Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ojciec dziś kupił 2t pszenicy po 500zł tona :D z wołkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Teraz tylko pytanie jak długo utrzymają się takie ceny. Znowu będzie pewnie tydzień wzrostów a później spadków i tak pewnie do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie jak długo utrzymają się takie ceny. Znowu będzie pewnie tydzień wzrostów a później spadków i tak pewnie do żniw.

 

Panowie cena zboża paszowego i tak nie bedzie za duzo wyzsza niz 500 zl a jeczmienia to na pewnoe nie bedzie wyzsza teraz jest taka cena bo to spekulacje sa i na Polske to działa tak samo jak z cukrem zadziałało u mnie w okolicy kupe rzepaku ludzie polikwidowali i jara pszenice i jeczmien zasiali wiec wiadomo jaka bedzie cena zboza pozdro panowie i panie .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

żeb czasem po 500zł nie było, u nas susza, Niemcy, Francja susza, ozime blade zapasów zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

farmermf niech sobie chłopak pomarzy... :lol: Z pogodą jeszcze nikt nie wygrał. Co z tego, że przesiano kilka czy kilkanaście tysięcy ha rzepaku ? Polska jest mało liczącym się graczem na arenie międzynarodowej jeśli chodzi o eksport zbóż. W zeszłym roku jak mówili- jakie to zapasy, jakie to będą rekordy i co się stało ? Drugim ważnym aspektem, jak słusznie zauważył farmermf pozostają zapasy, o których zresztą trudno mówić- magazyny puste. Aby te magazyny zapełnić potrzeba kilku lat, kilku lat plonów na przyzwoitym poziomie na CAŁYM świecie. Ja mam obecnie możliwość zakontraktowania pszenicy po 700 zł, a dochodzą mnie słuchy, że kontraktują nawet po 800 zł/t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmermf niech sobie chłopak pomarzy... :lol: Z pogodą jeszcze nikt nie wygrał. Co z tego, że przesiano kilka czy kilkanaście tysięcy ha rzepaku ? Polska jest mało liczącym się graczem na arenie międzynarodowej jeśli chodzi o eksport zbóż. W zeszłym roku jak mówili- jakie to zapasy, jakie to będą rekordy i co się stało ? Drugim ważnym aspektem, jak słusznie zauważył farmermf pozostają zapasy, o których zresztą trudno mówić- magazyny puste. Aby te magazyny zapełnić potrzeba kilku lat, kilku lat plonów na przyzwoitym poziomie na CAŁYM świecie. Ja mam obecnie możliwość zakontraktowania pszenicy po 700 zł, a dochodzą mnie słuchy, że kontraktują nawet po 800 zł/t...

 

 

chłopaszki mozecie sobie pomazyc o dobrej cenie po zniwach!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie nie mozecie sie pogodzic ze cena spadnie szybko i czar wysokich cen minie. jeszcze sie przeliczycie..................mylisz sie ze jestesmy malo liczacym sie krajem w uni jestesmy w czolowce jesli chodzi o zboza a po co ci arena miedzynarodowa liczy sie bardzeij to co w europie jest zboze najdrozsze jest w europie nie na innych kontynentach wiec nie gadaj glupot bo nie wiesz co piszesz !!!!!!!!!!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Wszystko będzie droższe. Paliwa,artykuły spożywczne i wszystko inne... przy małej produkcji zbóż w naszym kraju wiadomo cena będzie większa ale zauwazcie,że ponosimy coraz większe koszty produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie droższe. Paliwa,artykuły spożywczne i wszystko inne... przy małej produkcji zbóż w naszym kraju wiadomo cena będzie większa ale zauwazcie,że ponosimy coraz większe koszty produkcji...

 

 

Polska to dziwny kraj jak w europie zachodniej cos drozeje zboze, swinie to u nas cena stoi w miejscu albo mozolnie cos poedejdzie wyzej a jak cena leci w doł u zachodnich sasiadow to u nas jeszcze bardziej leci.

Cieżko jest u nas cos zarobic w rolnictwie. POsrednicy jedynie maja stałe marże i oni nie przejmuja sie tym czy swinia po 3 zl czy po 6 zl czy zboze po 1000 czy po 300 oni poprostu swoje zarobia. pozdrawiam tych ktorzy mysla ze zaobia kokosy na zbozu czy rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

"Chłopaszku" jeszcze nie znudziło się tobie to pisanie. Nie pisz głupot, że zboże będzie tanie itd, bo tego nikt nie przewidzi. Jak wspomniałem wcześniej, zapasy są na wyczerpaniu, a aby je przywrócić potrzeba kilku lat (to nie tylko moje zdanie). Już nie jeden/jedni pisali/ namawiali do sprzedaży po 600 czy tam po 700 i co.... przeliczyli się.

Widzę, że piszesz o świnkach, a więc wnioskuję z tego, iż jesteś hodowcą, tj. zależy ci aby zboże było jak najtańsze. Znam osobiście kilku cwaniaków skupujących zboże za półdarmo po żniwach i dalej chyba nie muszę pisać...

Z jednym się zgodzę,że (nie jestem żadnym hodowcą) czy to świnie czy to mleko itd, a konkretnie ceny ich skupu powinny odzwierciedlać ceny w sklepach.

Na kokosy raczej nikt nie liczy, ponieważ z rolnictwa trudno je osiągnąć (chyba że pośrednicy). Podwyższą ceny nawozów, paliwa i oprysków (z resztą już tak jest a będzie jeszcze gorzej) i osiągniemy przychód jak w poprzednich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chłopaszku" jeszcze nie znudziło się tobie to pisanie. Nie pisz głupot, że zboże będzie tanie itd, bo tego nikt nie przewidzi. Jak wspomniałem wcześniej, zapasy są na wyczerpaniu, a aby je przywrócić potrzeba kilku lat (to nie tylko moje zdanie). Już nie jeden/jedni pisali/ namawiali do sprzedaży po 600 czy tam po 700 i co.... przeliczyli się.

Widzę, że piszesz o świnkach, a więc wnioskuję z tego, iż jesteś hodowcą, tj. zależy ci aby zboże było jak najtańsze. Znam osobiście kilku cwaniaków skupujących zboże za półdarmo po żniwach i dalej chyba nie muszę pisać...

Z jednym się zgodzę,że (nie jestem żadnym hodowcą) czy to świnie czy to mleko itd, a konkretnie ceny ich skupu powinny odzwierciedlać ceny w sklepach.

Na kokosy raczej nikt nie liczy, ponieważ z rolnictwa trudno je osiągnąć (chyba że pośrednicy). Podwyższą ceny nawozów, paliwa i oprysków (z resztą już tak jest a będzie jeszcze gorzej) i osiągniemy przychód jak w poprzednich latach.

 

Skad takie informacje ze nie ma zapasow sam sobie to wymysliles ???? Widze ze tylko sprzedajesz zboze i moze rzepak jak go masz. zobaczycie sami jaka bedzie cena zboza i rzsepaku ktorego nie ma nikt nie da wam wiecej po zniwach za zboze paszowe czy rzepak niz rok temu po zniwach wiadomo ze to boli ale sam sie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie cena zboża paszowego i tak nie bedzie za duzo wyzsza niz 500 zl a jeczmienia to na pewnoe nie bedzie wyzsza teraz jest taka cena bo to spekulacje sa i na Polske to działa tak samo jak z cukrem zadziałało u mnie w okolicy kupe rzepaku ludzie polikwidowali i jara pszenice i jeczmien zasiali wiec wiadomo jaka bedzie cena zboza pozdro panowie i panie .........

No i znalazł się "As" , który wierzy w cudowną plenność pszenicy jarej, w doskonałe zaopatrzenie upraw w wodę z równo rozłożonych opadów , brak wszelkich gradów i nawałnic, powszechną ochronę fungicydową oraz nawożenie przed i po siewne zapewniające maksymalne plony.

Pora wytrzeżwieć i się obudzić Panie motooperatorze7, czas świąt już minął B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znalazł się "As" , który wierzy w cudowną plenność pszenicy jarej, w doskonałe zaopatrzenie upraw w wodę z równo rozłożonych opadów , brak wszelkich gradów i nawałnic, powszechną ochronę fungicydową oraz nawożenie przed i po siewne zapewniające maksymalne plony.

Pora wytrzeżwieć i się obudzić Panie motooperatorze7, czas świąt już minął B)

 

 

A czy ja mowie panie xemit ze beda super plony na poziomie 10 ton z 1 ha nie przeciez. Tylko pisze ze nikt wam nie zaproponuje cen zboza takich jak teraz sa czyli po 700-800-900-1000 zl za paszowe to jest nie realne chyba ze bujacie w obłokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kolego, rok wcześniej nawet nikt się nie spodziewał, że takie ceny będą. A czego to wina ? W głównej mierze pogody. Nie pisz pierdół, tylko módl się aby nie było w tym roku takich anomalii na świecie bo "popłyniesz" z tymi twoimi świnkami... PAMIĘTAJ, POGODY NIE PRZEWIDZISZ !!!

 

nikt wam nie zaproponuje cen zboza takich jak teraz sa czyli po 700-800-900-1000 zl za paszowe to jest nie realne chyba ze bujacie w obłokach.

Jak napisałem wcześniej, mam możliwość zakontraktowania po 700 zł/t po żniwach prosto z pola. Liczę po cichu na troszkę więcej, więc ta oferta mnie nie interesuje. Dochodzą mnie słuchy, że kontraktują już po 800,więc...

 

Ps. Koniec tego pisania. Zobaczymy, pożyjemy...

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

matoperator7 piszesz w jednym poście, że tyle rzepaków przesianych a w drugim , że nie będzie na niego ceny , że dostaniemy tyle samo co w żniwa 2010 jak juz teraz firmy chcą podpisywać kontrakty po ponad 1800zł/tone. Wydaje mnie się że nie znasz podstawowych zasad ekonomi słyszałeś o popycie, podaży, kosztach? To jest normalne że w żniwa handlarze będą próbowali szukać jeleni ale dobry gospodarz ma gdzie przechować towar nie bój się ludzie za darmo zboża nie oddadzą przy dzisiejszych kosztach.Moje prognozy rzepak w żniwa ok 2000zł/t mniej było zasiane dużo plantacji zostało zlikwidowanych po zimie ale nie wszystkie które powinny u nas są takie erzepaki w które nie b edzie sie oplacalo kombajnem wjezdzac , jest za sucho, plony po 1,5tony z hektara nie będą rzadkością a nie wiadomo co sie jeszcze do żniw wydarzy. Myśle że na przełomie roku może dojść do 2500/t jest jeszcze aspekt wysokich cen ropy aftowej. Sytuacja może się zmienić jedynie jeśli na swiecie będą rekordowe zbiory a na to się nie zanosi. W Polsce wiadomo że rzepaku bedzie zdecydowanie mniej. ceny zboża w żniwa lekko spadną a dalej bedą się powoli piąć do góry u nas rekordowych zbiorów nie bedzie jare przy ej pogodzie to jest niewypał... decydujące będą zbiory na świecie, ale trzeba pamętać że transport też kosztuje i taniego zboża nikt nam nie zaoferuje, w sytuacji gdy trzeba odbudować zapasy. Ps. matoperator świnki terz w koncu podrożeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po widoku swoich ozimin muszę stwierdzić, że nie przyczynią się do odbudowania zapasów zbóż. Pszenżyto słabiutkie, i część ozimego przesiałem jarym, a wcześniej zgłaszałem szkodę złego przezimowania do ubezpieczyciela. Zyto też miejscami bardzo rzadkie, nie pokrzewiło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w okolicy oziminy wyjątkowo dopisują, jak poradza sobie jare? dajmy im czas bidulom powschodzic, ale jak już powiedział xemit-ani to nie świeta ani nie prima aprilis, wiec prosze-nie róbcie już sobie żartów z cenami 2000 za tonę. i co 12 zł za bochen chleba, 3 zł za kajzerkę, 15 za żywiec i 25 za parówki?

 

inflacja wb NBP i BGŻ nie zanosi sie na wiecej niż 5 % a nie 300%!!!


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj