Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    277

ja mam nadzieje ze zacznie bo moje świnki na zapasach które mam już długo nie pociągną:) a tak na serio napewno stanieje bo ceny które są teraz są bardzo zawyżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zboże tak szybko jeszcze nie potanieje(dlaczego producenci wieprzowiny czy drobiu ogłaszają że to rychły koniec wysokich cen zbóż?). Dopóki nie jest go za dużo i co chwilę będą docierać jakieś wiadomości o klęskach czy nieurodzajach dopóty spekulanci mają co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Razem z propagandą o spadkach cen była też o przymrozkach w Meksyku i potrzebie importu 5 mln ton kukurydzy (ich rząd mówi wystarczy, rolnicy zabraknie 5...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3313

co robić sprzedawać pszenicę? czy trzymać mam konsumpcję i nie wiem co robić bo w agrobiznesie mówili że powtórka z rozrywki 2008roku i że pszenica zacznie tanieć co wy na to ?

Moim zdaniem z pewnością zdrożeje tylko kwestia tego czy jutro czy za miesiąc .Do żniw pozostało jeszcze 5 miesięcy a nie 5 tygodni a panika popytowa jest tak duża że nie martw się sprzedażą niech martwią się którzy potrzebują zboża .Co do paniki sianej w Agrobiznesie to chyba jesteś ostatnim który wierzy w ich notowania .Ten program trzeba umieć "czytać " bo jeśli podana została informacja o rzekomych możliwych obniżkach to oznacza za chwile będą wyłącznie podwyżki a redaktor skwituje "miało być tak a nie wiadomo dlaczego jest odwrotnie " .Jeśli masz zabezpieczone środki na produkcje i niepotrzebne są pieniądze to na pewno nie stracisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja myślę że cena zbóż konsumpcyjnych będzie stabilna do początku żniw i na pewno wysoka(na teraźniejszym poziome) panika będzie na rynku paszowym gdy tylko kombajny wjadą w Australii na pola bo pomimo zalanej części upraw już wiadomo że nie będzie tak źle bo zboże jak najbardziej nadaje się na paszę.do tego myślę że rząd będzie starał się interweniować na rynkach paszowych bo obecne koszty produkcji zwierzęcej przy tych cenach są zabójcze dla gospodarki(potrzebna jest stabilizacja a nie rozchwiane rynki) dlatego ja już się pozbyłem paszówek :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Spekulanci kupują teraz ropę i złoto,pszenica zchodźi na boczne tory i może trochę tanieć, zwłaszcza paszówka?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jak myślicie, cena 900zł netto za kukurydze paszową z odbiorem to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

agrolok golub-dobrzyń kujawsko-pomorskie

Edytowano przez rafalfalk1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Znajomy wczoraj sprzedawał pszenice konsumpcyjną po 860 netto, koleś niby twierdzi że ma dosyć.

Młyn w Czersku - woj. Pomorskie.

 

To prawda że elewator w Koronowie jest pełny i wstrzymali skup?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ceny z dzisiejszego dnia targowica jędrzejów

 

pszenżyto 900zl/t

jeczmien i pszenica po 1000zl/t

 

niewiele sprzedajacych i cena w gorę.

 

kolego a nie wiesz jak jest z targowicą odnośnie większych ilości bo będę miał ze 20 ton pszenicy a w ktorym miejscu i w jakie dni oraz, o której jest ta targowica ???? pozdrawiam

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jak byś dał po 90 i max 17-20 ton, bo więcej nie mam i w Świętokrzyskie przyjechał to mógłbym sprzedać. pszenica nie sprawdzana odnośnie parametrów ale ładna, sucha zebrana, nie porośnięta itd.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

gucik targ zbozowy w jedrzejowie jest we wtorki rano jak jezdze do roboty tak po 6 rano to już jest. mysle ze tak kolo 5 rano to trzeba byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Ja zastanawiam się nad sprzedażą owsa, który to mi pozostał i nie skarmiłem go krowom. Jak sądzicie cena 700 zł. za tonę (brutto) to dużo bo takie ogłoszenie planuję zamieścić na internecie. Jak ktoś z was jest zainteresowany kupnem to piszcie na priva tak ok. 8 ton bym był w stanie sprzedać. Województwo Warmińsko-mazurskie (powiat ostródzki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marczowiak    0

ja słyszałem że owies będzie szedł do góry bo jest go b.mało i gęsiarze już zaczynają odbudowywać stada niby szykują sie na euro2012 ,mam tą wiadomość od kuzyna on zaopatruje gęsiarzy w wielkopolsce,ostatnio mi proponował brutto 720zł,ja mu powiedziałem że jak będzie po 800zł to ładuję,może mi się uda w maju ;) pszenica w piątek u nas była - konsumpcja990,-paszowa 950 są to ceny brutto,teren byłe jeleniogórskie,legnickie/pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

dziś sprzedawałem owies po 650 10 ton ostatnio dwa tygodnie temu udało mi sie wziąść po 720 to zależy komu się sprzedaje i jaki owies czy kiedy koszony czy przed deszczami czy po u nie na to zwacaja uwage ale głownie sprzedaje do stadnin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj