Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

farmermf    80

do agro nie dzwoniłem bo to pośrednik, moja rada to dzwonić bezpośrednio do młyna bo z moich ostatnich obserwacji to handlarze potrafią 100zł na tonie zarobić, albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@farmermf jakie masz parametry tego towaru? cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

350 opad, 15.6 białko, 33gluten. gęstość 74, jak ktoś wytrzyma z konsumpcja jeszcze miesiąc to ostro 1000 przekroczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Za miesiąc to może być nie droższa, a tańsza bo powietrzu wisi tez taki scenariusz, według którego obecna cena zadowoli znaczną część rolników, a w połączeniu z potrzebą uzyskania funduszy na nawozy i umowną datą jaką jest początek roku, co według wielu stanowi odpowiedni moment do rozpoczęcia handlu, wpłynie na zwiększenie podaży na rynku zbóż. Cena może więc chwilowo spaść, by bez wątpienia wrócić na obecny tor i dalej bić rekordy późną wiosną i na samym przednówku żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Jedno pytanie- czy rolnicy maja ta pszenice na sprzedaz? Jesli ja maja, to scenariusz bardzo prawdopodobny. Jednak czesc rolnikow nauczonych syt. sprzed roku, kiedy to pszenica w zniwa byla drozsza jak wiosna, pszenice sprzedali juz w zniwa.

Edytowano przez krzysiek16m
literówki

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

350 opad, 15.6 białko, 33gluten. gęstość 74, jak ktoś wytrzyma z konsumpcja jeszcze miesiąc to ostro 1000 przekroczy

 

Za pszenice, o białku 14, glutenie 31 i liczbie opadania nie przekraczającej póki co 200, dają 900 zł/t netto.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

wczoraj miałem 2 propozycje na pszenice, jedna po 940 netto,a druga po 980 netto loco gospodarstwo. Wez się zdecyduj. :lol: Podlaskie.

Takie ceny to już jest coś,sam powoli myślę o sprzedaży,przy cenie 1000zł brutto trochę kasy wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm moja wszystkie parametry ma w porządku oprócz glutenu i jak na chwilę obecną kwalifikuje się na paszówkę. Poczekam jeszcze parę miesięcy i będzie z niej konsumpcyjna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No przy tych parametrach to na konsumpcyjną spokojnie pójdzie. Wydaje mi się że jak rolnik dostanie 1000zł to sprzeda. Choć rolnik na kase też łasy i chytry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Hmm moja wszystkie parametry ma w porządku oprócz glutenu i jak na chwilę obecną kwalifikuje się na paszówkę. Poczekam jeszcze parę miesięcy i będzie z niej konsumpcyjna :lol:

Inne parametry przez przetrzymanie pszenicy mogą pójść w górę np liczba opadania,sedymentacja ale ilość glutenu to raczej nie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Chodziło mi raczej o to, iż za parę miesięcy/ tygodni będą brali jak leci (miałem często takie przypadki). Już teraz można zauważyć, że nie zwracają zbytnio uwagi na parametry (przynajmniej w moim regionie). Wcześniej pszenica paszowa nie nadawała się w żadnym wypadku na mąkę, a obecnie nawet taka młynarzom odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Gniewkowo 880 netto, opadanie min 220 pozostałe parametry nie istotne.Termin płatności 40 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Sprzedawał ktos jeczmien paszowy? Jesli tak to po ile dostal za tone ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jaka ilość i jaki termin płatności?? oczywiście jeśli to nie tajemnica :D

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kurcze, gdybym wiedział, ze ceny pojda az tak do góry to kupiłbym przez zniwa.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Będę sprzedawał jęczmień po 750, zboże kupuje u mnie Wipasz, pod względem cenowym wykosili wszystkich, najwyższe ceny, płatne od ręki (pszenica paszowa po 800 i w wzwyż jak białko dobre > 12).

Edytowano przez krzysiek16m
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

jerzy

To cenę nie za dużą dostajesz (chyba że netto ?). W mojej okolicy cena kształtuje się w przedziale 800- 840 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kolego a ile wychodzi 840 netto + 8 % VAT ????? Chyba, że w Twojej okolicy jest paszówka po 900 netto to podaj namiary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj