Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

robert812    101

Ja w żniwa wywiozłem swoją pszenice prosto z pola na młyn ponieważ nie miałem gdzie magazynować, bardzo nad tym ubolewałem mysląc że na jesieni będa podwyżki. Teraz patrząc z perspektywy czasu widzę, że od kąd w sierpniu sprzedawałem po 930zł brutto, to do tej pory nie wróciła taka cena. Teraz nie żałuję,,,, ale niestety nie dało się tego przewidzieć. Kukurydzę obecnie płacą u mnie po 600 + vat a za mokrą ale nie bardziej niż 30% 500 + vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

kukurydzy nie chca kupowac ani odbierac z pola... wpaduje do kraju z ukrainy ponizej 700 netto z transportem...ale cyrk nie potrzebnie swoja suszylem trzeba bylo sprzedac i nie robic sobie kosztow z gazem

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Dużo ci płacą za robienie z siebie błazna?

 

Twój stan psychiczny pozwala ci zauważyć jaki mamy miesiąc?

 

Do następnych żniw jest jeszcze tyle czasu, że naprawdę bardzo różne scenariusze są możliwe.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ksiaze, w 100 % nic nie idzie przewidziec. ale zbyt duze braki sa w zbozu z ubiegłego roku i w obecnym roku tez urodzaju nie było. trzeba patrzec globalnie a nie tylko co sie dzieje na naszym kontynencie ze rosja i ukraina miały roku urodzajny to nie wszystko. wez pod uwage Zachód Europy i sprawa ma sie inaczej poniewaz tam zbiory były słabsze niz w tam tym roku. chiny wielka susza kilka miesiecy temu , w USA rowniez nie specjalne zbiory. i co teraz? wymienilem te kraje ktore znaczaco sie licza w produkcji pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

kukurydzy nie chca kupowac ani odbierac z pola... wpaduje do kraju z ukrainy ponizej 700 netto z transportem...ale cyrk nie potrzebnie swoja suszylem trzeba bylo sprzedac i nie robic sobie kosztow z gazem

Jak masz problemy ze sprzedażą kukurydzy to ja od ciebie ją kupie. Dowieź mi ją na podlasie a ja se poradze ze sprzedażą. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Ukraina znosi cło na eksport kukurydzy i pszenicy

 

Ukraiński eksport zbóż może wynieść 23,4 mln ton w roku handlowym, rozpoczętym 1 lipca, w tym 11,1 mln ton pszenicy i 9,1 mln ton kukurydzy.

 

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta Wiktora Janukowycza.

 

Cła eksportowe na zboża zostały wprowadzone na Ukrainie 1 lipca.

 

Ukraińskie ministerstwo rolnictwa oczekuje, że tegoroczne zbiory zbóż, dzięki sprzyjającej pogodzie, będą porównywalne do tych rekordowych z 2008 roku na poziomie 53 mln ton.

 

Do tego dolozyc jeszcze wegry ale bedzie jazda...

kolego widać że nie byłeś na węgrzech i nie wiesz co się tam dzieje/działo, mogę Cię troszke oświecić, rzepaki wymarzły, pszenice pozalewało po czym posiano QQ ale niestety w sierpniu miała wysokość ok 50-70cm, żniwa mokre niektóre zboża zbierane jeszcze później niż w PL, po zniwach sucho aż do ostatniego weekendu (rzepaki posiane ale cóż z tego jak wschody na poziomie 10-20% pow pol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ukraina znosi cło na eksport kukurydzy i pszenicy

 

Ukraiński eksport zbóż może wynieść 23,4 mln ton w roku handlowym, rozpoczętym 1 lipca, w tym 11,1 mln ton pszenicy i 9,1 mln ton kukurydzy.

 

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta Wiktora Janukowycza.

 

Cła eksportowe na zboża zostały wprowadzone na Ukrainie 1 lipca.

 

Ukraińskie ministerstwo rolnictwa oczekuje, że tegoroczne zbiory zbóż, dzięki sprzyjającej pogodzie, będą porównywalne do tych rekordowych z 2008 roku na poziomie 53 mln ton.

 

Do tego dolozyc jeszcze wegry ale bedzie jazda...

Dlaczego nie napisałeś, że utrzymała na jęczmień? Czy całe zboże z Ukrainy trafi tylko na nasz rynek, a jak odbudują zapasy kraje Starej Unii?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

No już nie twórzcie takiego armagedonu w Europie najlepiej to by było dla Was , gdyby wszędzie był nieurodzaj , a Polska "zieloną wyspą" :P. Tak jak w Polsce są regiony gdzie były gorsze zboiry, ale i takie gdzie zboże sypnęło bardzo dobrze. Moim zdnaiem paszówka może dostać w łeb, ale komsumpcja może utrzymac się na dobrym poziomie. Zresztą w końcu mamy globalny i wolny rynek , także nic nie wskuracie , gdyby cena spadła..

 

Aaa @ksiaze "kończ waść, wstydu oszczędz"...

Edytowano przez martini89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ksiąze jak nie ma kto od ciebie kukurydzy odebrać dawaj ją do mnie ja też ją zagospodaruje i nie bedziesz miał problemów do narzekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Dzisiaj wypisywałem faktury na pszenicę, cena ok. 713 PLN.

Jak inni mają, bo widzę, że rozmowa zeszła na inny temat.

 

Netto oczywiście.

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

pewnie po 350 bys kupil??

Oczywiście tyle za suchą, bo wiesz z Węgier wjeżdża i z Ukrainy też, a i ponoć w Honolulu ceny spadają. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

http://www.agrofoto.pl/pl/12,58,10900,fao_zboza_zdrozeja_o_20_proc_mieso_o_30_proc.html

 

Co myślicie o tym artykule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wy się nabijacie z @ksiąze a ja go rozumiem :D Nie od dziś wiadomo że af czytają nie tylko użytkownicy naszego forum. Zaniża wartość aby ludzie sprzedali a potem on sprzedał jak będzie drogie :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

http://www.agrofoto.pl/pl/12,58,10900,fao_zboza_zdrozeja_o_20_proc_mieso_o_30_proc.html

 

Co myślicie o tym artykule?

 

No tak, ale podotek rolny naliczany będzie po wysokich cenach żyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ruscy zastanawiają się nad wprowadzeniem ceł wywozowych na zboża bo od żniw wywieźli 10mln ton i się boją by głód ich nie zaskoczył, reakcja giełdy była natychmiastowa, czyli do góry. :D

@książe, pozostają ci juz tylko argumenty węgierskich dostaw, choć we Słowacji jest teraz sporo drożej jak u nas także lepiej jest tam pszenice opylić niż bić kilometry do Polski. Morał taki że konsumpcja musi być droższa i na wiosnę jedynka z przodu. :D W takim układzie i hodowca zarobi bo paszowe trochę tańsze i reszta też wyjdzie na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ksiaze dawaj do mnie qq.. 500zł za 30% i jakies 700zł za suchą Ci zapłacę....płatne gotówką na miejscu PODLASIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Wy się nabijacie z @ksiąze a ja go rozumiem :D Nie od dziś wiadomo że af czytają nie tylko użytkownicy naszego forum. Zaniża wartość aby ludzie sprzedali a potem on sprzedał jak będzie drogie :D

 

A mi się wydaję, iż ten cały księciunio to handlarz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

książę zawsze sieje zamęt wtedy kiedy cierpi na totalny brak zajęcia, to się regularnie powtarza nie tylko tu w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj