Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

seat    2

Koledzy jak w mazowieckim kształtują się ceny pszenicy paszowej i konsumpcyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Andrzej B zależy jaką ją masz bo przyjmują min 150 opadanie i coś koło 25 gluten choc co do glutenu moge sie mylić. I cenowo wychodzi coś w stylu zwykłej paszówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Woj łódzkie powiat kutnowski pszenica na targowisku 80zł , u pośrednika 75 z vatem Jęczmień ta sama cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

gluten min 30 opadanie min 250 cena -860 netto , gluten min 25 opadanie min 220 cena 810 netto za każdy opad niższy o 10 sekund cena niższa o 10 zł Lubella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Młyn Emark niedaleko Bychawy pszenica 640 - 750zł netto

zwracają uwagę przedewszystkim na opadanie a później na gluten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

PIAST OSTRÓW

pszenzyta 660 netto

pszenica 720 netto

WIPASZ KOŁO

pszenzyto 680 netto(CENA zalezna od ilosci)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Pszenicy już się pozbyłem - 770 zł/t netto.

Co ciekawe w analizach z sierpnia opadanie 160, a w ubiegłym tygodniu 220 - czyżby sztucznie hamowano zapędy rolników do sprzedaży zboża zaraz po żnwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

bylo mnie sluchac teraz to juz jest za pozno, zaczynaja dodatkowo wyhamowanie fermy drobiu bo drob leci nie samowicie na dol...oj bedzie jazda bez trzymanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja tam nie widzę żeby coś się działo byłem u kilku gospodarzy i kupiłem trochę żyta i mieszanki jarej po 650. Większość nawet nie chce słuchać jak tyle proponuje. Po żniwach kupowałem po 600-620 pszenżyto i mieszankę. Myślę że ceny zboża paszowego do żniw dojdą do 800zł a może nawet więcej. Ci co musieli sprzedac już sprzedali a reszta będzie do wiosny trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

bylo mnie sluchac teraz to juz jest za pozno, zaczynaja dodatkowo wyhamowanie fermy drobiu bo drob leci nie samowicie na dol...oj bedzie jazda bez trzymanki

Nie było cie przez jakiś czas w tym temacie to myślałem że jakies mocniejsze leki wziołeś i się uspokoiłeś , ale widzę że poprawy nie ma.

Pszenica kons. z domu 820 netto, pszenzyto 680 netto też loco gospodarstwo.Kukurydza zaczyna drozeć, paszowa pszenica też lekko. Gdzie tu tragedia? Gdzie twe przepowiedziane dostawy z Ukrainy, południa? W Polsce jest najtańsze zboże w Uni(nie licząc Litwy), euro po 4.52 i zboże jedzie, ale w kierunku zachodnim, ewentualnie północnym w kierunku portu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

a wiesz co sie zaczyna dziac z rzepakiem?? jest tansze niz ze zniw kolego ekonomisto

to samo czeka polskie zboze...

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm księciuniu, brak ofert sprzedaży do twego skupu ? Skończ to pierd.lenie- nikt cię nie słucha. Mało tego, każdy cię olewa, a ty dalej jedno i to samo. Jakaś choroba ?

 

Swoją drogą, w okolicznych skupach próżno szukać dostawcy zboża. Każdy albo już sprzedał, albo czeka. W efekcie skupy zastosowały radykalne jak dla nich kroki, tj. podnoszą cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ksiąze, w d..pie mam rzepak. Cena rzepaku bedzie mnie interesowała 1.08.2012 jak przezimuje , a jak nie to w cale mnie to. Ci co kupili i magazynują to trochę się martwią, bo stracili po 100zł góra na tonie, ale zarobili w poprzednim sezonie po 800-1000zł na tonie. Także o nich to się nie bój panie ekonomisto, a że nie potrafisz analizować sygnałów płynących z rynku to się nie wypowiadaj w tym temacie, bo coś mi tu zanosi drobnym handlarzykiem który poprzez AF próbuje zachwiać rynkiem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Myśle ze nie jeden powinien popatrzeć co sie dzieje z roślinami zasianymi na jesień rzepak jeszcze kto zasiał to ma ale zauważam plantacje na których rzepak zaczyna znikać jaki to powód nie wiem. Następny problem zasiewy zbóz po takiej suszy w u mnie pszenica nie wygląda za ciekawie z kim sie rozmawia ze znajomych to z pszenicą na wiosne może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Na Mazowszu pszenica paszowa 720 netto, rzepak znajomy sprzedał w ubiegłym tygodniu kilka ton po 1930 netto więc tragedii nie ma, wszystko delikatnie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zgadza się, rzepak marny, wschody tragiczne, miejscami zerowe, od 3 miesięcy wody nakapało 18litrów w 5 etapach. Na dzień dzisiejszy co nie którzy będą musieli przesiać, a jak nie to liczyć się trzeba ze znacznym spadkiem plonu, pewnie trzeba będzie takie działki prowadzić ekonomicznie by nie dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj