Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

ursus912gd    0

kupiłem jęczmień paszowy po 500zł 20 ton, a jestem pewien że w przyszłym roku pszenica będzie poniżej 500zł, bo komu z was udało się posiać choć tyle rzepaku co w zeszłym roku, w woj, pomorskim rzepaku jest posiane prawie nic bo pola pływają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ja zawsze robie inaczej jak ludzie, w tamtym roku miałem dużo rzepaku, a mało pszenicy i rzepak pięknie sypał, a pszenica była tania więc jestem zadowolony, ludzie napalili się na rzepaki i nasieli więcej, a ja odwrotnie posiałem mało, a pszenicy dużo i wszło na to że rzepaki sypały słabiutko, a pszenica rewelacyjnie i do tego jest w cenie, też jestem zadowolony z tego roku.

Teraz ludzie u mnie strasznie się zrazili do rzepaku i go sieją mniej to ja z koleji dużo, a pszenica jest w cenie to jej nasieją więcej, a ja mało bo pewnie za rok będzie jej od pyty i cena spadnie.

 

Tak to już jest że jak coś sie opłaci w danym roku to ludzie sie na to przestawiają (i to jest logiczne) tyle że za rok się sytuacja zminia. Dobrze to widać na rynku żywca wiepszowego, jak świnie są w cenie to ludzie ich więcej nastawiają i potem jest dużo mięsa na rynku i cena leci w dół potem się im to przestaje opłacać to wstawiają mniej i cena znów rośnie.

Lepiej robić odwrotnie jak większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

no w tym roku trafisz z tym rzepakiem na 100% bo jak już wcześniej pisałem na północy zasiać rzepak to bardzo cieżko ze względu na ciągłe opady i podmokły teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Heh i na południu nie jest za ciekawie. Z planowanych ponad 20 ha pod rzepak po oglądnięciu dziś pól odeszło przynajmniej 4 ha. Leje i leje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Mam pytanko, gdzie dokładnie kolega sprzedawał tą pszenicę po takiej cenie, bo jestem z okolic.

 

 

W JanszPolu Odletajka (Teratyn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

no będzie malutko rzepaku ja mam z 80 ha planowanych 50 ha posiane i więcej nie da rady dziś pryskałem jd na bliźniakach to zrobiłem ścieżki po 1 m na koło tak jest mokro a o końcu żniw narazie umnie nie ma mowy samym ciągnikiem cięzko wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Na początku tygodnia Michalczyk Szczepanki 700zł- konsumpcyjna

Widzę, że również Szczepanki potaniały.

A pytałeś jakie parametry musi spełniać ażeby dostać te 7 stówek + VAT?

 

Osobiście część towaru sprzedałem do Szczepanek po 730 netto.

Z opadaniem powyżej 280.

Opadanie poniżej bodajże 150 nie wchodzi w grę, odsyłają do domu z towarem.

 

A paszówka płaci po 500-550 netto. Byle przytuli nie było oraz wilgotność do 14,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja zawsze robie inaczej jak ludzie, w tamtym roku miałem dużo rzepaku, a mało pszenicy i rzepak pięknie sypał, a pszenica była tania więc jestem zadowolony, ludzie napalili się na rzepaki i nasieli więcej, a ja odwrotnie posiałem mało, a pszenicy dużo i wszło na to że rzepaki sypały słabiutko, a pszenica rewelacyjnie i do tego jest w cenie, też jestem zadowolony z tego roku.

Teraz ludzie u mnie strasznie się zrazili do rzepaku i go sieją mniej to ja z koleji dużo, a pszenica jest w cenie to jej nasieją więcej, a ja mało bo pewnie za rok będzie jej od pyty i cena spadnie.

 

Tak to już jest że jak coś sie opłaci w danym roku to ludzie sie na to przestawiają (i to jest logiczne) tyle że za rok się sytuacja zminia. Dobrze to widać na rynku żywca wiepszowego, jak świnie są w cenie to ludzie ich więcej nastawiają i potem jest dużo mięsa na rynku i cena leci w dół potem się im to przestaje opłacać to wstawiają mniej i cena znów rośnie.

Lepiej robić odwrotnie jak większość.

Sąsiad podobnie robił sadząc ziemniaki w latach 90. U nas zawsze było 3-5ha a on robił tak, że jak wiosną cena była wysoka to on zasadził 3 hektary, niestety nie utrafił bo cena była niska. Wtedy jak się zraził to zasadził 1 hektar a wiosną cena znowu do góry. Nigdy nie mógł utrafić B) Czyli jak widać nie zawsze utrafisz jaka bedzie cena B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wil 13, białko 14,9 opadanie 356, gluten 30,4 wyrównanie 79, gęstość 76,6, sedymentacja 44-odmiana Mewa 750 + vat pzz białystok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Sąsiad podobnie robił sadząc ziemniaki w latach 90. U nas zawsze było 3-5ha a on robił tak, że jak wiosną cena była wysoka to on zasadził 3 hektary, niestety nie utrafił bo cena była niska. Wtedy jak się zraził to zasadził 1 hektar a wiosną cena znowu do góry. Nigdy nie mógł utrafić B) Czyli jak widać nie zawsze utrafisz jaka bedzie cena B)

 

czyli robił dokładnie niż marekgizio :) bo nie wiem czy zrozumiałeś sens jego wypowiedzi ;]

 

Pszenica konsumpcyjna DO 700 paszowa DO 600


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

No robił odwrotnie.

Według mnie ten rok będzie bardzo dobry na rzepak bo:

- u mnie wielu rolników się zraziło do rzepaku z powodu bardzo niskich plonów

- przechodzą na pszenicę ze względu na bardzo dobre plony i rewelacyjne ceny.

- ci którzy mimo że chcą siać rzepak nie mogą jeszcze wjechać na pole i część z nich tego nie zrobi, a jeśli część zrobi tow bardzo opóźnionym terminie który odbije się na plonie albo spowoduje całkowite wypadnięcie plantacji.

 

Według mnie tek kto zasiał w terminie zyska w tym roku.

 

A z pszenicą będzie tak że nie będzie tak opłacalna bo:

- ci co nie zdążą posiać rzepaku w to miejsce dadzą pszenicę,

- ci co się zrazili do rzepaku też będą woleli siać pszenicę

- i ci którzy widzą co dzieje się z cenami pszenicy będą chcieli właśnie ja siać

Tak więc duża grupa rolników rzuci się na pszenicę z powodu albo konieczności albo kalkulacji albo z chęci ogromnego zysku.

 

Nie mówię ze lepiej w tym roku wcale nie siać pszenicy a wszystko obsiewać rzepakiem, ale że za rok sytuacja na rynku prawdopodobnie się odwróci i lepiej mieć 2-3 krotnie więcej rzepaku niż pszenicy.

Nie wiadomo jak jeszcze jest z zasiewami pszenicy, ale w całym kraju albo posieli mniej rzepaku albo mają z tym ogromne problemy, t sie odbie na ilośći rzepaku a tym samym cenie, skoleji na stanowiska gdzie miał być rzepak będzie musiało być jakieś zborze i najlepiej na takie stanwiska nadaje sie własnie pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jelonki 760zł/t netto

Białko 13,2 Gluten 28 Wilgotność 14,1% Zanieczyszczenia 4% Liczba opadania 298sec Rozpływalność 8mm Sedymentacja 45 Wyrównanie 85%

 

Pszenica z drugiego kawałka, odmiana nieznana gdyż siana była już chyba 6 rok z własnego zbioru

Plon 6t/ha

 

EDIT: @Marekgizio takie prognozowanie jest nie na miejscu. Wszystko zależy od spekulacji, co z tego że w Polsce nikt rzepaku nie zasiał jak w Niemczech, Francji Ukrainie, Węgrzech nasieją jego na potęgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to jeżeli jest taka sposobność i warunki na to pozwalają to siać po tyle samo. B) To będzie gwarantowało jakaś stabilność cen na rynku. Jednego roku zyska się na roślinie X, drugiego na Y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja tez uwazam ze to jest takie wrozenie z fusow...jak dla mnie stalosc w zasiewach przez wiele lat i nie kiedy uporczywosc i troche glupoty prowadzi do sukcesu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja zawsze sieje 30 ha rzepaku 60 ha pszenicy ,5ha jęczmienia zimowego i 5 ha kukurydzy .Nic nie wiadomo bo pszenica na przyszły rok też może być w cenie jak z znowu takie warunki były i żywioły na szczęście u nas rzepak posiany już dawno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Bizonlove

 

Napisano 14 October 2009 - 14:20

Na 550 hektarów :400 hektarów moje 150 dzierżawione

 

a na reszcie, czyli 450 Ha co siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wynik laboratorium dla mej pszenicy to, białko 14.9, gluten 33.3, zelen 60,gęstość 74, opadanie 403, wilgotnośc 13.7 i proponowana cena 800netto loco gospodarstwo.Czekamy da więcej choć trudno samemu określic dziś na ile :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Czytam niektóre posty i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Największym czynnikiem dyktujacym ceny w tym roku byla pogoda a nie to co kto zasiał i co zasieje w przyszłym roku. Weźmy choćby ceny żyta które źle przezimowało pod grubą długo zalegającą pokrywą sniegu. Od marca , kwietnia cena wzrosła o około 100 %. Wzrost cen pszenicy nie jest aż tak spektakularny u nas na wiosne oscylowała po około 55 do 60 zł z odbiorem. Dlatego uważam sianie całego areału jednym zobożem bo inni go nie zasiali czy słabo wyszło w tym roku za niezbyt mądre. Wystarczy że przyjdzie mróz a nie będzie śniegu i rzepak to odczuje. Podobnie z pszenicą jeśli pogoda w następnym roku będzie taka jak w tym i zbiory bedą słabe cena znowu będzie wysoka to samo tyczy się innych zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

ja wczoraj sprzedałem 5 ton pszenicy po 630zł i klijent pszejechał 200km w jedną strone troche się zdziwiłem a pszenica to paszówka z pięcio procentowym porostem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Pszenica konsumpcyjna: białko 16, gluten 40, liczba opadania 280-320, gęstość 76-79,wilgotność 11-14. Proponawana przez skup cena to 850 zł/t netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gdzie tyle płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

850zł za tonę pszenicy konsupcyjnej to maksymalna cena jaką można dostać na dzień dzisiejszy i raczej nie wrócą już te lata gdzie za tonę krążyła cena 1000zł

cena zbóż powinna być trochę wyższa i być jakimś stałym opdowiednikiem do ceny ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Jelonki pszenica 830 netto do negocjacji za 230 opadanie. Gluten nie wchodzi w grę :P. Panowie coś wydaje mi się że nadchodzi kolejna fala kryzysu. Kapitał znów pompowany jest w surowce i złoto a nie w akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj