Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    10

żyto 350 netto pojechało do Niemiec do Szwed (nie wiem jak to się dokładnie pisze) a pszenżyto 390netto też pojechało do Niemiec.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

Port Szczecin. żyto paszowe 380 pln. pszenżyto do 420 pln. netto. pszenica 12 białko 500 pln. owies 290.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ładnie pszenica po 500.Ja sprzedałem 2 tygodnie temu po 460 brutto bialko 14,gluten 33 gęstosc 74,5 poszła jako paszówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo konsumpcja zaczynala się przy gęstości 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Dzisiaj znów sprzedane tam gdzie ostatnio. Cena 410zł + VAT czyli bez zmian B)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

białko 14%, 77 gęstość 530 pln + VAT w portach. niższa gęstośc - parę pln w dół. nowe zbiory w portach ponad 500 pln netto za 12 białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica paszowa od 477-488 brutto

Pszenica konsumpcja 498 brutto z gestoscia min 75

Pszenica konsumpcja 508 brutto z gestoscia od 76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Powinno być minimum 10% różnicy między ceną pszenicy paszowej a konsumpcyjną .Niestety młynarze to chyba najbardziej pazerna grupa .W moim rejonie musimy ciągać pszenicę ponad 100km do Jelonek bo naokoło same ku..sy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Dzisiaj podpisałem kontrakt z Cargilem 510+ vat,za paszówkę wywoże ostatnie 30 ton i jestem czysty.I gdzie te 5mln ton zapasów Panie Sawicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ten Cargill ma stałe ceny we wszystkich swoich zakładach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś sprzedałem pszenice konsumpcyjną po 551 brutto podrożala o 30z/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Vitesem piszesz że młynarze to najbardziej pazerna grupa a grupa która jest naprawdę pazerna to... dobra nie będę mówił żeby nikt mi nie zarzucił że że kogoś oczerniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kolego odwagi ,trzeba mówić co się myśli .Może w twoim rejonie młynarze to filantropi ,u mnie tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Powiem a raczej napisze tak: jak pamiętacie około 2 lat temu były bardzo drogie zboża, żyto kupowaliśmy w tedy po około 700 zł a mąkę sprzedawaliśmy po około 1,10-1,20 chleb był po jakieś 2,50-3 zł (mówię przykładowo). Dzisiaj żyto kupujemy po 250 + VAT, mąkę sprzedajemy po około 0,60-0,70 zł a chleb jest tak jak był te 2 lata temu czyli jakieś 3 zł. Więc odpowiedz sobie sam na pytanie kto jest pazerny. Wiele osób myśli że młynarze sobie ustalają ceny jakie im się podoba i chcą okraś rolnika a tak naprawdę młynarze mają mały wpływ na cenę zboża zwłaszcza ci mniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pozwoliłem sobie przeliczyć to co uzyskano z przerobu na mąkę klasy 500(otrąb nie liczyłem) i wyszło że wtedy jedna złotówka wydana na zakup zboża dawała ok. 1,64zł, a teraz 2,6zł. Założyłem, że druga część z przerobu w postaci otrąb jest sprzedawana po cenie zakupu zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Wiesz jeśli myślisz że mam taki zysk jaki ty obliczyłeś to się mylisz. Ponieważ tak: z tony zboża za 250 zł mam 500 kg mąki czyli jakieś 300 zł + 500 kg otrąb czyli 115 zł (tona otrąb 230)czyli 300 + 115 = 415. Czyli około 1:1,66 i to jest zysk brutto a do netto jeszcze trzeba sporo odjąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj