajmuje ludziom dwa mieszkania w bloku i juz musialem im oznajmic ze beda płacic wyzszy czynsz o 25 zł miesiecznie niby nie duzo ale dla ludzi zarabiajacych troche wiecej niz najnizsza krajowa to juz troche jest. a my rolnicy nie mozemy przesadzac ze podatki nam podnosza niewiadomo ile i ze opryski przykładowo co roku po 30 % w góre... poprostu przyszly takie czasy w rolnictwie ze liczy sie skala produckji , tylko tym mozesz byc konkurencyjny w odniesieniu do innych. zauwaz tez to ze ci rolnicy ktorzy twardo nastawili sie na dana produkcje sa liderami w swojej dziedzinie. w mojej okolicy od kilku lat najwieksze inwestycje widac wlasnie u rolników , zakup sprzetu , budynki , coraz lepsze maja auta. oczywiscie nie gospodaraja na areałach mniejszych niz 60 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wiele jeszcze zależy od tego jakie będą przewidywania na następny rok. Pewnie teraz będzie iść w góre ale jeśli przewidywania będą dobre to w kwietniu maju myśle że już będą obniżać cene ale może akurat znów aura nie dopisze i będzie rosło do czerwca. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a ma ktoś ceny pszenicy ze świętokrzyskiego???? bo tu już żadne ceny nie są podawane tylko spekulacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

myśle ze sytuacja na Ukrainie będzie miała duzy wpływ na ceny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

myśleć to ty możesz euro spadnie i po wszystkiemu, cała pszenica eksportowana do EU wróci do nas. ale jak drożeje to lepiej :) zna ktoś ceny pszenicy paszowej w Świętokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Ja tez mysle ze obecnie na cene zboz i nawozow ma wplyw kurs Euro,i mysle ze szybko nie spadnie a ceny powoli do gory.Jaka aktualna cena pszenzyta w lodzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

około 700-730


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

myśleć to ty możesz euro spadnie i po wszystkiemu, cała pszenica eksportowana do EU wróci do nas. ale jak drożeje to lepiej :) zna ktoś ceny pszenicy paszowej w Świętokrzyskim

pewnie że myślę i mam takie prawo a jak ci sie wydaje ze w tej sytuacji która jest w Europie i Polsce złotówka zyska to niech ci będzie moim zdaniem euro na pewno poniżej 4.3- 4.4 w najbliższym czasie nie zleci a nawet będzie wyżej

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj