Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

center    11

W Agrobiznesie ostatnio było że pszenica w dół że to już max ceny. Moim zdaniem jest to jak zwykle propaganda telewizyjna żeby chłopy sprzedawali co mają. Ale Panowie moim zdaniem nie dajmy się zwariować jak macie kasę to trzymamy dalej bo na zdrowy rozum skąd kupią jak nikt nie ma? U Czechów drogo, Niemcy nie mają Rosja nie ma dla siebie Australia powódź. Nie ma co im współczuć zakładom itp oni się o nas nie martwili jak pszenica była po 400zł a nam ciężko było kupić jakiś nawóz i oprysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

W Agrobiznesie ostatnio było że pszenica w dół że to już max ceny. Moim zdaniem jest to jak zwykle propaganda telewizyjna żeby chłopy sprzedawali co mają. Ale Panowie moim zdaniem nie dajmy się zwariować jak macie kasę to trzymamy dalej bo na zdrowy rozum skąd kupią jak nikt nie ma? U Czechów drogo, Niemcy nie mają Rosja nie ma dla siebie Australia powódź. Nie ma co im współczuć zakładom itp oni się o nas nie martwili jak pszenica była po 400zł a nam ciężko było kupić jakiś nawóz i oprysk...

Tylko ,czy rynek będzie chciał dalej płacić,jak teraz???.Obyś miał rację!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48
Napisano (edytowany)

w 95 netto za paszową tez nie wierze a przynajmniej na razie no chyba ze ktos jedzie na wlosku i chce znow wystukać rolników a tym bardziej teraz sie opłaca wiec tylko czekaja.

Edytowano przez leniwy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Podobno do portu przypłynęły dwa statki z pszenicą z ameryki.Cena 930pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Ja nie ściemniam,to info od znajomego.Tylko podobno jakość tej pszenicy jest delikatnie mówiąc nie najlepsza(gęstość 72,opad nie wiadomy).Ja nie mam zamiaru(ani interesu) żeby ściemniać czy też straszyć kogokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Rozmawiałem dziś z przedstawicielem Młynów Polskich i mówi , że pszenicy jakościowej nawet jest sporo, same Nakło dziennie skupuje 700 ton więc to o czymś świadczy. Według mnie to rynek czeka na decyzje Ukrainy która w ciagu miesiaca powinna być juz znana. Oferty na dzien dzisiejszy to 1020 netto na porcie(gestość 76). Rynek zbóż stał sie jedną wielka spekulacją tylko , żeby chlopaki nie przekąbinowali bo jak to pęknie to bedziemy za to płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja nie ściemniam,to info od znajomego.Tylko podobno jakość tej pszenicy jest delikatnie mówiąc nie najlepsza(gęstość 72,opad nie wiadomy).Ja nie mam zamiaru(ani interesu) żeby ściemniać czy też straszyć kogokolwiek.

Nie miałem na myśli twego interesu, a interesu podmiotów którym na ręke jest szerzenie paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W medidich jak zwykle propaganda żeby rolnika nakłonić do sprzedaży. Kilka lat temu też mówili jakich to zapasów świat nie ma przyszedł rok nieurodzaju i cena w górę podobnie stało się po ubiegłorocznych żniwach. A co do ceny to moim zdaniem tak szybko nie spadnie może się coś ruszy w dół na wiosnę jak będzie dobra pogoda i zaczną prognozować jakich to zbiorów nie będzie. Mój dziadek zawsze mówił że takie rzeczy to się dopiero liczy jak zboże w magazynie jest i ja się z tym 100% zgodzę bo z pogodą nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5
Napisano (edytowany)

Dzisiaj sprzedawaliśmy 28t do Agro-As Grodków woj.Opolskie po 1016 netto . ;) Samego Vatu to 53zł/tona :blink:.Od poniedziałku podwyżka ceny na pszenicę :)

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

Znajomy dostał dzisiaj propozycje na pszenice paszówke 800 ale powiedzial ze dalej bedzie trzymal. warm- maz Pasłęk. pozdr


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie ale zdajecie sobie sprawe z tego ze dzisiejsze ceny zboża to wasz gwózdz do trumny bo za rok jak ludzie zlikwidują trzode a to sie dzieje i to mocno to bedziecie ich po rękach całować i wozić przyczepami pszenice po 450zł a jęczmień po 350zł za tone-już to przerabialiśmy i to niedawno i to sie powtórzy więc radze wam modlić sie o klęske bo bedzie żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U nas na targu w Wolbromiu zboże po 100 zł (pszenica i jęczmień) sprzedajacych jak na lekarstwo , a jak przyjechał gość na targ z 8 tonami pszenicy to kupujacy pobić sie chcieli o pszenice .........w rezultacie sprzedał po 110 zł za 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

panowie ale zdajecie sobie sprawe z tego ze dzisiejsze ceny zboża to wasz gwózdz do trumny bo za rok jak ludzie zlikwidują trzode a to sie dzieje i to mocno to bedziecie ich po rękach całować i wozić przyczepami pszenice po 450zł a jęczmień po 350zł za tone-już to przerabialiśmy i to niedawno i to sie powtórzy więc radze wam modlić sie o klęske bo bedzie żle.

w tym roku ceny beda dobre bo bedą chcieli nakupic zeby uzupełnic zapasy, które teraz są na wyczerpaniu, a swoja drogą to w sierpniu w pewnym skupie chccieli kupic odemnie pszenice po 550zł/t, pojechałem gdzie indziej i sprzedałem po 620zł, wczoraj gosciu do mnie dzwoni i mów ze za 900 by kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

panowie z tej ceny pszenicy to nie ma się co cieszyć

ta cena jest nieadekwatna do wartości i kosztów produkcji - to czysta spekulacja

ta sytuacja odbije się bardzo szybko na cenach środków produkcji tak jak parę lat temu

i skłóci jeszcze bardziej społeczeństwa miast i wsi bo będą nas obwiniać za wzrost cen żywności i na bank odbije sie to jakimiś pomysłami na większe opodatkowanie naszych dochodów czy likwidację lub reorganizację KRUS

cena pszenicy powinna się wahać miedzy 500 a 700 zł max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

500-700 maks.ja pi..... co za baran ,czy ty wiesz co gadasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

powinna być przede wszystkim stabilna na tym poziomie a nie teraz 1000 i nawozy 100 % do góry a za rok bedziesz płakał jak bedzie po 380 w żniwa a cena nawozów i być może dodatkowe opodatkowanie zostanie na wysokim poziomie

tego barana to mogłeś sobie podarować !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

to nie pisz głupot,spekulacja to jest na rynku nawozów.myślisz że jakby był urodzaj w innych krajach to by ceny takie były jakie są?tak na prawdę to wszyscy rolnika mają w d*pie i najlepiej na nim psy wieszać za wzrost cen w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krytyk    0

A nie pomyśleliście że cenami kieruje rynek ?! Prawo popytu i podaży panowie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj