Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

miszka31    31

po co tyle owsa siejesz? kiepskie gleby masz? gdzieś w temacie co siać na łące jakiś mądry doradził posiej owies, ale gdzie i za ile go sprzedać to już nie napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja owies przestałem siać. Nie siałem go samego tylko razem z jęczmieniem ale nie warto. Lepiej posiać qq na kiszonkę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Kukurydzę kupiłem po 450 (odbiór osobisty)ale jak obdzwaniałem to chcą od 480 do 500zł/t brutto bez transportu


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja QQ kupiłem po 500 zł/t


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie pszenżyto po 280zł/tona. Śmieszna cena, ale jeśli ktoś nie ma wyboru...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Dziesięć dni temu owies kupiłem po 260 a dzisiaj przywieźli po 250zł brutto z transportem.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Dajcie spokój masakra z tymi cenami ogólnie. Kto ma produkcję i kupuje to mu dobrze, ale kto nie ma produkcji i wszystko sprzedaje to masakra. Dobrze że zboża i qq nie są naszą główną produkcją, na ziemniakach o wiele lepiej wychodzimy.

Ale jak zgnije hektar ziemniaka to strata jest nieporównywalnie większa niż jak się spali hektar zboża.

Nawet na wiosnę nie sądzę aby coś z cenami się ruszyło chyba że euro by doszło do 5 zł czy 5,50 co wydaje mi się niezbyt prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ceny na dziś.

Pszenica jakościowa 450-480 zł/t

pszenica paszowa 420 zł/t

jęczmień paszowy 350-370 zł/t

Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

W PZZ Płońsk pszenica konsumpcyjna po 460 zł netto - gluten min 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paszówka do pobliskich kurników 400 zł + Vat

A jak zawieźliśmy do młyna to powiedzieli że inną przywieźliśmy niż do prób i poszła po 420 + Vat.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Bylismy w sobote zawieźć pszenice na próbki do Uszyc to Pszenica jakościowa 450zl/t + VAT (dobry żart ;/)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę że zboże jest tanie ponieważ mam sporo świń i bydła to trochę tego potrzeba. Bardzo duże zapasy zrobiłem od razu po żniwach. Teraz dużo świń wyprzedałem to mi na pewno zostanie coś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

moge podobnie napisać jak mój przedmowca, w zeszłym roku kupowałem zboże po 800zł a jak już przyjechałem na podwórko do gościa to mówi że musze dać 850zł bo sprzeda innemu, no i kupiłem ponad 100ton,a świnki były po 3zł, w tym roku to mam bynajmnie jeden telefon w tygodniu z pytaniem czy chce kupić zboże:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie twardo trzymają cenniki i szybko się nie zmienią...może po nowym roku się coś zmieni bo rośnie zapotrzebowanie na zboża paszowe ze względu na to że wszyscy masowo rzucili się na tucz żywca wieprzowego

 

jęczmień paszowy po 350zł/t

 

cena rynkowa 410zł/t

 

widac że młyny i firmy paszowe zrobiły duże zapasy, które mam nadzieje do wiosny się skurczą :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pszenica konsumpcyjna po 498 brutto

pszenica paszowa po 466 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jęczmień 360 zł

owies 215 zł

ceny netto odbiór z podwórka


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Zachodnie Mazowsze pszenica paszowa 510+VAT do dużej mieszalni pasz, młyny za jakościową płacą od 440+VAT do 470+VAT i dlatego pszenica z glutenem 28-29 idzie na pasze, jęczmień paszowy 390+VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj