Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

S-Piotr    58

A skąd takie ceny ? http://www.agrofoto.pl/agroskop/zboza/1943.html


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

nie dziwie się, że tak się gorączkujesz skoro sam sprzedałeś po takich cenach,

 

a drugiej strony skoro sprzedałeś wszystko po co siejesz ferment na forum wypisując te głupoty? tak czy siak nieźle straciłeś także nic już nie wskórasz...

 

 

daj spokoj... moze na sianiu i zbieraniu sie cos tam znasz ale juz na trendach rynkowych to wogole czy ty rozumiesz ze w wolnym rynku to o cenie decyduje popyt-podaz ktore maja przelozenie na gieldach??

 

wlasnie wjezdza do polski kukurydza z wegier po 720 netto z dowozem ale jaja cos czuje ze suszarnie poplyna z kosztami przez wegierska kukurydze....

 

Nie dubluj postów

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

wszyscy co taak kontrakty robili po 500+ vat nagle sa zapchani i nagle maja awarie suszarni...ale jaja jeszcze dojdzie do tego ze ludziom nie odbiora z pol kukurydzy bo niby co im ktos zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

książe, jak nie masz kukurydzy to nie twój problem, także nie martw sie tak za bardzo za tych co ja maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Książę-zmień swój nick na PYTIA,robi się coraz zabawniej z tymi Twoimi proroctwami :) W końcu trzeba trochę rozruszać atmosferę na forum,bo zrobiło się nostalgicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

od poniedzialku cena ma spasc na 380 + vat ceny potwierdzone przez wiekszych graczy w tym kraju...powtorka z przed 5 lat trzymac sie bandy bedzie ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ksiaze, wez gosciu najlepiej nic nie pisz na forum bo ty tylko głupoty piszesz w kazdym jednym temacie;/. co patrze na twoje posty to albo nie czytam ich i przesuwam dalej albo spojrze i sam nie wiem czy to co ty piszesz mogł napisac normalny człowiek ;/. sorry ale musialem tak napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie znam tego typa o nicku książę ale jeśli chodzi o ceny płodów rolnych to niestety będą spadać sam prawie nic nie sprzedałem i trochę się obawiam czy dobrze zrobiłem a ceny będą się obniżać głownie z dwóch powodów bliskość krajów basenu M czarnego i oczywiście wschód Ukraina Rosja no i jeszcze Kazachstan cła w tych krajach zostaną zniesione będą w dużej mierze konkurencyjne no chyba ze złoty dalej będzie się osłabiać to wywiozą nasze zboże na zachód ciężko ocenić ale myślę ze o cenach pszenicy rzędu 1000-1100zł można zapomnieć już duże zakłady skupowe mówią o pszenicy właśnie ze wschodu w którym to właśnie te trzy kraje odzyskały potencjał eksportowy sprzed wielkiej suszy zeszłego roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

kto zboze ze rzniw sprzedal po 850 + vat i kupil tanio wtedy surowce do produkcji roslinnej czy to nawozy czy chocby paliwo to sie smieje..przeliczajac jego zakupy teraz to taak jakby teraz zboze sprzedal po 1000...a kolego tomaszpa1 przypomnij sobie jak wczesniej pisalem zeby sprzedawac ze rzniw niestety na ekonomii i analizowaniu czynnikow zewnetrznych znasz sie jak gornik na zbieraniu jablek...bys byl madry to bys przesledzil chocby gielde Matif i zobaczyl co bedzie juz w listopadzie a o grudniu nie wspomne...

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

możliwe,że będzie z kukurydza tak jak z ziemniakami bo nawet na najgorszych piaskach czy bagnach jest ładna kukurydza i nie wiem po co się między sobą żrecie, jak działacie w jednej branży, każdy ma prawo do swojego zdania.... a przecież logiczne jest,że jak czegoś jest nad produkcja to ceny mogą spaść a co do zbóż to w Polsce wszystko jest możliwe ja bynajmniej nie pamiętam 2 sezonów pod rząd aby ci na górze dali rolnikowi zarobić jak nawet cena się utrzymała do momentalnie cena środków do produkcji tez w górę....

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

cholera chcialem sprzedac suchej kukurydzy...ale cene ktora proponuja czyli 680-690 netto nie kryje kosztow.. chyba przestane suszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

U mnie konsumpcyjna pszenica po 800zł netto i cena ta utrzymuje się od sierpnia- powiat Nysa-Prudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ksiaze , kolego studiuje logistyke i na wiekszosci przedmiotów mam ekonomie takze mi nie ublizaj bo jeszcze mało wiesz;], poczekajmy do lutego:) ja jestem spokojny o cene na młynie podniesli cene o 20 zł na tonie takze w moich stronach o spadkach cen zboza poki co nie ma mowy. gesiarze biora ode mnie spore ilosci paszowego ciagle po tej samej cenie co w zniwa takze moze poprostu lepiej mi sie udaje sprzedac niz innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Ukraina znosi cło na eksport kukurydzy i pszenicy

 

Ukraiński eksport zbóż może wynieść 23,4 mln ton w roku handlowym, rozpoczętym 1 lipca, w tym 11,1 mln ton pszenicy i 9,1 mln ton kukurydzy.

 

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta Wiktora Janukowycza.

 

Cła eksportowe na zboża zostały wprowadzone na Ukrainie 1 lipca.

 

Ukraińskie ministerstwo rolnictwa oczekuje, że tegoroczne zbiory zbóż, dzięki sprzyjającej pogodzie, będą porównywalne do tych rekordowych z 2008 roku na poziomie 53 mln ton.

 

Do tego dolozyc jeszcze wegry ale bedzie jazda...

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Kupię ilości tirowe owsa lub mieszanki z transportem.

ja mam mieszanke około 35 ton. daj znac na prive jezeli jestes zainteresowany to moze sie dogadamy

 

ksiaze, mineło raptem 1,5 miesiaca od zakonczenie zniw wiec dla mnie to normalna sytuacja ze ceny utrzymuja sie na stałym poziomie zawsze tak było. tylko ze nie tylko do Polski moze trafic ukrainskie zboze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

tomaszpa1 taak ale caly czas mam w pamieci co zrobila ukraina chyba byl to 2004 rok jak sie nie myle... i nastepny rok tez byl do d*py przez ukraine...obym sie mylil

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj