Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirasek    13

Jakoś tydzień temu sprzedałem 15 ton pszenicy paszowej po 960zł, ogólnie nie za ciekawa, ziarna owsa i inne atrakcje ale był taki okres że mieszalnia chłonęła wszystko, obecnie płacą już mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

mtz_820

a po ile placa za konsumpcyjna?

 

 

Nie było wywieszonej ceny wiec mysle ze tez zmiana. W tym tyg jeszcze sie do nich pofatyguje to napisze


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Ceny brutto:

pszenica paszowa 980zł

pszenica konsumpcyjna ok 1050zł (śr. cen) zależy od parametrów

jęczmień 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24
Napisano (edytowany)

Napewno wiecej jak 850 nie bedzie. Od kilku lat cena pszenicy to ok.50% ceny rzepaku. Ale kto ma racje zwerifikuje czas.

 

Witam :) Czas na weryfikację. Masz dużo ha, fajny sprzęt (też bym taki chciał:)) ale smykałki do przewidywania na podstawie wielu faktów za grosz... Jakby ktoś chciał sobie zobaczyć naszą rozmowę to zapraszam w okolice stron 44-48. :) Pozdrowienia dla tych którzy nie sprzedali za namową HubertaOjdana.

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

Gratuluję wyczucia sprawy. HubertOjdana tez po części mial racje bo rzepak ponad 2k/t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ceny trudno jest przewidzieć bo zależą od zbiorów na całym świecie a że rok był "ciekawy" to mamy ceny jakie mamy.

 

 

Żyto 850zł konsumcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Panowie nie ma co się kimś sugerować my zawsze zostawiamy pszenice i sprzedajemy ją na przełomie stycznia ,lutego i nigdy jeszcze na tym nie straciliśmy .Mój kolega po żniwach sprzedał wszystko około 130t po 600zł więc pluje sobie teraz w brodę :unsure: .Każdy jest kowalem własnego losu a to co mówią w mediach :lol: to oczywiście trzeba wziąść dużą poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Skup Strzelno ,pszenica kons 935zł/t,pszenica paszowa 830zł/t ceny netto.Zboża jak w żniwa ,cały szas ktoś oczekuje przed bramą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

w mojej okolicy też ruch się zrobił. cena w dół więc rolnicy zaczęli sprzedawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Teraz pytanie czy cena poleci już w dół?? Czy może troche spadnie i się ustabilizuje na i tak wysokim poziomie?? A może jeszcze zdrożeje?? Mam ponad 100 ton kukurydzy i teraz jest rebus. Sprzedawać czy jeszcze czekać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Teraz pytanie czy cena poleci już w dół?? Czy może troche spadnie i się ustabilizuje na i tak wysokim poziomie?? A może jeszcze zdrożeje?? Mam ponad 100 ton kukurydzy i teraz jest rebus. Sprzedawać czy jeszcze czekać.....

Z QQ jak masz gdzie trzymać to czekaj (do maja-czerwca)

u nas pszenica z opadaniem ok 220sek

880-920netto

paszówka 860netto

jęczmien 800netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W niektórych skupach niewiele też w dół. Choć myśle że zależy czy się potarguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

wczoraj wywieźliśmy 60 ton pszenicy paszowej, po 880 zł/t netto, od poniedziałku jedzie pszenżyto po 780 zł/t netto... dobry rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

dzisiaj zamówiliśmy odbior 30t pszenicy konsumpcyjnej o dobrych parametrach i cena jaką zaoferowali nam to 1000 netto ale z ich transportem wyjdzie 990. A okoliczny diler pasz proponował za kukurydzę 950 netto i myślę żeby sprzedać bo lepszej ceny nie uzyskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0
Napisano (edytowany)

U mnie tez sie zrobil podobno ruch do PZZ. :unsure: Mąz mojej nauczycielki z roslinnej jest udzialowcem w bylym PGR to mowil ze jak traktorzysci wczoraj pojechali do PZZ to kilka ładnych godzin ich nie było. :blink:

Edytowano przez mtz_820

www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Soufflet Kościan pszenica kons. 950zł, pasz. 880zł, pszenżyto 780zł wszystko cenny netto, od jutra obniżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jutro miałem podpisać kontrakt na 95zł brutto za kukurydzę i 105zł brutto za pszenicę, ale idą mrozy do -10 raczej bez okrywy śnieżnej, sporo zbóż może wypaść więc może warto jeszcze potrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

i co tu robic z pszenica mam propozycje 940 +vat i nie wiem czy czekac czy sprzedawac bo kase narazie mam .

jak myslice cena sie utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Lukasz ja bym czekał bo o ile cena paszówek może polecieć nieznacznie w dół to wiadomo że pszenicy z parametrami nie ma dużo i nie bardzo jest skąd sprowadzić. Jak masz kasę i warunki do trzymania to ja trzymałbym do końca lutego. Później bym zwrócił uwagę na to jak przezimowały zboża bo tylko dobra zapowiedź żniw w całej Europie może znacznie zmienić cenę. To takie moje skromne zdanie i zaznaczam że są to rozważania czysto teoretyczne bo sam takowej pszenicy nie mam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Jutro miałem podpisać kontrakt na 95zł brutto za kukurydzę i 105zł brutto za pszenicę, ale idą mrozy do -10 raczej bez okrywy śnieżnej, sporo zbóż może wypaść więc może warto jeszcze potrzymać.

Kontrakt terminowy na nowe zbiory czy ze zniw 2010? Miał ktoś jakieś propozycje kontraktów na zbiory 2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Niema ale przecież jakieś granice są. Jak bym teraz konsupcyjną sprzedał za 105zł a cena wzrosła by do 110 to jakoś bym to przebolał, ale 120zł już nie, tylko czy jest realne ze dojdzie do takiej ceny?

W sumie 105zł to już godziwa zapłata i może nie warto już kusić losu?

 

Sprawa z kukurydzą jest jeszcze lepsza bo jest poważny deficyt tego zboża przez nieurodzaj w argentynie - drugiego producenta na świecie tego zboża. W USA 1/3 idzie na biopaliwa. Więc nawet jak by w Europie obrodziła to cena powinna być po zniwach na takim poziomie i niema podstaw żeby do żniw miała nie iść w górę.

Tylko że cennę może hamować pszenica paszowa, a okoliczni kurnikarze pozamkali kurniki bo im sie nie opłaci, więc komu może sie opłacić przy cenach za paszową i kukurydzę po 100zł i konsumpcja po 120zł?

 

Mi kasy nie potrzeba, nawozy kupione więc mogę trzymać.

Ale jestem teraz na rozdrożu bo albo w ciągu tygodnia wszystko sprzedaję albo trzymam do czerwca jak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja dziś wszystko sprzedałem... Cena 980 zł za paszówkę, więc jestem raczej zadowolony.

 

Zaczynają straszyć, że spadnie. Najgorsze jest jednak to, że ograniczają masowo hodowlę drobiu oraz świnek. Z drugiej strony nie oszukujmy się- nie ma nigdzie na świecie nadmiaru zboża...

 

Jedno jest pewne, kto ma konsumpcję jeszcze zyska, a paszówka jest jednym wielkim znakiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Domyślam się że brutto ludzie operujcie kwotami netto w biznesie jest taka zasada vat sobie każdy policzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj