Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaszjarm    4

u mnie to samo ladnie wygladala akratos 6 t legenda 4t (2 lata temu dala 9)

paszowka 635 brutto u nas a konsumpcja juz ponad 700 co kilka dni drozeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

pszenica konsumcyjna po 800zł/t, kolega dawał do badania, liczba opadania 122, a reszta parametrów w normie, mało kto jakościówki nakosił, troszke kosze po zarobkach, zboza bez ochrony fungicydowej dają plon 2-2,5t/ha, tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A mi baaardzo ładnie wyglądająca pszenica po baardzo dobrym stanowisku i z baardzo dobrą ochroną grzybową wydała 5,5t/ha :/ Plon szacowałem na 7-8t

Pisałem strone wcześniej że pszenice tylko tak wyglondaja na 7t a nakasza sie 5 albo i mniej po stanowiskach zbożowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałeś racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ceny netto elewarr.

pszenica kons. 640

pszenica pasz 560

pszenżyto 500

jęczmień pasz 460

żyto 440

o i nawet nawet te ceny ale po 100zł do góry pójdą jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Paszarnia Cedrobu płaci po 700 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talar    16

Dziś oddawałem pszenice prosto od kombajnu po 550+vat. Fakt że miała sporo zanieczyszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Wczoraj sprzedałem pszeniczkę jarą po 820 brutto (lubelskie),jak myślicie co będzie dalej? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@lipnicak już z tydzień będzie. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Mam pytanie: Po ile idzie jęczmień w lubuskim i kto bierze?

we wrzesinach, Marczuk SANO, tam biorą na pasze, jęczmień owies pszenżyto pszenica, żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Młyn w Jelonkach 720zł/t netto i odbiór z podwórza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

800 zł za pszenice?? Gdzie tak placą?? Słyszałem od zaplecza tego całego skupowego bałaganu, ze we wtorek większe podmioty skupujące dogadały sie miedzy sobą i nie podwyżają cen, a rzekomo "sztucznie" obniżyły ceny o 50 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pisanie cen 700-800 tona to tylko sianie zamętu, bo jeśli nawet takowe ceny są w cenniku to są one przewidziane dla dużych partii towaru o wysokich parametrach wiec dla większości nie do spełnienia :) bo jak się ustosunkować to ceny 700 jeśli parametry do spełnienia to białko 15% i gluten powyżej 30 ;[ cena z dziś to 689 brutto pszenica jakościowa białko 14% gluten 28 gęstość 76 wilgotność 14%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Cena owsa z wczoraj to 300zł brutto wcześniej po 260-280brutto


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

A ja sprzedam paszówkę białko ponad 16 gluten 36 wyrównanie 85 ,po 630 a przyjedzie jakiś dziad z pośladem i weźmie tak samo!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Porozmawiaj ze skupującym, że to ci się nie podoba ;[ a tak na marginesie to ci "bogaci" w ciągnikach pachnących fabryką również przyworzą poślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

pisanie cen 700-800 tona to tylko sianie zamętu, bo jeśli nawet takowe ceny są w cenniku to są one przewidziane dla dużych partii towaru o wysokich parametrach wiec dla większości nie do spełnienia ;[ bo jak się ustosunkować to ceny 700 jeśli parametry do spełnienia to białko 15% i gluten powyżej 30 :) cena z dziś to 689 brutto pszenica jakościowa białko 14% gluten 28 gęstość 76 wilgotność 14%

Wobraź sobie kolego, że nie masz racji, pszenica o parametrach wilg. 13,4 wyrównanie 88 l. opadania 375 gluten 34,8 i nie duża ilość tylko 10 t poszła po 86 zł brutto u p. Fabrowskiego w Mirczu dawne zamojskie. U nas ceny na poziomie 680 - 750 są normą, a wręcz z każdym dniem drożeją tylko do jakiej ceny? Nie pozostaje to jednak bez odpowiedzi jeśli chodzi o ceny nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj