Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz1382    47

takie spadki cen to moga być zagrywki :) macie racje panowie :D

Edytowano przez lukasz1382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

bobek święta prawda,tylko tym razem te niby spekulacje to raczej słabe zbiory na całym świecie i już duże wypadnięcia nowych zasiewów np.chiny susza od 4 mieś.a po za tym nie wiadomo co bedzie dalej.

 

pszenica młyn kłodzko 1000 netto ale musi mieć opadanie min.300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Panowie to jest temat o cenach zbóż ,więc piszcie na temat,a nie rozpisujecie się jak diabli!.Zwłaszcza pisanie o tych pieprzonych tucznikach jest tu jak by nie na miejscu. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

Ten cały galimatias z cenami zbóż nie tylko nam robi zamęt w głowie ale i redaktorom Agrobiznesu - nie krytykujcie ich za to.Ktoś już wcześniej wyjaśnił na forum ,a co umknęło naszej uwadze to to, że fundusze akurat teraz zaczęły inwestować swój kapitał w zboża i dotąd cena będzie wysoka dopóty nie stwierdzą,że już na tym zarobiły . I jak się ta hossa szybko zaczęła tak szybko może się skończyc.Przypominam sobie, że w Agrobiznesie też o tym mówili.I co dalej?Nawozy ,środki do oprysków- ceny zabójcze na dzień dzisiejszy i wcale nie ulegną obniżeniu a cena za pszenicę w każdej chwili może spaść na łeb na szyję i jaka tu będzie wtedy kalkulacja zysków?Pamiętacie zapewne lata kiedy też wszędzie był nieurodzaj a cena pszenicy wbrew logice wcale nie wzrosła i była na poziomie poprzedniego a środki do produkcji podrożały.Jednym słowem my rolnicy jesteśmy zawsze wpuszczani w maliny a potem wszyscy miastowi wrzeszczą, że chłop to krezus i obwiniają nas o wszelkie zło jakie ich spotyka.

Przy okazji przypominam, że w kwietniu mamy wybory do IZB ROLNICZYCH.

 

nie umknęło

pisałem o tym parę stron wczesniej to mnie wysmiano ze susza itd a nie spekulacja

ale dziwne ze nawet rząd francuski sie tym zajął

gdyby cena była uwarunkowana tylko od plonów i pogody to wzrosłaby z 500 na 700-800zł a resztę dołozyly spekulacyjne fundusze które mogą pozamykać inwestycje w ciągu jednego dnia i cena raptownie spadnie

w ciągu ostatniego tygodnia cena na MATIF spadła o 20 euro i moim zdaniem bedzie dalej spadać ( poprostu fundusze zaczeły realizację zysków i powoli sie wycofują )chyba ze znowu jakis kataklizm i wlaczenie sie spekulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Dzisiaj kupiłem mieszankę jarą po 700zł. Ludzie nie bardzo chcą opuszczać ceny, na miesiąc mam spokój a potem się jeszcze dokupi.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

To prawda na matifie spadek jak pisano wczesniej ale w czwartek znow w gore sie podniosl tzn to byla korekta a takie musza byc na gieldzie przy wzrostach. kazdych akcji wg moich obserwacji rynkowych ceny zboz w tym sezonie musza pobic rekordy z 2008. I prosze hodowcow swiniakow o niesianie propagandy spadku cen,spekulacji gieldowych itp roznych innych dyrdymalow ceny zywnosci przetworzonej rosna co roku. Paszowa pszenica 970netto u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

z tą ceną to chyba przesadziłeś a jak tak jest to daj namiar jakiś by sprawdzić bo u nas max 90 netto pasza kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

To prawda na matifie spadek jak pisano wczesniej ale w czwartek znow w gore sie podniosl tzn to byla korekta a takie musza byc na gieldzie przy wzrostach. kazdych akcji wg moich obserwacji rynkowych ceny zboz w tym sezonie musza pobic rekordy z 2008. I prosze hodowcow swiniakow o niesianie propagandy spadku cen,spekulacji gieldowych itp roznych innych dyrdymalow ceny zywnosci przetworzonej rosna co roku. Paszowa pszenica 970netto u mnie

Korekty występują zarówno podczas wzrostów jak i spadków notowań. Ostatnie korekty "w górę" nie przewyższają spadków zatem istnieje mocna obawa co do zmiany trendu na rynku. Ale może to być chwilowe zachwianie.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba drożeć to paszówka już nie będzie ponieważ, hodowcy mocno ograniczyli pogłowie, w moim rejonie jest naprawdę mało wstawek warchlaka, trzy chlewnie wogóle już nie wstawiają, jedna 800 szt druga 600 szt trzecia 450szt, sądze że podobnie jest w całym kraju. Ja zmniejszyłem wsad o 50 %, czyli do zniw kupię 50% ziarna mniej niż jak to bywa co roku. Więc popyt diametralnie się zmniejsza


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

kuj-pom paszowka nie wiem jak teraz ale dwa tyg temu chyba jeszcze po 950zl(pasz. pszenica)

 

jak myslicie jak to bedzie z ta cena (paszowki) warto jeszcze trzymac ??

takie straty mialy byc w tej australii a tu mowia ze takie same plony beda miec i oo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

To prawda na matifie spadek jak pisano wczesniej ale w czwartek znow w gore sie podniosl tzn to byla korekta a takie musza byc na gieldzie przy wzrostach. kazdych akcji wg moich obserwacji rynkowych ceny zboz w tym sezonie musza pobic rekordy z 2008. I prosze hodowcow swiniakow o niesianie propagandy spadku cen,spekulacji gieldowych itp roznych innych dyrdymalow ceny zywnosci przetworzonej rosna co roku. Paszowa pszenica 970netto u mnie

 

hehe dobre

swinki nie mam żadnej nawet kura u mnie na podwórku nie biega od 10 lat wiec nie posądzaj mnie o sienie propagandy

ostatnie 50 t pszenicy paszowej sprzedane po 960 brutto 2 tyg temu teraz u mnie 100 zł w dół i złość tych co mysleli ze jeszcze wieksze kokosy zbiją

na matifie owszem korekta w czwartek +2,5 % ale w srode -5% a wtorek - 8,25% i w piątek znowu - 1,25% a zreszą spójrz na wykres i wtedy jestem ciekaw twoich uwag - czyżby we francji czytali AF i przejeli sie moim komentarzem ?? :D nie sądzę

http://charts.insidestocks.com/chart.asp?sym=MLH1&data=A&jav=adv&vol=Y&divd=Y&evnt=adv&grid=Y&code=BSTK&org=stk&fix=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Ceny z dnia dzisiejszego targowica Jędrzejów

 

jęczmień paszowy 90-100zl

pszenżyta brak

 

Więc raczej spadków nie widze

Edytowano przez wojtek918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

hehe dobre

swinki nie mam żadnej nawet kura u mnie na podwórku nie biega od 10 lat wiec nie posądzaj mnie o sienie propagandy

ostatnie 50 t pszenicy paszowej sprzedane po 960 brutto 2 tyg temu teraz u mnie 100 zł w dół i złość tych co mysleli ze jeszcze wieksze kokosy zbiją

na matifie owszem korekta w czwartek +2,5 % ale w srode -5% a wtorek - 8,25% i w piątek znowu - 1,25% a zreszą spójrz na wykres i wtedy jestem ciekaw twoich uwag - czyżby we francji czytali AF i przejeli sie moim komentarzem ?? :D nie sądzę

http://charts.inside...TK&org=stk&fix=

 

 

 

I co wedlug ciebie my sprzedamy po 500 czy 600 pszenice w tym roku te ceny sa nierealne ten rok byl wyjatkowy na calym swiecie kazdy to widzi w swoim magazynie, wiadomo jesli ktos potrzebuje kasy teraz lub za miesiac no to musi sprzedac,na wiosne sie okaze jak przezimowaly zboza. Mnie zostalo 30 ton i moge z tym czekac

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

lambogrand może po czesci masz racje ale to nie tylko od maszego przezimowania zależy a ceny musiały spaść bo konca nie bylo widać a nam i tak stale mało 2008 r juz sie nie odbiła cena po spadku do samych zniw wiec i teraz moze tak być a jak ktoś jest pewny ze pojdzie w góre to niech kupuje teraz bo u nas tez ceny spadły o 7-10% bo nie rozsmieszajcie mnie że ktoś mojąc 30 t zarobi jakąś kase przy wzroście cen 10% :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mucha7    1

W krasnymstawie w borku paszówka na wymiane na nawóz po 900zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no i stało się...ceny paszówek lecą...jutro jęczmień do odstawy za 650+VAT...jak widać każdy chciał wytargać jak najwięcej, a wyszło jak zawsze :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no i stało się...ceny paszówek lecą...jutro jęczmień do odstawy za 650+VAT...jak widać każdy chciał wytargać jak najwięcej, a wyszło jak zawsze :unsure:

Jak sprzedaż w tej cenie to popełnisz duuży błąd.Jęczmienia nie ma i popyt na pewno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

sprzedawajcie, drozej juz nie bedzie...ile ja to juz razy slyszalem w agrobiznesie. Mnie te obnizki wcale nie dziwia, sa logiczne, wysokie ceny- kilku rolnikow sprzedalo, wiec maja jakies zapasy. Teraz obnizaja cene siejac poploch wsrod rolnikiw, czesc sprzeda po nizszych cenach.

<bedzie troche stagnacji az skoncza sie zapasy. I jesli faktycznie zboza jest malo ceny znow beda rosly, a jesli jednak gdzies ona jest ( w co watpie) to niestety sie przejedziemy. Z drugiej strony, jesli bylyby duze zapasy co spowodowalo taki nagly skok ceny?

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mamy obecnie sytuację o jakiej wspominałem wcześniej. Trochę postraszą- rolnicy się wystraszą i zrobi się ruch w skupach. Skupujący widząc duży ruch, chcąc wyrwać jak najwięcej obniżają nadal ceny... Za kilka miesięcy będzie (powinno być) odwrotnie.

Cena pszenicy paszowej jest wielką niewiadomą, ponieważ coś kombinują importować z Australii... Natomiast konsumpcja będzie w bardzo dobrej cenie.

Odnośnie informacji w mediach to można krótko je określić jako ŚMIESZNE :lol: :lol: . Dziś usłyszałem najlepszy tekst, że w UE będzie z@jebiście dużo pszenicy konsumpcyjnej w obecnym sezonie... :lol: :lol: Oczywiście te głupie informacje wpływają na obniżkę cen surowca. Gdy będzie taka pogoda jak w zeszłym sezonie na pewno będzie konsumpcja :lol: No cóż nie tylko pogoda wpływa na ceny, ale i tacy deb*le, którzy nie mają pojęcia o rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zboża napewno nie ma dużo bo u nas we młynie za żyto 830zł/t czyli spatku nie widać a na rynku za jęczmień paszowy 950zł/t

I zgodzę się z @murtek3 co do tej propagandy w mediach.

Miałem jakąś gazetę ze stycznia w której to było napisane że zbiory rzepaku w tym roku będą podobne do tych z poprzedniego roku i ja się teraz pytam z kąd oni to wszystko wiedzą. Jeszcze się zima nie skończyła a oni już obliczyli ile rzepaku zbierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis byle na spotkaniu rolnikow z firmy agro-efekt i kazdy narzeka na stan rzepaku jest malo obsiane i wiekszosc pol jest w zlym stanie a z reszta w galerii widac jakie sa rzepaki . wiec na duza ilosc rzepaku na rynku w zniwa sie niezapowiada i ceny moze beda dobre a agrobiznes to jedna wielka sciema :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ostatnio nieogladalem agrobiznesu pokazywal sie tam sawicki? Bo jak drozaly zboza to ciagle prognozowal kiedy rolnicy rusza do skupow ze swoimi tonami zboza jak sobie ubzdural.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj