Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

ksiaze    234

Pszenica konsumpcyjna 910 brutto .Czekamy na jedynke z przodu :D

 

 

a nawozy pod 3tys....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

kamil900830- gdzie na opolszczyżnie tyle płacą za pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ksiaze , co ty za głupoty piszesz , niemcy maja o 6 % nizsze plony niz w ubiegłym roku z jakoscia u nich tez bez rewelacji. póki co to euro sie umacnia i nie opłaca sie importowac wrecz przeciwnie sprzedawac zboze na eksport . dzis w radiu analityk finansowy stwierdził ze euro do konca wrzesnia moze osiągnać kurs nawet 4,60 , nie mam nic przeciwko poniewaz biore dopłat około 80 tys takze przy takiej kwocie kazdy grosz kursu ma dla mnie spore znaczenie ;) w tam tym roku było cos około 4.25 kurs do dopłat. czyli w przypadku osiągniecia 4.60 dopłaty wzrosna o jakies 8 % . czyli od kwoty 80 tys mamy 86 tys;)

 

 

może i dobrze myślisz ale piszesz bzdury. Na szczęście prawda jest lepsza od twoich wyliczeń

 

w tam tym roku było cos około 4.25 kurs do dopłat.

 

cos około 4,25... a dokładnie 3,9847

 

* 2007 r. = 3,773 zł za 1 EUR

 

* 2008 r. = 3,397 zł za 1 EUR

 

* 2009 r. = 4,2295 zł za 1 EUR

 

* 2010 r. = 3,9847 zł za 1 EUR

 

Jeżeli już coś piszecie na AF to piszcie to zgodnie z prawdą. To tyle sprostowania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

ciekawą rzecz wyczytałem że cena pszenicy w skupach to średno 750 zł/t a na targowiskach 980 zł/t - nie byłem nie sprawdzałem faktycznie tak jest i czy jest konkretny popyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Dziś na tagowisku w Lubartowie kupowałem żyto po 600zł. Byli też tacy co chcieli po 750zł. Za pszenżyto wołali po 800zł. o pszenicę i jęczmień nie pytałem a szkoda! No i fakt faktem ale ładnej pszenicy to tam nie miał nikt, zreszta reszta zboża też taka sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

JPH2

Agro-AS Grodków, Młyny Polskie Brzeg .Ilośc +,- 200t ;)

ksiaze

Życie .Saletre i Mocznik na następny sezon mamy już kupioną leży w magazynie u dystrybutora ;)

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zyto paszowe w tej cenie plus vat w Podlaskiem można sprzedać w wielu miejscach i nie trzeba wozić po targowiskach, konsumpcyjne jest droższe o ok.200zł. Na pszenżyto była b.dobra cena - moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Pszenica 900

Żyto 700

Pszenżyto 750

ceny z targowiska w Stoczku Łuk. z wtorku tydzień temu żyto nawet po 800 było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

W poniedziałek na targowisku w Sandomierzu wołali

pszenica 0d 800 do 1200

kukurydza 1300

owies 800 do 1000

ceny troche jak z kosmosu ale ziarno ładne mieli i nawet nie było bardzo porosniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Agrolok Susz:

Pszenica paszowa 700zł + vat

 

Ziarn-Pol Dąbrówka:

Pszenżyto 680 zł + vat

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kukurydza 28,9% wilgotność cena 570 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jestem w szoku cena pszenicy to jedyne 760-800zł/t na rękę .I problem ze zbytem,kupujący oświadczył że niema problemów z jakościowym ziarnem. Ale za to żyto konsumpcyjne po 800-820zł/t,kupią każdą ilość.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dziś puściłem trochę pszenicy, opad 260-220 reszta też ok, po 850netto, Elewarr Bielsk Podlaski.

Pszenica poniżej 220 opad do 180 750 netto. Żyto kons. 900netto. Pszenżyto 650netto. Kukurydza 580brutto za 25% wilg.

S-piotr na podlasiu w mej okolicy to na palcach można policzyć tych co maja opad. pow 220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Chemirol kukurydza mokra przy 30% wilgotności cena 410 + vat...

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Krasnystaw pszenica konsumpcyjna 90 netto przy parametrach jeśli dobrze pamiętam to gluten 26 opadanie 220 reszty nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

spada pszenica 720 paszowa a kukurydza od poniedzialku moze juz piatku byc ponizej 400zl...duze firmy porobily kontrakty na sucha kukurydze z wegier slowacji czech po 140 euro za tone...mozecie sobie wyobrazic jak poleci kukurydza a zarazem jak juz zaczyna ciagnac pszenice w dol..

 

warto sie z tym zapoznac: http://transarr.pl/

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

pszenzyto 600 pszenica 800 kujawsko-pomorskie drozsza nie bedzie ja sprzedaje wszystko...ukraina nas zaleje

nie dziwie się, że tak się gorączkujesz skoro sam sprzedałeś po takich cenach,

 

a drugiej strony skoro sprzedałeś wszystko po co siejesz ferment na forum wypisując te głupoty? tak czy siak nieźle straciłeś także nic już nie wskórasz...

Edytowano przez lukas21

Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pszenżyto puściłem w piątek i sobotę po 700netto z domu, konsumpcję po 850netto czyli @książe Ukraina coś nas nie zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Coś wisi w powietrzu skupy w mojej okolicy na razie zgodnie opuściły cenę na 760brutto za parametry z górnego pułapu.W żniwa płacili po 860brutto.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj