Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nhfan    1

jak w sierpniu będzie cena koło 800 to będzie b.dobrze ale jak zrobią po 500 albo po 600 to już ku**a będzie przesada i więcej kosztów niż zysku... ale cóż to jest polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

koledzy doradzcie co robic mam pszenice ze zbiorów 2010 ok 45 t co robic magazynowac dalej i sprzedac w tedy jak znowu przekroczy magiczny próg 1000 zł za tone czy teraz sprzedac całosc i nie czekan na nowe zbiory ale mam gdzie magazynowac . kasa narazie jest mi nie potrzebna bo czekam na premie na młodego rolnika i wtedy mysle sprzedac całosc jak bym miał ok 90 ton to było by 90 tys i 75 z młodego rolnika to juz bym kupił fajny traktorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Tylko wtedy możesz już nie dostać po 1000zł/t po żniwach ceny znacząco spadną tak mi się wydaje ,mogłeś sprzedawać teraz jak było ponad 1000 za tonę a kasę do banku na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja też bym wypchnął teraz


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Nie sprzedawaj, narazie na rynku zaczynaja sie spekulacje, nie odnos sie do sytuacji w Polsce ale w europie a nawet na calym swiecie tylko w tym pier**lonym kraju w ktorym mieszka tyle j**anych idiotow moga sie takie szopki robic. Zobaczymy co beda wp***dalac na jesien, jesli glupie chlopki ich zapchaja na miesiac lub dwa moga blefowac ze zrobili zapasy ale tak naprawde zadnych zapasow nikt nie jest wstanie obecnie zrobic na wiecej niz do konca wrzesnia.Ziarna po prostu nie ma, pod koniec sierpnia maja wplynac do portu statki po polskie zboze, niemcy tez rusza i wtedy bedzie mozna rozmawiac o cenie. Ta banda idiotow z rzadu i korporacji chce juz do konca dobic polskiego rolnika tylko ze on sie na to zgadza. Robia co chca, troche spuscili z cen i juz sie zaczyna wozenie a rolnicy chca sprzedac pszenice po 800zl i do dla nich jes swietna cena, firmy wiedza dokladnie jaka bedzie sytuacja dlatego chca kupic jak najtaniej ziarno. Bo zniwa to cena musi spasc jak sie chce zeby spadla to spada, proste.

Edytowano przez arko2255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

tez tak mysle zeby sie narazie wstrzymac ale tata sie boi i chodzi zły bo proponowali mu po 105 zł 100 kg ale mowie poczekaj bedzie droga bo nie ma zobaczymi jak to bedzie moze mi sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie nie ma sie co gorączkować i marzyć o kolejnych rekordach w przyszłym sezonie i nie piszcie ze pszenica po 700 to poniżej kosztów bo tak nie jest i bedzie dobrze jak ją w przyszłym sezonie sprzedacie troszke powyżej 600zł-wy producenci zbóż i tak jesteście w komfortowej sytuacji bo macie dopłaty do ha a co ma powiedzieć producent trzody czy brojlerów -nie żrecie mięsa ? to przestanie biadolić bo ten sezon był rekordowy i zboże było po takiej cenie jak by świnia było po 8zł a była kiedyś? i jeszcze dopłaty macie więc naprawde przestancie głupio gadać bo każdy ma wysokie koszty nie tylko wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja na twoim miejscu bym sprzedał tą pszenice,takich cen jak były to już nie będzie.

Wystarczy że na Ukrainie będą udane zbiory pszenicy a na takie się zanosi,to wystarczy jej dla całej Uni Europjskiej

http://rolnicy.com/zboza/nowe-prognozy-zbiorow-zboz-na-ukrainie-13-06-11.html

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/aktualnosci/spadaja-ceny-zboz-nie-w-polsce,29256.html

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Myśl... myśl...

 

CZytaj raporty i wyciągaj wnioski! Teraz robi się wodę z mózgu rolnikom aby kupić za te 600 700 złtych, a za parę miesięcy? sprzedać po 1000. Rynek jest rozdygotany, każde "pierdnięcie" robi zamieszanie. Od 1 lipca Rosjanie mogą sprzedawać zboże na rynek i trochę spadło! Ukraińcy wprowadzili jakiegoś opłaty bo boją się że im zboże wyjedzie za granicę i na wiosnę będą musieli kupować. Nota bene Rosjanie też myślą nad wprowadzeniem jakiś ceł. To pokazuje że nie jest dobrze.

 

"Mimo wyższych szacunków zbiorów (1 808 mln t) przewidywany spadek globalnych zapasów zwiększył się wobec prognoz z majowego raportu o 3 mln t do 13 mln t co oznacza, iż w na koniec czerwca w 2012 r. zapasy zbóż na świecie wyniosą 339 mln t i będą najniższe od sezonu 2007/2008. Wzrost napięcia bilansu jest wynikam podniesienia całkowitych prognoz popytu na ziarno w sezonie 2011/2012 o 9 mln t do 1 821 mln ton (prognozy bez ryżu)".

To jest cytat za Międzynarodową Radą Zbożową z ostatniego dnia czerwca.

 

To jest wiedza. A cała reszta to marketing.

 

Nie sprzedawaj, narazie na rynku zaczynaja sie spekulacje, nie odnos sie do sytuacji w Polsce ale w europie a nawet na calym swiecie tylko w tym pier**lonym kraju w ktorym mieszka tyle j**anych idiotow moga sie takie szopki robic. Zobaczymy co beda wp***dalac na jesien, jesli glupie chlopki ich zapchaja na miesiac lub dwa moga blefowac ze zrobili zapasy ale tak naprawde zadnych zapasow nikt nie jest wstanie obecnie zrobic na wiecej niz do konca wrzesnia.Ziarna po prostu nie ma, pod koniec sierpnia maja wplynac do portu statki po polskie zboze, niemcy tez rusza i wtedy bedzie mozna rozmawiac o cenie. Ta banda idiotow z rzadu i korporacji chce juz do konca dobic polskiego rolnika tylko ze on sie na to zgadza. Robia co chca, troche spuscili z cen i juz sie zaczyna wozenie a rolnicy chca sprzedac pszenice po 800zl i do dla nich jes swietna cena, firmy wiedza dokladnie jaka bedzie sytuacja dlatego chca kupic jak najtaniej ziarno. Bo zniwa to cena musi spasc jak sie chce zeby spadla to spada, proste.

 

Zgadzam się! Ostatnio na potwierdzenie Twoich słów znalazłem raport z końca czerwca Międzynaorodowej Rady Zbożowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Chytry dwa razy traci- to taka życiowa maksyma,jak jest okazja po 1000zł opchnąć to nie ma co się nad tym zastanawiać i czekac na wyższą cenę,bo się można mocno zawieść.Cieszyś się z tego co jest, bo chociaż raz na 10 lat jest jakaś hossa dla nas rolników,bo jak nie deszcz to mróz albo inne cholerstwo daje nam po kieszeni i tylko tyramy aby wyjść na zero.

Przemek321-jego wypowiedż przypomina mi wypowiedż mieszczucha, który twierdzi,że ta drożyzna w sklepach to wina rolnika,bo tak drogo za wszystko liczy i ja pytam Przemka321 jakim prawem tak drogo liczysz za wieprzowine,ze ja muszę w sklepie płacić za 1kg karczku aż 16zl,za żeberka aż 14zł a za schab bez kości to 17zł.SKANDAL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

JPH2 tylko hodowca trzody nie kupuje zboża w sklepie tylko u producenta zboża które jest rekordowo drogie. po drugie to nie pisałem tego złośliwie bo sm jestem rolnikiem i posiadam 50ha i wiem jak jest tylko ze producent zboża może produkować zboże po 500zł za tone bo ma dopłaty a hodowca nie może tuczyć świń po 3zł bo nikt mu do szt nie dorzuci 100zł i tu jest różnica i to bardzo wielka.ach jph2 skoro mówisz ze tak drogo jest w sklepach to zobaczysz jak bedzie za rok jak te ceny zboża sie utrzymają-to te ceny pomnożysz sobie razy dwa ale co to na ciebie jak sprzedasz zboże po 1000zł i cię bedzie stać ale inny nie bedzie i tu jest pies pogrzebany bo byście chcieli mieć zboże drogie a w sklepach mięsko tanio-haha.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Przemek321-napisałam specjalnie tak zjadliwie i nie wiem czy to zrozumiałeś. Jak rolnik może rolnikowi tak zazdrościć i na dodatek takie bzdury pleść.Każdy z nas ciężko pracuje,chyba że obibok, bo i tacy są i potem z zazdrości są chorzy, że u sąsiada się darzy i na polu i w stajni.A z matematyką i zdrowym rozsądkiem to u ciebie na bakier, jak i u mieszczuchów .Im też tak mącą w głowach i potem takie bzdety wygadują jak i Ty.Odpowiedz sobie sam czy cena finalna produktu czy to pszenica czy drób czy świnia jest taka jakbyś sobie sam życzył?Czy Ty masz osobiście na to wpływ?Weż sie za czytanie prasy rolniczej ,bo tam na okrągło piszą PO CO SĄ DOPŁATY I O ŚWINSKICH DOŁKACH I GÓRKACH, I WIELE INNYCH CIEKAWYCH RZECZY.W dyskusję już na ten temat sie więcej nie wdaję,bo szkoda czasu, wolę czytać konkretne pouczajace rzeczy a tu na forum jest ci ich dostatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Ale po co ta wojna hodowców z plantatorami, czy swinia nie moze kosztowac 6zl za kilogram, moze i wszystkim sie bedzie oplacac tylko niech ludzie z miasta wiedza ile marzy naliczaja sobie posrednicy, ubojnie i pieprzone sklepy. Co do cen zboz, nie robmy sami sobie totolotka ze raz sie uda zasiac to a raz tamto. W tym roku zboze jest srednio po 700zl (wszystkie odmiany) ale czy nie pamietamy cen pszenicy po 430zl, palenie ziarna oraz cen paliwa i srodkow do produkcji o polowe tanszych. Jakby kazdy wzial sobie srednia cen np pszenicy z ostatnich 5 lat to nie wiem czy by sie tak mocno cieszyl z obecnych cen. Skonczmy z tym ze raz sie uda to raz tamto. Zboza nie ma i glupie wypowiedzi ze Ukraina moze nas zasypac a co w tamtym roku nie mieli suszy, rowniez maja ogromny deficyt zboza, MIT ZBOZA Z UKRAINY zostal wygenerowany przez naszych bialych kolniezykow w celu manipulacji na krajowym rynku. Te troche smieci co przywaza stamtąd nigdy nie bylo i nie bedzie mialo w plywu na Polskie zapasy ale na mieszanie w glowach. NIE CHCECIE SPRZEDAC TO MY SOBIE PRZYWIEZIEMY i juz trzesa sie portki naszym rolnikom i zaczynaja sie kolejki przed skupami. Dzisiaj oni nie kupia, kupi kto inny, Niemcy, Francja, Anglia czy Chiny. W USA susza tylko o tym cichutko. Gdzie jest ten gosc ktory w tamtym roku mial tyle milonow zapasow zboza pamietam ten ryj jak dzis, teraz jego koledzy pracuja a on wyjdzie za pare lat w ekran.

 

Przemek321-powinienes inaczej zaczac myslec, zboze drogie, pasze drogie to czemu moje swinie sa tanie? i tu drazyc dziure i domagac sie o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Ja powiem tak że z cenami w rolnictwie to jest jak na morzu fale, raz dołek raz górka i pewnie będzie tak dalej niestety :( Według mnie można temu w pewnym stopniu zapobiec robić sobie duże zapasy zboża (hodowcy gdy jest mała cena ziarna) lub przechowywać np. z dwóch sezonów zboże jeśli ktoś się utrzymuję z pola. Jest tylko jeden problem potrzebny jest do tego duży kapitał i trochę magazynu :) Proszę się tym nie sugerować są to tylko moje jakieś skromne pomysły jak zaradzić wahaniom cen w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Kiedys padl pomysl na forum politycznym ze rolnicy powinni byc dwu zawodowcami, swietny pomysl dajmy Panu Tuskowi troche ziemi i niech produkuje zywnosc za darmo a na zycie zarabia ze swojej pracy.

 

lipnicak- nie o to chodzi zeby siac i przechowywac, chodzi o to zeby kazdy wiedzial za ile pracuje tak jak w normalnej pracy, wyplata na koniec stala i wiem co moge robic a nie ze inwestuje i nie wiem czy sie uda sprzedac drogo czy tanio ba ja nawet moge nic nie zebrac.

Rolnik w naszym kraju jako producent zywnosci jest traktowany jak tepy prostak i robol.

Edytowano przez arko2255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

1000zł za tonę nie trafia się co roku jak możesz to sprzedawaj.I to teraz jak jest potrzebne bo po żniwach będzie dużo taniej już jest taniej. Bierz pod uwagę też to że jeżeli zboża są ponad 1000zł za tonę to rolnik woli kupić gotową pasze o 200zł droższą.Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A my dzisiaj końcówke pszenicy sprzedaliśmy po 1000 pln za tone. Moim zdaniem nie ma na co czekać. W przyszłym sezonie nie będzie już takich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@maceo zgadzam się z tobą. Na moim terenie nikt już teraz nie skupuje zboża paszarnie czekają na żniwa. Młyny też już za bardzo nie chcą pszenicy. A u rolników owies czy zagrzybione pszenżyto 800 a niektórzy za tyle nie chcą sprzedac. Ja przeszedłem na gotowa pasze po 1200zł. Przy tych cenach nie warto śrutować a jak już to chyba lepiej by się wyszło na pszenicy po 950 niż owsie po 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: kolega @ arko2255 ma całkowitą racje, macie net to sobie zobaczcie jaka sytuacja jest na świecie, same kataklizmy jak nie powódź to susz np. Australia potentat w produkcji zbóż, patrzcie na ceny na giełdach światowych a nie u handlarzy, chyba że ktoś musi ato już inna sprawa :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Tylko u nas Rosja i Ukraina dyktują cenę ,a komu mało 1000zł za pszenicę to niech czeka dalej :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

zawsze tak jest ze płaca 1000zł/t i np ci głupio madrzy rolnicy twierdza ze powinna byc 1100 albo 1200 . wszyscy by chcieli jak najlepiej . wolny rynek jest wiec jak znajdzie sie ktos kto zapłaci przykładowo 1400 zł/t pszenicy moze jemu sprzedac. szczerze mowiac rolnicy z wyzszej polki najlepiej sobie radza a malo sie madruja i czesto sa w cieniu zabierania głosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie rozumiem co poniektórych. Pszenica jak była po 1000 zł to na co czekaliście ze sprzedażą?? Rozumiem ze każdy chce wyciągnąć jak najwięcej ale to juz jest rewelacyjna cena dająca duży zysk.

Jeśli chodzi o cenę po żniwach myślę ze będzie wysoka ale napewno niższa niż w tym roku może około 800 zł.

A żeby nie odbiegać od tematu. Tegoroczny jęczmień 720 zł/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Na giełdach światowych zboże w dół.. W Rosji wyższe zbiory, Ukraina bez kataklizmu, w Australi dopiero co rośnie nowe zboże po powodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj