Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

PRZEMEK321    2

panowie pięknie sie pocieszacie ale nic z tego nie bedzie bo obniżki stały sie faktem-wiecie ze od żniw kazda tona pszenicy na giełdzie została sprzedana 15 razy i kazdy musiał zarobić i tego zboża w ten sposób nie było na rynku aż sie przelało i zaczeły sie obniżki bo spekulanci zrozumieli ze na zbożu nie da sie już zarobić-tak czy siak bedzie tylko taniej i po jakimś czasie sami to zrozumiecie i prosze nie linczujcie mnie teraz bo każdy na tym forum może przedstawić swoje zdanie a moje jest takie właśnie-sprzedawać bo jest jeszcze za***iście drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

cena z woj. małopolskiego Miechów Jęczmień 850zł troche go było ale nie było kupców. Pszenica 900zł, ale brak kupujących. Mala stagnacja  


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Ale pieprznęło. Chłopy za łopaty, bo dudki zwiewają :blink:


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dzisiaj osadkowski świdnica 970 netto za cargilówke


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

no i niestety miałem rację :(

- 14% w jeden dzien !!!

 

kurs zachowuje sie identycznie jak akcje na giełdzie wiec w najblizszych dniach lekkie odbicie i spadki

moim zdaniem zwyzka cen mozliwa dopiero w dłuzszym okresie

wiec jezeli ktoś ma nerwy i moze czekać to niech trzyma te 30 t do maja

moze cena wróci w okolice 1000 a moze robaki sie zalęgną i straci jeszcze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

przepraszam mój błąd

rzeczywiście masz rację dokładnie 13,25 euro

jednak od najwyższej ceny to juz ok 14% spadku w 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i niestety miałem rację :(

- 14% w jeden dzien !!!

 

kurs zachowuje sie identycznie jak akcje na giełdzie wiec w najblizszych dniach lekkie odbicie i spadki

moim zdaniem zwyzka cen mozliwa dopiero w dłuzszym okresie

wiec jezeli ktoś ma nerwy i moze czekać to niech trzyma te 30 t do maja

moze cena wróci w okolice 1000 a moze robaki sie zalęgną i straci jeszcze wiecej

 

Albo kolega sprzedał po żniwach i żal mu żopę ściska, albo liczy na wywołanie paniki swoimi histerycznymi postami.

Do żniw pozostało prawie 6 msc i nie bardzo widzę z jakiego kierunku to iluzoryczne zboże ma napłynąć.Jeśli dojdą wymarznięcia i konieczności przesiewów dodatkowe tony zboża zamiast do odbiorców trafią do ziemi jako ziarno siewne i bilans ulegnie dalszemu pogorszeniu.

Pozostawione podmarznięte zasiewy to obniżone zbiory i słabe przesłanki na obfite plony 2011.

O robaki niech się kolega nie martwi, bardziej należy się martwic o robaczywe myśli, którymi siejesz ferment ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

xemit krytykujesz kolege a sam robisz to samo-pomyśl. A co do przesiewania zboża to jestem pewien ze ci więcej robak wpierdoli tego zboża na strychy niż do ziemi pójdzie.dzis kupuje zboże paszowe po 700zł i towaru sporo.Zboże jest nadal tak drogie jak by świnie były po 6zł i mleko po 2zł a wam mało-i przestancie piepszyć ze tak duże koszty bo swinie produkuje sie jeszcze drożej a o mleku już nie wspomne wiec nie bądzcie tacy -rynek już nie zaakceptował wyższych cen bo nawet chleb przestał sie sprzedawać i cena spadnie i to mocno bo drobiu i świń też już nie ma wieć pomyślcie sami a nie siejecie to wy propagande ze bedzie kto wie może jeszcze drożej a wyjdzie jak zawsze-tylko taniej.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
dzis kupuje zboże paszowe po 700zł i towaru sporo.

 

No widzisz znalazłeś frajerów, którzy ci sprzedadzą tak tanio. Jak wspomniałeś skupujesz, czyli jesteś albo hodowcą albo pośrednikiem, a więc zależy ci na tym aby zboże było jak najtańsze (jak najtaniej kupić).

 

Swoją drogą podziel się informacjami gdzie tak tanio kupujesz, ponieważ nie wierzę aby ktoś ci sprzedał. Z chęcią kupię sporo zboża i poczekam kilka miesięcy- na pewno sporo zarobię...

 

Według mnie kto jest mądry i ma dostateczne nerwy powinien poczekać, a na tym zarobi. Wystarczy rozejrzeć się jaka sytuacja panuje na świecie. Moim zdaniem żywność drastycznie idzie do góry, dlatego też odpowiedni ludzie wpływają poprzez obniżkę notowań zbóż na psychikę rolników, tj. aby popędzić ich do skupów...

 

Z jednym się kolego z tobą zgodzę, że świnki i mleko są za tanie. Odnośnie chleba, to już raczej on nigdy nie stanieje. W zeszłym roku gdzie zboże było jakie było (słabej jakości i bardzo tanie)piekarze i inne gady wspominali, że chleb nie potanieje, ponieważ jego skład to tylko 20 % zboża a reszta to ulepszacze. W tym roku mówią już inaczej :lol:

Natomiast uważam, że ten rok jest okazją na odrobienie strat z zeszłych lat, gdzie zboże sprzedawaliśmy za bardzo marne pieniążki... Aha, jeszcze o świnkach- niech hodowcy nie mają pretensji do nikogo, tylko do siebie. Za późno zareagowaliście na import mięsa z Niemiec. Wtedy i tylko wtedy trzeba było zabrać się ministrowi za d*pę...

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Pewnie zboże trochę spadnie, dzis w agrobiznesie mówili że UNIA cło zniosła na zboże wwożone do krajów unijnych, chodzi o pszenicę i jęczmień

Jak będzie skąd to pewnie przywiozą ,może z Ukrainy...

Edytowano przez GREMLIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocian13    0

trend wzrostowy na kontraktach terminowych jest nadal w trendzie wzrostowym od czerwca także takie korekty sa nieuniknione po dużych wzrostach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

xemit krytykujesz kolege a sam robisz to samo-pomyśl. A co do przesiewania zboża to jestem pewien ze ci więcej robak wpierdoli tego zboża na strychy niż do ziemi pójdzie.dzis kupuje zboże paszowe po 700zł i towaru sporo.Zboże jest nadal tak drogie jak by świnie były po 6zł i mleko po 2zł a wam mało-i przestancie piepszyć ze tak duże koszty bo swinie produkuje sie jeszcze drożej a o mleku już nie wspomne wiec nie bądzcie tacy -rynek już nie zaakceptował wyższych cen bo nawet chleb przestał sie sprzedawać i cena spadnie i to mocno bo drobiu i świń też już nie ma wieć pomyślcie sami a nie siejecie to wy propagande ze bedzie kto wie może jeszcze drożej a wyjdzie jak zawsze-tylko taniej.

Zapewniam cię że ci co dzisiaj maja zboże wiedzą jak je przechować.Sam sprzedałem parę tygodni temu zboże ze żniw 2008 i 2009 i nic mu się nie działo za wyjątkiem ceny która różniła się diametralnie od tej którą proponowali mi hodowcy w momencie zbioru.

Niezadowolonym z cen polecam zakupić tyle gruntów by zapewnić sobie samowystarczalność, lub korzystać z okazji gdy ceny sa niskie.Nie zauważyłem jakoś by w momencie ceny żywca na poziomie 5 zł, a ceny jęczmienia 30zł/q lub owsa 18zł/q hodowcy masowo robili zapas na lata dekoniunktury, ani sytuacji bu producenci pasz bili na alarm ze ceny żywca sa za wysokie.

Agrobiznes i nasi prorocy od plonów najczęściej się mylą, 10mln ton pszenicy australijskiej to po berecie ziarna dla każdego hodowcy, a na chęć zakupu takiej ilości zboża tamtejsi rolnicy zaregują podniesieniem cen, zresztą to samo uczynią transportowcy i pośrednicy.

Jeśli liczysz na niskie ceny pamiętaj że to one decydują o nieuchronnym wzroście cen.

Spadek inwestycji wywołany brakiem opłacalnych cen, wywołal spadek wydatków na ochronę i nawożenie w 2009, 2010 i 2011 odbije się na plonach przez dłuższy czas.Korzystne ceny w tym sezonie dotyczą nielicznych zbulwersowanych nędznymi cenami z ostatnich lat. Większość sprzedała po żniwach, zresztą zgodnie z namowami pierwszego destruktora rolnictwa rodem z PSL trąbiącego o 5 milionowych zapasach i na nich zarabia nie kto inny jak pośrednik.

Unia i pomoce typu PROW, to owszem kolorowe podwórka, bajeczny sprzęt, tylko że zamiast podnosić plony, to często je ogranicza gdyż wszelkie wolne środki finansowe idą na jego spłatę zamiast inwestycji w plony. I to mnie cieszy, a smuci obciążanie producentów pasz winą za niedostateczne zyski hodowców, które nie mają z tym nic wspólnego.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

pamiętm 3 lata temu jak moje rodzeństwo budowało domy i płacili za cegłe(pustak) po 7zł i każdy mowił ze bedzie po 10zł i co sie okazało ze za kilka miesięcy była po 3zł a teraz można kupić za 1,8zł. to samo ze zbożem możecie sie wszyscy pocieszać i głaskać a kierunek jest tylko jeden-cena poleci i to dość mocno i zapamiętajcie ten post bo za 2-3miechy bedzie juz dość tanio. Garek kto ci zapłaci za pszenice cargilówke po 970zł bo u nas cargil płaci za taką po 870zł i bierze tylko od stałych dostawców-jeśli mi nie wierzycie to moge dać namiar tel i ty garek też daj i sie przekonamy kto zament sieje na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

cena spada, ale jakoś nie widać by rolnicy walili tłumami do skupów, czy młynów, w nie których skupach wagi nawet w ostatnich dniach nie odśnieżone, bo co ważyć? W mojej okolicy nikt już nie ma zboza, tam gdzie obecnie sprzedaje pszenice jakoś spadków nie widze, jedynie otręby spadły, to dobra wiadomość dla hodowców, tak na otarcie łez,jak zboże było tanie (żyto 18zł) blokowaliśmy granice w DOROCHUSKU by z UKRAINY nas nie zasypali i teraz może być podobnie, o ile mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

@PRZEMEK321 dość już tych bzdur panie jasnowidzu :)

Edytowano przez lukas21

Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrą nowiną dla hodowców będzie spadek ceny salcesonu poniżej 20 zł, a kaszanki poniżej 10 zł.

Takie ceny skutecznie hamują popyt na produkowane mięso i nawet "darmowe zboże nic tu nie pomoże".

Podobnie rzecz ma się drobiarzy. By nie płacić podatku dochodowego inwestowano w kurniki i zwiększenie liczby niosek. Darmowe zboże i wysokie ceny jaj w zeszłym sezonie utwierdziły w przekonaniu, że idylla będzie trwać wiecznie.

Niestety zapomniano że zwiększona podaż musi iść w parze z popytem, a stare przysłowie mówi że chleba z dwóch stron posmarować się nie da.

Wycinanie stad kur nie jest więc winą cen zboża a uśpienia własnej czujności i postępowania wbrew prawom rynku.

Co do cen zboża to przy rosnących cenach ropy, energii i innych surowców są znikome szanse na trwały spadek cen. Cóż zboże to nie kura bądz świnia gdzie można dość szybko zwiększyć produkcję i to w dużym stopniu.

Hektary nie są gumowe, zaniedbania w nawożeniu i ochronie znaczne, do żniw daleko, pogoda niepewna, a zapasy żadne.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Pandanus zal ci d..e sciska ze nie masz juz nic zboza? Albo sprzedales w zniwa za pol darmo, dziwi mnie ze niemasz nic pszenicy a strasznie sie udzielasz zeby sprzedawac pszenice sp...j na drzewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

xemit masz racje dobra cena sie utrzyma na zboża i na rzepak rowniez.Juz na tą chwilę wiadomo że stan zasiewów nie jest najlepszy zresztą to było wiadomo juz na jesieni a zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, dodatkowo wymyte składniki, podtopienia, zakwaszenie gleb, ograniczone nawożenie. Zdjecie ceł to zagrywka bo i tak nie ma skąd przywiezdz a Australia jest daleko transport kosztuje. Rolnicy nie ruszyli do skupów bo zboża już niewiele zostało a do żniw daleko także tylko spokój bez paniki gdyby obnizki miały jakieś uzasadnienie to pszenica byłaby już po 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

lambogrand każdy ma takie samo prawo tu pisać i nawet ty z tymi smiesznymi 30tonami w magazynie wiec nie pitol o jakijś wyłączności na ten temat ! I tego nikt nie wiem jak sie rynek zachowa dalej choć zboża nie są już głównym tematem na giełdach lecz teraz upatrzyli rope i windują ją przez to w góre dlatego zboża wyhamowały z ceną ale w czerwcu wjede na tą strone bo sam jestem ciekaw czy xemit ze swoja teoria ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

lambogrand trochę grzeczniej !!

wcale nie namawiam do sprzedaży - każdy ma swój rozum

ja tylko wyraziłem zupełnie subiektywną prognozę

mam do tego prawa tak samo jak ci którzy prognozują wzrost cen

nie mam zboża to fakt ale nie miałem wyjścia

nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy akurat w tym roku plony były rekordowe

i mimo tego ze zrobiłem wiekszy magazyn w tym roku zboze sprzedawałem juz w żniwa

co roku magazynowałem ok 100 ton w tym 160

co roku produkcja ok 180 t w tym 240

zboze ze stodoły sprzedałem przed zimą po ok 800 i kupiłem seletrę po 770

teraz masz 1000 za pszenice a cena saletry 1200

a teraz musiałem sprzedac zboze z Bina bo mimo trucia przed sezonem pojawiły się robaki

pewnie ze było by super móc tak jak xemit przetrzymale zboze z 2 sezonów ale u mnie techniczne niemożliwe

każdy ma swoje uwarunkowania i sam podejmuje decyzję która dla niego jest najlepsza

Edytowano przez Pandanus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj