Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik123    0

Witam

Chciałbym dowiedzieć się gdzie mogę sprzedać pszenicę konsumpcyjną (o dobrych parametrach) ok. 300ton w dobrej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

przede wszytskim to "dobra cena" jest pojeciem wzglednym wiec napisz jakis przedzial ktory by cie usatysfakcjonowal...zreszta wiele ludzi chcialoby sprzedac zboze zeby cos miec z tego a ida po kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Pszenica Tybalt sprzedana po 460 zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A ja mam takie pytanie: Czy sprzedajecie zboza do siewu rolnikom? I w jakiej cenie je sprzedajecie, jakbardziej interesuja mnie ceny jęczmienia i owsa ;[

 

 

 

Pozdrawiam:)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@luki17

Ładna cena, a w jakim rejonie Polski ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

@Luki17 ale co po 49??

Skad jestes, z jakiego województwa??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My dzisiaj zaczeliśmy swoją pszenice konsumpcyjną wywozić cena po niby negocjacjach 510 netto :P ilość ponad 100 ton.Normalnie śmiech an sali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a to jakaś tajemnica??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Moja pszenica dziś poszła za 490 zł brutto (paszowa) a jutro jęczmień. Straciłem nadzieje na podwyżki (z pewnością jeszcze bym trzymał gdyby nie była tak drobna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

aadams7

Nie :(

Sprzedajemy do Agro-Efektu(Defektu :P )

 

serdeczne dzięki

 

odnośnie podwyżek to raczej nie możliwe przynajmniej nie teraz, z tego co zapowiadają po żniwach ma być jeszcze gorzej...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

to nie jest powiedzianie...rownie dobrze moze przyjsc susza, wszystko powykrecac i cena bedzie wysoka a zboza w magazynach malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MartineZ,obawiam się, że niestety jest to powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Czemu nie, mogłoby naszych sąsiadów pozalewać (po zimie) i polskie zboże poszło by do góry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

na ukrainie jest tyle taniego zboża że głowa mała... o parametrach wyższych niż w polsce


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Xemit jezeli przyjdzie susza w zachodniej i srodkowej europie to cena na pewno wzrosnie chocby nie wiadomo ile zboza bylo na ukrainie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko że na dzień dzisiejszy o suszy ani słychu,ani widu :P.Ukraina w wypadku dobrych plonów ma większe nadwyżki zboża niż cała Unia,jeśli do tego dodasz zboże produkowane na terenach Rosji i Kazachstanu robi się prawdziwa góra zboża.Nawet restrykcje eksportowe niewiele pomogą,gdyż kraje Europy wschodniej wyeksportują zboże na rynki arabskie i inne,a tym samym wyprą z tego rynku zboże z UE.

Ale u nas,jak na Titanicu,orkiestra gra dalej.Dzierżawa po 1000 za/ha,ziemia z ANR po 30 tyś,Wielotysięczne kredyty na 8%,przy spadku cen rzędu 50%,20 ha gospodarstwa z inwestycjami wartymi 10-letnią produkcję brutto.Nie jest żle :),ale na 90% będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mnie zastanawia jak ci mądrzy ludzie obliczyli że będzie znowu klęska urodzju jak umnie jeszcze na polach 50cm śniegui sam niewiem czy tam gdzie jest pszenica to będzie pszenica czy może spływy kajakowe bede na wiosne organizował :P Moim zdaniem to gówno wiedzą a jedynie szerzą propagande.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W okolicach np.Wałbrzycha,Ząbkowic Śl.,Kłodzka lub Jeleniej Góry śnieg zalega dłużej niż w nizinnych rejonach Polski i jest go więcej w średnio-przeciętnym roku.Plony tam osiągane są dobre,a wygląd zboża czy rzepaku w maju czy czerwcu budzi zazdrość mieszkańców terenów na które wiosna przychodzi wcześniej.Pewien udział w tym mają z reguły lepsze gleby na pogórzu,ale i śnieg który uzupełnia niedobory wody.

Zastanawia mnie czemu to śnieg w lutym uważany jest za negatywne zjawisko,owszem w maju,sierpniu :P ,ale w zimie?

P.S.pozwolę sobie zacytować wypowiedz z września 2008r.-Prezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż (KFPZ) Zbigniew Kaszuba, uważa, że ceny zbóż osiągnęły "krytyczne dno". Obecnie pszenica kosztuje średnio 545 zł za tonę, co - jego zdaniem - nie pokrywa kosztów jej produkcji.

Z perspektywy czasu widać że do dna było jeszcze daleko,a to co jest dzisiaj,wątpliwe by było dnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

zastanawia Cię czemu śnieg w lutym jest uznawany za negatywne zjawisko?

bo nie masz naście LAT :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jaro jak to było domnie to cie zapewniam że naście to ja miałem naście lat temu.

Unas na podlasiu przy granicy wschodniej pokrywa śnieżna jak najbardziej jest wskazana bo -30 to unas norma ale oby nie w kwietniu :P lub maju :) .Ś nieg to nieproblem ale już woda powstała z tego śniegu może być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj