Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damin180894    9

@Damin180894 można wiedzieć jaki masz piec, powierzchnię domu czy jest ocieplony i ile spalasz na dobę kg przy takich mrozach jak teraz?

 

Piec jest miałowy, dom ma chyab 200 m2, jest ocieplony, wiem że ojciec jak rozpala rano to wrzuca pełen piec- 4 wiaderka 10L chyba, i za jakiś czas trzeba drugi raz trzeba dołożyć gdzie koło południa, i tak miej więcej w takich odstępach trzeba dokładać, czasami ojciec dodaje trochę miału, później i drzewa się dokłada no różnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Co do parametrow to nasza pszenica nie jest zla byly robione probki i wszytko w normie poza opadaniem tak wiec dziekuje do widzenia dobranoc idzie na paszowke... Co jakis czas obserwuje ceny na gieldzie no i niestety spadek kilkugroszowy (pszenica). Prywatni, mlyny itd proponuja ceny 500-525zl


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pszenica u mnie dziś zawoziłem przyczepe 50 + VAT smiech na sali


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

A żytko w jakiej cenie ,orientuje się ktoś czy nie siejecie?Ja mam bo co na 6 zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja 20 stycznia sprzedałem pszenice po485 netto teraz oferują po 450 neto wyższej ceny u nas nie słyszałem pod Świdnicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Panowie jak tam ceny pszenżyta, bo znajomy dziś miał sprzedawać i jak się pytałem o cenę to mówił, że po 400 plus vat. Wydaje mi się, że chyba trochę przesadził z tą ceną. Fakt, że zboże ma bardzo dobre jakościowo i ilość ok 250ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

żyto ok 330-350zł


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pszenica sprzedana 16 stycznia ale tylko na papierze dla handlarza po 510netto i czeka na lepsze czasy, parametry :białko 15.7

gluten 34

gęstość 82

opadanie 360

ale kupujący itak niewidział pszenicy i kupił wciemno ale umnie zawsze takie parametry.

Pszenżyto po 395 netto odbiór z domu oczywiście na kontrakt też 18 stycznia.

Jęczmień do małej firmy hodwlanej SHIUZ po 440 netto.

Ceny na dzień dzisiejszy niedoośągnięcia , a były unas przez 3 dni.Teraz spadki i to znaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Pszenica u nas 480zl/t


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Za 300 zł to przy obecnej cenie węgla można się zastanowić nad przekrztałceniem go w ciepło (do pieca)

 

 

Ja palę tyle że jęczmieniem już drugi rok- w zwykłym piecu bez żadnych sit, rozpalę, trochę dam węgla i sypię dalej zboże. Pali się jak trzeba i cieplutko w domu. Na drugi rok planuję zakupić piec z podajnikiem jakiś na zboże lub na słomę. Zachęcam wszystkich palcie zbożem (węgiel jest ok 2 razy droższy a spalanie takie samo :unsure: ). Może rolnicy zaczną palić zbożem to w końcu podrożeje, może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

pale zytem i pszenżytem jest O.K.

kupiłem po 250-260zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

pszenica 440 + vat sprzedaje wszystko juz stracilem nadzieje, tym bardziej jak stopnieja sniegi to znow beda obnizki, kukurydza 430+ vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w firmie paszowej kolo mnie podwyzki jeczmienia paszowego o 40 zl na tonie co daje na dzisiaj 380zl/t-->dalej zle ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kukurydza 530 brutto

pszenica konsumpcja max 498 brutto 3 tygodnie temu po 519

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moim zdaniem cena zboz juz nie wzrosnie moze jedynie spasc bo juz nikt nie chce go kupowac a magazyny pelne i mysle ze jak tylko snieg stopnieje to wszyscy rusza ze zbozem...nie chce prorokowac ale bedzie jeszcze gorzej-to tylko moja opinia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

...a w dodatku z tego co mi wiadomo obecnie pszenica jest tansza na Litwie, bo znajomy od dluzszego czasu importuje stamtad setki ton i twierdzi, ze parametrycznie jest nawet lepsza od naszej ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Na dolnymśląsku pszenica paszowa 450-460, konsumpcyjna 480, a jęczmień 340- śmieszne ale prawdziwe. Zna ktoś aktualne ceny (oczywiście wyższe) w tym regionie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak nie pomarznie i nie wygnije to smieszno i straszno zrobi się w lipcu-sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Mazury-jęczmien dzisiaj miałem ładować po 420 netto, ale pogoda licha. A co do taniejącego zboża(a już będzie tragedia jak śnieg puści to wszyscy zaczną wywozić) to zwróćcie uwagę,że powtarzacie to po kimś- jakaś menda powiedziała,że będzie taniej ( celem zbicia ceny)i za nim wszyscy powtarzaja to samo.I jak już rolnicy zaczną na gwałt wywozić to rzeczywiście będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Wożę jęczmień jary dla swojego stałego odbiorcy, cena zgodzona 400 zł/t, pszenzyto kupuje po 380 zł/t, pszenica paszowa po 450 zł/t . pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica sprzedana 16 stycznia ale tylko na papierze dla handlarza po 510netto i czeka na lepsze czasy, parametry :białko 15.7

gluten 34

gęstość 82

opadanie 360

ale kupujący itak niewidział pszenicy i kupił wciemno ale umnie zawsze takie parametry.

Pszenżyto po 395 netto odbiór z domu oczywiście na kontrakt też 18 stycznia.

Jęczmień do małej firmy hodwlanej SHIUZ po 440 netto.

Ceny na dzień dzisiejszy niedoośągnięcia , a były unas przez 3 dni.Teraz spadki i to znaczne.

 

 

Jaka to odmiana z taką duzą gęstością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj